Inga negirdėjo ratukų slenkančių ligoninės koridoriais, nei skubotų žingsnių. Jos galva lengvai siūbavo iš šono į šoną, lyg sekdama nematomą ritmą. Nematejo po viršumėle žybsinčių lempų, neišgirdo Balio šauksmo: “Inga! Inga!” Nematė, kaip gydytojas užstodamas jam kelią.
“Jums čia draudžiama. Palaukite čia.”
Balys atsisėdo sujungtose kėdėse prie intensyviosios terapijos palatos durų, alkūnėmis atsiremė į kelius ir suakmenėjęs paslėpė veidą delnuose. To viso ji nematejo. Ji skriejo šviesos sraute ir tiktai vieno norėjo – kad šis skrydis užbaigtųsi ir ateitų ramybė.
* * *
Ji grojo trumpoje juokingoje scenelėje studentų vakarėlyje, skirtame Kovo 8-ajai. Vaizdavo studentę, kuri atėjusi į egzaminą nepasiruošus ir bandančią išsisukti. Salė juokėsi ir plojo. Po to buvo šokiai, ir Balys pakvietė ją.
“Tu taip nuostabiai grojai, tikra aktorė,” atvirai žavėdamasis pasakė Balys, žvelgdamas į Ingą.
“Aš neturėjau vaidinti. Monika paskutinę akimirką išsigando ir pabėgo. Aš taip jaudinausi, kad pamiršau tekstą, galvojau ką nors iš galvos. Trisėjau iš baimės,” Ingos akys vis dar kibirkštijo jaudulio.
“Aš nieko panašaus nepastebėjau. Tu atrodžiai visiškai užtikrinta. Buvo linksma. Tu pasirinkai ne tą profesiją.”
Po šokių jis palydėjo ją į bendrabūtį ir nevikriai pabučiavo į skruostą. Pats Balys gyveno su tėvais. Jie pradėjo bendrauti, o po mėnesio išsinuomojo mažą kambarį pas vienišą senutę netoli instituto. Balys išlaikė sunkią kovą su savo tėvais. Galiausiai jie atsiprašė ir sutiko padėti įsimylėjusiems.
Sena kaimynė už sienos buvo prastai girdinti, bet jie vis tiek įjungdavo garsesnę muziką. Inga prisiminė tą laikotarpį kaip laimingiausią savo gyvenime.
“Aš tave myliu,” šnibždėjo sukarštėjęs Balys, gulėdamas šalia Ingos ir sunkiai kvėpuodamas.
“Ne, aš tave myliu labiau,” atsakydavo Inga, prisiglaudusi skruostu prie jo drėgnos krūtinės.
“Negali būti! Aš dar labiau…”
Jie mėgo šį žaidimą. Po to svajodavo, kad po metų baigs institutą, pradės dirbti, nusipirks didelį butą ir susilauks vaikų – berniuko ir mergaitės.
“Ne, pirmiausia mergaitė, o po to berniukas,” tikslindavo Inga.
“O paskui dar vienas berniukas,” pridurdavo Balys, bučiuodamas mylimąją.
Jiems atrodė, kad niekas niekada taip nemylėjo, kaip jie vienas kito.
Jų laimei pavydėjo kursiokai, o dėstytoi palankiai šypsodavosi, galvodami apie praeitą jaunystę. Kiek jų tokių matę, patys tokie buvę, o dabar senstantys, bandantys įskiepyti studentų lengvabūdiškoms galvoms medicinos pagrindus.
Baigę institutą, Balys ir Inga du metus dirbo miesto dantų klinikoje, o paskui perėjo į privačią kliniką, kuriai vadovavo Balio tėvo draugas. Po dar dvejų metų šis atidarė antrą kliniką ir Balį paskyrė jos vadovu.
Uždarbis buvo geras. Tėvai padėjo sumokėti didžiąją buto kainos dalį. Kaip ir planavo, Inga pirmiausia pagimdė dukterį, o po trejų metų, neišėjusi iš motinystės atostogų, – sūnų.
Tėvai dažnai pasiimdavo vaikus savaitgaliams, palikdami Ingai ir Baliui galimybę pailsėti ir pabūti vieniems. Laiminga, graži, sėkminga šeima. Ko dar norėti?
Kai sūnus užaugo, Inga nutarė grįžti į darbą. Pavargo sėdėti namie ir bijojo pamiršti profesinius įgūdžius.
“Kam? Aš gerai uždirbu. Sėdėk namie, augink vaikus,” staiga protestavo Balys. “Gimdyk dar vieną sūnų. Susitvarkysime. Tėvai be proto dėl anūkų, dar pajėgūs padėti su trečiuoju.”
Bet šį kartą Inga negalėjo pastoti. Ji manė, kad bėda – joje, ir labai nerimavo, lankėsi pas gydytojus, kurie nesurado jokių nukrypimų.
“Nerimauk. Jei vaikų visai neturėtume, tada suprasčiau. Bet mums jau du. Ir kokie! Nematau priežasties nerimauti. Nusiramink ir gyvenk,” užtikrintai kalbėjo Balys.
Ir ji nusiramino, bet vėl pradėjo prašytis į darbą.
“Nepyk, bet į savo kliniką tavęs nepriimsiu,” netikėtai pasakė Balys. “Pirma, nėra gerai, kad vyras ir žmona dirba kartu. Antra, tu septynerius metus nedirbai, praradai kvalifikaciją. Tavęs niekur nepriims.”
Ir prasidėjo barniai iš pažiūros sėkmingoje šeimoje. Inga rūpinosi vaikais, namų ruoša. Bet kai Balio tėvai pasiimdavo vaikus, ji liūdėdavo ir neradavo, ką veikti su laisvalaikiu. Kartą išgėrė vyno, kad pagerintų nuotaiką. Iš tiesų pasijautė geriau, nerimas išnyko. Užmigo ant sofos, neparInga žvelgė į Balį per stalo stalviršį, suvokdama, kad vienintelis kelias į laimę prasideda nuo drąsaus žingsnio – pačios saves.