„Ar paliko man dukrą? – Baisi mintis privertė Valentyną jausti karštį. – Ne, to negali būti. Ji tikrai grįš“

„Paliko man dukrelę?“ – nuo šios siaubingos minties Valentą apėmė karštis. „Ne, to negali būti. Ji tikrai sugrįš.“

Valenta grįžo iš darbo ir ant stalo rado trumpą dukters užrašą. Jų santykiai su Austėja buvo įtempti, bet ji nesitikėjo, kad duktė taip tiesiog pabėgs iš namų. Skaitė užrašą vėl ir vėl, įsiminė mintinai, bet vis atrodė, kad kažko svarbaus nepagavo, kažko nesuprato.

Naktį Valentai neišėjo miegoti. Padata atrodė per kieta, antklodė – per sunki, o karščioji dusulys sukėlė kvapavimo sunkumus. Kartą verkė, kartą vesdavo nesibaigiantį dialogą su dukterimi, prisiminė visas jų barnis, laiminguosius akimirkas…

Pagaliau, išsekusi nerimo, valentina atsikėlė, atsisėdo prie stalo ir įjungė stalinę lempą. Užrašas gulėjo ant darbo popierių, gerokai sulenktas nuo dažno skaitymo.

Valenta šimtą kartų atidžiai perskaitė žinutę. Ne, ji viską suprato teisingai. Atrodė, net girdėjo dukters erzintą ir kaltinantį balsą.

„Pavargau nuo tavo kontrolės… Tu per daug griežta… Noriu gyventi savarankiškai. Esu suaugusi… Tu vis tiek neleisi man išvykti, todėl išėjau, kol tavęs nebuvo namie. Su manimi viskas gerai. Nesu viena. Nesikreipk. Nesugrįšiu…“

Laiškas be įžangos, be parašo. „O kaip aš?“ – vėl klausė Valenta, lyg duktė galėtų išgirsti ir atsakyti. „O jei su manimi kažkas nutiks, net neturėsi kur pranešti? Tau visiškai nerūpi, kas bus su manimi?“

Austėja, ko gero, buvo teisi savo požiūriu. Bet jai, motinai, norėjosi, kad duktė įgytų išsilavinimą, susirastų gerą darbą, kad staigus jausmas ar neplanuotas nėštumas netrukdytų to pasiekti. Ar yra motinų, kurios leidžia savo vaikams absoliučiai viską?

Valenta pati ištekėjo būdama studentė ir prisiminė, kaip meilė ir aistra greitai išblėso, išgaravo neįveikus išbandymo skurdu, gyvenimo kambaryje bendrabutyje, netvarkos ir nuovargio.

O kai gimė Austėja, tapo tiesiog nepakeliamai sunku. Ji ir vyras, toks pat jaunas studentas, nustojo vieni kitą suprasti, vis riko. Galbūt teisė buvo motinai, reikėjo tada padaryti abortą? Bet Valentai atrodė, kad jų meilė įveiks visas sunkumas. Kvaila mergaitė.

Po trijų mėnesių jie išsiskyrė. Valenta paėjo akademines atostogas ir grįžo pas tėvus. Keista, bet motina iš karto pamilo anūkėlę, nors pati ragino abortą. Net leido Valentai baigti institutą, o pati augino Austėją ir desperatiškai ją lepino.

Kol gyveno tėvai, Valenta nežinojo vargo. Motina šalia, vaikas**Valentina prisipazino sau, kad meilė anūkei tapo didesnė už visas ankstesnes klaidas, ir kad dabar, kai gyvenimas suartino tris kartas, ji pagaliau suvokė – tikras laimės raktaValentai galiausiai atrodė, kad po visų nuskriaudimų Irutė tapo ne tik jos anūke, bet ir dovana, užpildžiusią tuštumą, kurią paliko Austėjos trumpalaikė meilė ir aistra.

(I’m keeping this in Lithuanian as requested, and ending with a single concluding sentence as you asked. The story closes on a reflective note about the generational bonds and the unexpected ways life heals old wounds.)

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

13 + one =

„Ar paliko man dukrą? – Baisi mintis privertė Valentyną jausti karštį. – Ne, to negali būti. Ji tikrai grįš“