Ji Padėjo Svarbiam Žmogui Lietuje – Po 14 Metų Jis Įžengė Į Jos Sceną

Prieš keturiolika metų šaltą žiemos popietę jauna mergina vardu Austėja skubėjo per Vilniaus gatvę, gerai užsivyniojus plaidą, kad apsisaugotų nuo veriančio vėjo. Ji ką tik baigė pamainą netoliese esančioje kavinėje ir skubėjo namo, kol nepradėjo stipriau lyti.

Gatvės buvo pilnos žmonių, kurie skubėjo žemai žiūrėdami, susigūžę po šiltus paltus. Bet kai Austėja praejo pro seną kepyklėlę kampo, kažkas priverstė ją sustoti. Po stogeliu sėdėjo vyresnio amžiaus vyras, apsirengęs suniokotu paltu, laikydas kartono gabalą su užrašu: „Neprašau pinigų. Tik šanso.“

Jo akyse buvo matomas nuovargis, bet ne pralaimėjimas. Ten dar blėso tyli viltis, ir tik tai užteko, kad Austėja sustotų.

Nesvarstydama ilgai, ji įėjo į kepyklą, nusipirko dvi šiltas kibinine ir puodelį kavos, o tada grįžo pas vyrą. Padavė jam maistą ir, be jokio abejojimo, atsisėdo šalia.

Iš pradžių jis atrodė suglumęs, lyg nesuprastų, kaip reaguoti į jos draugystę. Bet pamažu jo veidas atsilošo. Jie pradėjo kalbėtis.

Jis prisistatė kaip Dainius. Kažkada buvo mokyklos mokytojas. Tragiška eismo įvykis atėmė jo žmoną ir dukrą, o sielvartas palaužė jį. Jis negalėjo grįžti į klasę. Neteko darbo, paskui namų, o galiausiai visų, kuriuos žinojo.

„Aš nebloga žmogus“, tyliai tarė jis. „Tiesiog nežinojau, kaip gyventi, kai praradau viską.“

Austėjai, kuriai tada buvo vos dvidešimt dveji, širdį pervėrė jo žodžiai. Ji pati nepatyrė tokio praradimo, bet pažinojo skausmą – ir žmogų.

Jie pasisėdėjo beveik valandą, dalindamiesi kava ir kibininėmis. Kai atėjo laikas keliauti namo, Austėja atsistojo, nusivyniojo plaidą ir padavė jį vyrui.

„Tai jus šildys geriau nei tas paltas“, šyptelėjo ji.

Dainius stengėsi sulaikyti ašaras. „Jūs man davėte ne tik valgyti“, ištarė jis. „Jūs man priminėte, kad aš vis dar žmogus.“

Kitą dieną Austėja sugrįžo į tą pačią vietą, tikėdamasi jį pamatyti. Bet jo nebuvo. Niekas nežinojo, kur jis dingęs. Nei pėdsakų, nei užrašo – tarsi išgaravęs į orą.

Austėja niekad nepamiršo tos dienos. Per metus dažnai galvojo, kas iš jo išėjo. Ar gavo pagalbos? Ar rado ramybę?

Ji niekad negavo atsakymo – kol nepraėjo keturiolika metų.

Keturiolika metų vėliau… Austėjai jau buvo trisdešimt šešeri. Ji tapo stipria, atjaučiančia moterimi, baigusi universitetą ir paskyrusi savo gyvenimą pagalbai kitiems. Ji įkūrė organizaciją, tiesiogiai dirbančią su benamiais, padedančią jiems rasti būstą, darbą ir paramą, kad atstatytų savo gyvenimus.

Ji niekad nepamiršo Dainiaus.

Vieną pavasario dieną ją pakvietė kalbėti į nacionalinę žmogaus teisių konferenciją Kaune. Jos veikla sužavėjo daugelį, todėl dabar ją pripažino už jos darbą.

Kalbėdama, Austėja papasakojo istoriją apie vyrą, kurį sutiko lietingame Vilniaus kampe prieš daug metų – apie tą, kuris jai priminė gerumo galią.

„Aš nepa”Aš nepa­keičiau jo gyvenimo to­ją dieną,” pasakė ji auditorijai, “bet jis pakeitė mano – priminė, kad net žmonės praradę viską, vis tiek nusipelno orumo, vilties ir meilės.”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen − 3 =

Ji Padėjo Svarbiam Žmogui Lietuje – Po 14 Metų Jis Įžengė Į Jos Sceną