Rugsėjį į mūsų klasę atėjo nauja mergaitė – Laimutė. Ji buvo tokia plona ir trapi, kad atrodė, švelnus vėjelis gali ją sulaužyti. Visada dėvėjo šiltą megztinį, po kuriuo matėsi aštrūs, kaip adatos, pečiai. Reti šviesūs plaukai suvyti į plonytus kasus su didelėmis rožinėmis kaspinėmis. Didelės pilkos akys iš balto, trikampio veidelio žvelgė liūdnai ir nustebusiai.
Sportiškas, aukštas Dainius į ją žiūrėjo kaip į pasakų princesę, kurią reikia saugoti – ir tai jis darydavo su džiaugsmu. Mergaitės iškart naujokę išvyliojo.
„Nieko įdomaus, o išsireikščiusi… Vos siela laikosi, o jau geriausią vaikiną atplėšė“, – šnibždėjos piktu šnibždesiu per pertraukas.
Mokykloje Laimutė į valgyklą nevaikščiodavo. Valgomojo maistas jai keldavo pykinimą. Kasdien ji nešdavo didelę obuolę. Ėsdavo mažus kąsnelius taip lėtai, kad per didžiąją pertrauką net nespėdavo jo suvalgyti. Klasės merginos šnypštėdavo, pamatydamos šiukšlių dėžėje didelį nebaigtą obuolį. Dainius prarydavo pietus ir lekdavo prie Laimutės, kad ją saugotų.
Jis vesdavo ją namo ir nešdavo kuprinę. Nė vienas berniukas nesiryžo juo pašiepti – Dainius buvo žinomas kaip stipriausias klasėje. Greitai visi priprato, kad juos visur galima pamatyti kartu.
Dainius išstovėjo sunkias kovas su tėvais ir po mokyklos neužsirašė į didžiausio miesto universitetą. Jam buvo vis vien – kad tik neatsiskirtų nuo Laimutės. Ėjo mokytis į vietinę kolegiją. Laimutės tėvai mylėjo Dainių kaip savo sūnų ir ramiai patikėjo jam dukrą. Ji mokėsi gerai, bet egzaminus laikydavo vos vos – beveik kiekvienas sukeldavo jai pykinimą. Apie tolesnius mokslus nebuvo kalbos.
Laimutė buvo vėlyvas vaikas, ir tėvai drebėjo dėl jos sveikatos, bijodami, kad nepersirgtų, nenervintųsi. Nors, tiesą sakant, ji nelabai dažnokai ir sirgdavo.
Šeimos taryboje nuspręsta, kad mergaitei svarbiausia ne išsilavinimas, o sėkminga santuoka. Čia viskas klostėsi puikiai. Dainius – tinkamas jaunikis. Laimutės mama, darbuodamasi gydytoja, įdarbino dukterį klinikos vyriausiojo gydytojo sekretore. Tad Laimutė sėdėjo priimamajame, rašė mašinėle ir atsiliepdavo į skambučius.
Tik Dainiaus tėvams Laimutė nepatiko. Ne toki svajodavo sūnui. Kalbino apsigalvoti, sakydami, kad jis dar nesupranta, kokiam gyvenimui save pasmerkia. Ji jo neparims, vargiai ar pajėgs vaiką susilaukti…
Bet Dainius apie tai nesusimąstė. Jam tiesiog patiko globoti trapią mergaitę. Šalia jos jis jaustosi dar stipresnis. Patiko, kad ji nesŠalčio rytą, kai saulė ką tik kilo virš miško, Laimutė tyliai užsidarė akis ir nustojo kvėpuoti, o jos lūpose užšaldytas šypsenos žvėrelis liko kaip paskutinis atsisveikinimas su šiuo pasauliu.