„Viskas gerai? Austėja, atidaryk.“ – Gabija stipriau pabaršė į vonios duris.
Gabija pabudo ir įsidėmėjo. Šalia šnarpštė vyras. Pro baltus debesų skraistes švietė kovo saulė. Ji žvilgtelėjo į sieninius laikrodžius ir išsigando, kad pavėluos į darbą. Tik tada prisiminė – šiandien poilsio diena, Motinos diena.
„Gerai, nusiprausiu, išgersiu kavos ir paruošiu pusryčius, kol Austėja ir vyras neprabudo.“ Gabija atsargiai išsispyrė iš po antklodės. Bet Dominykas jau krutėjosi, pabudo.
„Kiek valandų?“ – paklausė jis, akis dar sunkiai atsimerkdamas.
„Pusė devintos.“
Vyras staiga atsisėdo lovoje.
„Ramiai. Poilsio diena, šventė, miegok toliau,“ – nusišypsojo Gabija.
„O pati ko atsikėlei?“ – Dominykas sugriebė ją į glėbį ir nuslūgo jos kakle. – „Sveikinu, mano mylima moteris, mano vaikų motina.“
„Na, vaikas mums tik vienas,“ – nusižvengė Gabija. – „Aš eisiu gaminti pusryčių, o tu dar pabūk lovoje.“
„Kol tu gaminsi, aš šiek tiek pabėgiočiau. Oras puikus.“ – Dominykas nusivėrė antklodę, atsistavo ir basomis nėrė link vonios kambario.
Gabija vakare buvo paruošiusi varškės blynams. Belieko supjauti į ją bananą, apvolioti miltuose ir iškepti. Netrukus virtuvę užplūdo saldokas varškės kvapas.
„Kaip skaniai kvepia,“ – prieš duris pasirodė suplakta Austėja šortais ir marškinėliais, akis susiraukšlindama nuo ryškaus šviesos.
Saulės spindulys akimirkai pralaužė debesų skraistę ir džiugiai apšvietė virtuvę, atsispindėdamas nuo metalinio arbatinio šono.
Staiga Austėja prispaudė delną prie burnos ir dingo iš durų. Sekundę Gabija stovėjo lyg įsmeigta, o paskui puolė paskui dukrą.
„Austėja, atidaryk. Viskas gerai?“ – Gabija klausėsi, o paskui beldė į užrakintas vonios duris. Iš vidaus girdėjosi vanduo leidžiamas iš čiaupo. – „Austėja, atidaryk!“ – stipriau pabaršė į duris.
Nerimas užplūdo širdį. Gabija bandė jį nuvyti, kalbėdama sau, kad dukrai tiesiog skauda pilvą. Staiga ji užgniaužė kvapą nuo staigios minties. Viskas viduje pašalo. „Ne, taip negalėjo atsitikti Austėjai, tik ne jai. Abiturientė, puiki mokinė, ruošėsi į universitetą… Dieve, už ką?!“
Užuodė sudeginto, ir Gabija nubėgo į virtuvę. Atsikvatusi, nusikrapštė sudegintus varškės blynus į šiukšlinę. Tai šiek tiek ją atgavo. „Gerai, be panikos,“ – bandė nusiraminti.
Išgirdusi durų skambutį, pagalvojo, kad Dominykas grįžo iš pasivaikščiojimo, ir nubėgo atidaryti. Atvėrė duris ir ant slenksčio pamatė jaunuolį su margų tulpių puokšte.
„Labas, Gabija Vytautienė. Jums.“ – Jis padavė jai gėles ir nusišypsojo.
„Ačiū,“ – sugluminta tarė Gabija ir priėmė puokštę. – „Įeik, Austėja vonioje.“
Jaunuolis įėjo, uždaręs duris, bet nesivėlė paltą, šliaužiojo prie sienos. Iš nerimastingo žvilgsnio Gabija suprato, kad būtent jis yra Austėjos problemos kaltininkas.
„Tai tu?“ – užsirėžė ji ant jo. – „Tu? Ar tu žinai, kad galiu taveš įkalinti dėl nepilnamečės suvedžiojimo?“
Jaunuolis išsigąstai sumerkė.
„Aš atėjęs pasikalbėti. Aš myliu Austėją ir nenoriu slėpti atsakomybės…“
Tuo metu iš vonios išėjo išblyškusi, išvargusi Austėja. Išsigąstai pažvelgė į motiną, paskui į jaunuolį.
„Tu?“ – pakartojo klausimą, kaip ir Gabija.
„Kas nors man paaiškins, kas čia vyksta? Kodėl jauną ryta pykina? Gal tu?“ – Gabija pakėlė balsą ir įsmeigė jaunuoliui deginantį žvilgsnį.
„Mama! Viskas gerai,“ – įspėjamai ištarė Austėja ir nuskubo į savo kambarį.
„Austėja! Sugrįžk!“ – sušuko jai paskui Gabija.
Tada durų spyna pasisuko, ir į butą įėjo Dominykas.
„O, turi gerbėją?“ – jis linktelėjo į tulpių puokštę Gabijos rankose. – „Tikėjausi, kad šaukei iš džiaugsmo, laiptinėje buvo girdėti.“
„Iš džiaugsmo?“ – Gabija užgniaužė kvėpavimą pykčio. – „Jis…“ – negalėjo ištarti baisios tiesos.
„Aš myliu jūsų dukrą ir noriu jos vesti,“ – išryškėjo jaunuolis, paraudęs kaip vėžlys.
„Na ir pareiškimas. Aš jau pradėjau pavydėti žmonai,“ – pajuokavo Dominykas. – „Austėja dar mokykloje, o tu, matyt, irgi. Matau, kad laukia rimtas pokalbis. Koks tavo vardas?“
„Dovydas, Dovydas Kairys. Aš atėjau, kad nesigailėtumėt, jog aš…“
„Nusivilk ir eik į kambarį. Gabi, įdėk gėles į vazą. Aš šiek tiek aplGabija pažvelgė į Dominyką ir iš tvirtumo jo akyse suprato, kad kartu jie išspręs šią netikėtą bėdą, nes šeimos ryšiai stipresni už bet kokį iššūkį.