Komančios ramunės lapkričio vėrugėje

Lauko ramunės lapkritį

Aurora užsivelkė chalatą ir priėjo prie lango. Ant medžių beveik neliko lapų. Plonas baltas nuogulos sluoksnis dengė nuvytusią žolę ir kaimyninio namo stogą. Vakar vakare lašė lietus, o naktį prisalo. Šaltas ir niūrus lapkritis – ilgos, beviltiškos žiemos pradžia.

Aurora atsiduso. Liūdesys už lango, liūdesys širdyje – visą savaitgalį ji praleis viena namie. Liūdesys…

***

Tada taip pat buvo lapkritis. Pietų pertraukoje Aurora nubėgo į kavinę priešais ofisą, kur pardavinėjo maistą įsinešimui. Ji su mergaitėmis eidavo ten paeiliui. Lašė lietus, bet Aurora nėšiojo skėčio. Su juo nepatogu nešiotis maišus su maistu.

Važiuojamojoje dalyje nebuvo nė vieno automobilio. Aurora drąsiai žengė ant pėsčiųjų perėjos. Gatvė čia gana rami, be šviesoforo. Ji nemačė, kaip už kampo išlėkė džipas. Laiko šalia trankantį stabdžių girgždėjimą ir sustingo, sustingusi iš baimės, susigūžusi ir užsidengusi veidą rankomis.

– Į pragarą skubi? Gyvenimo per daug? – šalia išsiveržė pikšks įniršusio balsas.
Aurora nuleido rankas nuo veido ir atmerkę akis. Prie džipo stovėjo aukštas vyras, žvilgint juodais įniršusiais akmenimis.

– Reikia šalįžiūrėti. O jei norėjai žūti po ratais, turėjai eiti į prospektą, – jis verkšlino Aurorai.

Ją sukrėtė ne šiurkštūs žodžiai, o paties vyro išvaizda. Aukštas, juodu paltu atvirai, su ryškiu smakru, paryškintu madingos barzdos. Tamsios svajonių vyro akys metė į Aurorą pykčio kibirkštes.

– O jūs manote, kad jei turite šaunų automobilį, žmonės turi šalin šokti? Čia nėra šviesoforo. Gatvė tuščia. Aš nieko nepažeidžiau, ėjau per perėją. Reikėjo lėčiau važiuoti posūkyje. Žmonės vaikščioja pėsčiomis, tarp kitko, – ji perejo į puolimą.

Vyras įdėmiai pažvelgė į Aurorą.

– Aš tikrai skubėjau. Jei su jumis viskas gerai, aš važiuosiu. Atsiprašau, – paskutinį žodį jis metė per petį, jau eidamas link mašinos.

Aurorą dar ilgai kratė išgyvenamo šoko: vos nepartrenkė, dar ir sušuko. Kitą dieną lietaus nebuvo. Aurora neskubėjo, eidama į kavinę, atsargiai žengė ant perėjos. Staiga iš šono trūkčiojo automobilio durys, ir Aurora akimirksniu atsitraukė į gelbėjantį šaligatvį. Iš netoliese parkuoto džipo išlipo tas pats vyras. Jis išsišiepęs, nepaskubomis ėjo link Auroros.

– Dieve, o dabar kas? Pravažiuokite. Aš palauksiu, – ji tarė, jaudindamasi nuo gražuolio išvaizdos ir jo šypsenos.

– Atsiprašau. Aš jūsų laukiau. Noriu atitaisyti vakarį nesusipratimą. Gal pavalgysime kavinėje? Kaip moralinį atlygį už vakarį šiurkštumą ir taikos ženklą. – Jis šypsojosi, blizgdamas baltais lygiais dantimis.

– Šiandien niekur neskubate? – Aurora apsigynė.

Jie sėdėjo kavinėje, ir ji pamiršo apie viską pasaulyje. Iš karto pastebėjo vestuvinį žiedą ant bevardžio piršto. Vedęs. Širdį įverkė nuostolis. Paaiškėjo, kad jis teisininkas, dviejų mergaičių tėvas. Paprašė Auroros telefono numerio ir iškart paskambino, kad ji išsaugotų jo numerį. Tik tuo atveju. Prašė kreiptis, jei prireiks teisinės pagalbos.

Aurora nesiruošė jam skambinti. Bet po dienos jis paskambino pats ir pakvietė kartu pavalgyti kavinėje kitoje miesto dalyje, kur mažiausia tikimybė sutikti pažįstamų.

– Mane daug kas pažįsta, nenoriu paskalų, – paaiškino jis.

Aurora ir pati nesuprato, kaip tai atsitiko, kad jis pradėjo užsukti pas ją namo. Nelabai dažnai, visada netikėtai ir trumpam. O savaitgaliais ji sėdėjo namie viena ir ilgėjosi jo, kaip ir šventėmis. Jis iškarto pasakė, kad žmonos nepaliks, vaikus myli ir niekada jų neapleis.

Auroros lūpose sukosi klausimas, tai kodėl tada važiuoja pas ją? Bet bijojo atrodyti kvaila ir atstumti jį santykių aiškinimu. Ji įsimylėjo, ir jai tekdavo pasitenkinti tais trumpais laimės kibirkščiais, kuriuos jis jai teikdavo. Juolab kad jos vyriškų santykių patirtis buvo menka.

***

Šeštadienį Aurora ilgai valkčiojosi lovoje. Nėra kur skubėti, nėra dėl ko tvarkytis, vis tiek visą dieną praleis namie. Ilgai stovėjo prie lango chalate, pamiršusi pasišukuoti. Kai paskambino skambutis, Aurora nuėjo atidaryti durų, net nepagalvojusi, kaip atrodo, nepažiūrėjusi į veidrodį.

Tomas įsiveržė kaip viesulas, sugriebė ją į glėbį, tarp bučinių pasakė, kad turi vos pusvalandį… Kai jis išėjo taip pat staiga, kaip ir atsirado, Aurora nusiprausė ir vėl ilgai stovėjo prie lango. Baltas nuogulos sluoksnis ant žolės jau buvo ištirpęs, asfaltas atrodė šlapias, tarsi po lietaus.

„Štai ir visa meilė. Ir vėl viena. Taip visada – užsuka kaip audra, net nespėji pasikalbėti, ir išnyksta. Bet jis išsirinko pusvalandį man, nepaisant savaitgalio. O tai nemažai verta“, – kalbino ji save. Sujudusi širdis vis tiek neramiai plakė krūtinėje, kūnas dar drebinAurora pažvelgė į nepažįstamąjį su sulaužytu skėčiu, suvokdama, kad tikri jausmai gali būti paprasti kaip lapkričio lietus – netikėti, šilti ir atnešantys vilties šviesą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − 11 =

Komančios ramunės lapkričio vėrugėje