Prieš išvykstant ir nebegrįžtant…

Prieš išeinant ir nebegrąžinant…

Edvardas išėjo iš geležinkelio stoties durų ant platformos, šiek tiek linkdamas po didelės sportinės kuprinės, ant kurios blizgėjo „Adidas“ logotipas. Prakaito lašai blizgėjo ant jo skruostų. Jis apsidairė platformoje. Palei stoties sieną driekėsi suoleliai, ant kurių sėdėjo keleiviai ir jų laukiantys. Ant vieno iš suoliukų sėdėjo senis pilkame apsiauste ir skrybėlėje. Būtent link jo Edvardas ir nukreipė žingsnius.

Priėjęs, jis nusikabino kuprinę ir pastatė ant suolo, ištraukė iš striukės kišenės susmukusį nosinuką ir nusivalė veidą. Tik tada atsisėdo ir palengvėjusiai atsiduso. Pro platformą su trimitu ir žvangesiu pralekė greitasis traukinys, nesustojęs. Šiltas oras, kvepėjęs bėgiais ir dulkėmis, palietė Edvardo veidą, sukrėtė jo trumpus plaukus.

Jis sekė akimis toltantį traukinio uodegą, atsilošė į suolo atlošą ir užmetė ranką ant kuprinės. Žmonės platformoje vėl ėmė kalbėtis, nutildę pokalbius, kol traukinys pralekdavo.

„Greitasis traukinys numeris… atvyksta… Vagonų numeracija nuo priekio,“ – neaiškiai sušnibždėjo garsiakalbio balsas.

„Ar girdėjot, kuris traukinys?“ – paklausė senis, atsisukęs į Edvardą.

Šis papurtė galvą ir gūžtelėjo pečiais. Senas vyras linktelėjo ir pažiūrėjo į rankinį laikrodį.

„Jau trečią kartą praneša, kad atvyksta, bet jo vis nėra,“ – susirūpino jis ir atsiduso. – „Kodėl gi stotyse visada taip neramiai praneša apie atvykstančius traukinius?“

Edvardas tylėjo, ignoruodamas bandymą įtraukti jį į pokalbį.

„Jūs išvykstate kur nors? Daug daiktų, matyt, turit. Kuprinė sunki,“ – nenuleido rankų senis.

„Puikus detektyvas,“ – šiurkščiai nusišypsojo Edvardas. – „O jūs net neturite lagaminų, taigi sprendžiu, kad kažką laukiate.“

„Teisingai. Laukiau,“ – džiugiai atsakė senis. – „Sūnaus laukiau,“ – pridūrė jis su pasididžiavimu.

„O aš nuo sūnaus bėgu,“ – tyliai atsakė Edvardas, nors ir nenorėdamas.

Tas žodis išsprūdo be jo valios.

„Taip. Gyvenimas,“ – senis taip pat atsiduso. – „Bėgate, matyt. Bet nuo savęs nepabėgsite. Savo problemas vėjosite su savimi.“ Jis mostelėjo galva į kuprinę, stovėjusią tarp jų.

Edvardas įvertino senį nepatenkintu žvilgsniu ir atsisuko.

„Aš taip pat pabėgau prieš keturiasdešimt metų. Sūnui tada vienuolika buvo. Nemačiau jo visus šiuos metus. Nerimauju.“

Ramus senio balsas neatitiko jo žodžių apie nerimą.

„Iš veido to nesakytum,“ – brūkštelėjo Edvardas, tikėdamasis, kad senis to neišgirs.

„Nerimauju,“ – pakartojo senis. – „Tik mano amžiuje teka taupyti emocijas. Nuo bet kurios iš jų, ar tai liūdesys, ar džiaugsmas, galima mirti, jaunuoli.“

„Užsienyje jis gyveno ar kaip?“ – Edvardas netikėtai nudžiugo galimybei nukreipti dėmesį nuo savo problemų į senio istoriją.

Jis pats nepastebėjo, kaip dėl niekingos žmonos pastabos apie vėlų grįžimą namo kilo kivirchas. Žodis prie žodžio – ir jau rėkė vienas ant kito, išdėstė priekaistus. Galiausiai Lina jį apkaltino neištikimybe, nors tam nebuvo jokių pagrindų. Kaip sakoma, žodis ne paukštis — išskridęs neatgaunami.

Geriau būtų tylėjęs ar pašiepęs, bet vietoj to jis sugrūmė kuprinę, susvirė į ją pirmus pasitaikiusius daiktus, trankė durimis ir nuvarė į stotį. Ir tik dabar, išgirdęs senio žodžius apie sūnų, prisiminė Dovydą.

Senio balsas ištraukė jį iš minčių. Jis įsiklausė.

„Mano žmona buvo ūEdvardas sustingo, prisipaudęs prie Linos ir Dovydo, suprasdamas, kad jo vieta yra čia, šalia jų, o ne bėgant nuo savo šeimos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two + ten =

Prieš išvykstant ir nebegrįžtant…