Dienoraštis: Jis vienintelis mane supranta
„Ką šiandien valgome pietums?“ – paklausė Arvydas, gerkle susiraukęs. „Kažką ruoši?“
„Ruošiu. Sausainius Dūkštui. Su kalakutiena ir avižomis,“ – pasakė Gabija didžiuodamasi ir ištraukė kepimo skardą. „Jis dabar sunkus laikotarpis. Šeriasi, šukuojasi, nuotaika kaip vėjas. Nusprendžiau jį paglostyti.“
Gabija sukosi prie stalo trumpame kailiniu chalate, šviesia kaip pienas. Prie jos kojų šokinėjo Dūkštas – mažytis, pūkuotas špicas su akyse tų pačių fanatikų žvilgsniu. Lojo ir cyptelėjo iš džiaugsmo.
Arvydas jų entuziazmo nepasidalijo. Jis išsiveržė iš darbo pietų metu, bet, regis, šiandien pietūs teko tik Dūkštui.
„Na, puiku,“ – ilgai tartė jis. „O mums ką valgysime?“
„Nežinau. Gal iškeišk kiaušinienę. Arba užsisakykime ką nors. Juk pats sakai, kad tau vis tiek.“
Jis nesikėlė ginčo. Nes tikrai taip sakė. Nes pyktis dėl maisto atrodė smulkmeniška.
Gabija Dūkštą turėjo dar gerokai prieš susipažindama su Arvydu. Kai jai buvo devyniolika, mirė motina. Tėvas, nežinodamas, kaip ją paguosti, tiesiog atnešė šuniuką.
Nuo tada Dūkštas tapo jos gyvenimo centru. Kai ji persikėlė pas Arvydą – tiksliau, primygtinai pareikalavo, kad jis ją įsileistų į savo Vilniaus dviejų kambarių butą – Dūkštas, žinoma, keliavo pirmas. Tiesiogine prasme. Didžiulėje vežimėlyje ant priekinės taksi sedynės, arčiau šildytuvo, kad neužšaltų.
Arvydas nepriešino. Tada jam atrodė miela, kaip ji kalba su šunimi, kaip rūpinasi. Po trejų metų ši sujaudinanti meilė pradėjo priminti patologinę priklausomybę. Ir ji, deja, nebetęsėsi į kitus.
Arvydas tyliai valgė greito virimo makštainę stovėdamas prie kriauklės. Aldona atėvo beveik laiku. Atrodė, kad širdimi jautia, kas vyksta sūnaus šeimoje. Įėjo su maišeliu, kuriame buvo sriubos dubenėlis, varškės pakuotė ir kruopščiai folijoje suvyniota vištienos krūtinėlė.
„Na, kaip gyvena jaunoji šeima?“ – garsiai paklausė ji nuo slenksčio.
„Viskas normaliai, mama. Gabija čia Dūkštui sausainių kepa.“
„Vėl Dūkštas. Na, geriau jau jam, nei svečiams. Kartą netyčia paragavau jo „skanėstų“,“ – pajuokavo Aldona, tame juokelyje paslėpdama nuodų lašą.
Gabija lyg ir nesuprato užuominos. Ji atsitraukė, praleisdama uošvę, ir spindėdama nusišypsojo.
„Šiandien kepame sausainius su kalakutiena! Norite paragauti? Jie be kepenų, kitoks receptas.“
„Ne, ačiū. Ryte užkepiau vištieną. Žmonėms,“ – atsakė Aldona ir tiesiai nuėjo prie šaldytuvo.
Patyrusi uošvės akis skrajotėsi per turinį. Lentynoje jogurtai, pieno pakuotė ir uogienės stiklainis. To paties, kurie prieš pusmetį atnešė jauniesiems.
O atskiroje lentynoje tvarkingai stovėjo indeliai Dūkštui. Su užrašais, su piešiniais širdelių ant spalvotų lipdukų.
„Aišku, svarbiausia – Dūkštas,“ – nurbylavo Aldona, uždaranti šaldiklio duris.
Arvydas atsidūsavo ir išėjo. Prieš laiką, alkanas, su sunkią širdimi. Vis dar gyveno mintimi, kad tai smulkmenos, viskas atsistos į savas vietas, išsispręs. Bet kažkas nesisekė.
Praėjo metai. Per tą laiką daug kas pasikeitė. Bent jau šeimoje pasirodė priedangas. Gabija pagimdė berniuką, Dovydą. Iš pradžių senelė tikėjosi, kad dabar marti viską pastatys ant kojų.
Bet realybė greitai atvėBet realybė greitai atvėšino Aldoną – kai Dovydui pradėjo šilti širdyje meilė, kurią jam dovanojo tik gryna, be sąlygų besidovananti senelės globa.