Ačiū, mama, už dovaną
Jurgita išėjo iš namų ir susimąstė, žiūrėdama į pasikeitusį kiemą. Per naktį sniegas apėmė visą žemę. Paskusti reti snaigeliui tyliai krito ant likusių geltonų lapų, stebuklingai išlikusių ant medžių ir krūmų, ant asfalto ir privažiuotų automobilių.
Ji ištiesė delną. Kelios snaigės nusileido ant jos ir tuoj pat ištirpo. Jurgita žengė kelis žingsnius, klausydamasi lengvo traškėjimo po kojomis, kuris priminė, kad artėja Kalėdos su mandarinu kvapu, puošnia eglute, blizgančiais spalvotais rutuliukais ir, žinoma, su stebuklo laukimu.
Jurgita įėjo į parduotuvę, nusipirko mandarinų, pieno, saldainių arbatai. Jau stovėjo prie kasos, kai paskambino mama.
— Jurga, ar gali šiandien atvažiuoti pas mane?
— Taip, mama. O kas nutiko?
— Nieko. Turiu tavęs su kažkuo supažindinti. Ateik prieš pietus. — Mamos balse Jurgita išgirdo jaunatvišką virpėjimą.
— Vėl nori mane supažindinti su vienu iš tų sūnelių, kurie nusprendė atsiskirti nuo mamanės sijono? — su šiek tiek nusivylimu paklausė ji.
— Tai siurprizas. Pamatysi, — paslaptingai tarė mama ir nutraukė pokalbį.
Įdomu. Jurgita seniai negirdėjo mamos tokiu balsu. Kai išėjo Tomas, ji atėjo pas mamą ir skundėsi, verkiant. Mama pradžioje guodė, bet viską sugadino, kai pasakė, kad įspėjo. Žinoma, teisybė buvo jos pusėje. Bet Jurgitai nuo to nepalengvėjo. Jos susipyko. Ir į mamą ji nebeužsuko, tik skambindavo, stengdamasi susidoroti su skausmu viena.
Jurgita atsigręžė nuo kasos ir išsirinko nedidelį pyragėlį konditerijos skyriuje. Negražu ateiti su tuščiomis rankomis.
Namie ji vis galvojo, kokį siurprizą mama parengė. Dėl viso pikto nusiprausė galvą ir šiek tiek susuko plaukų galus, pasitaisė blakstienas ir lūpas, užsidėjo tamsiai pilką sijoną ir persikų megztinį. Nusišypsojo savo atvaizdui veidrodyje. Koks bebūtų mamos siurprizas, ji jį sutiks tinkamai pasiruošusi ir geros nuotaikos.
„Tomas dar gailėsis“, pagalvojo Jurgita ir ėmėsi avėti batus ir paltą.
Mama atidarė duris, ir Jurgita nustebusi sustojo slenkstyje. Mamos akys jaunai švietė, skruostuose žaisdavo raudonis, o svarbiausia — madinga kirpimas atėmė jai dešimt metų.
— Mama, tu puikiai atrodai, — pasakė Jurgita, paduodama mamai pyragėlį.
— Ačiū. — Mama kiek susigėdusi nusišypsojo. — Apsirenk ir ateik į kambarį, — pasakė ji ir nunešė pyragą į virtuvę.
„Tikrai ką nors pakvietė svečionis.“ Jurgita greitai apsivilko, pataisė veidrodyje sutus, sijoną ir įėjo į kambarį. Nuo sofos link jai pakilo tvirtas vyras, penkiasdešimties metų, su kelnaitėmis ir tamsiai mėlynu megztiniu, plikėjančiu kaktą virš ryškaus veido, su dideliu bulvišku nosimi. Iš išorinių akių kampų sklido spinduliuojančios raukšlės, rodančios linksmą žmogų arba įpratusį dažnai susiraukti nuo saulės. Jis irgi su susidomėjimu apžiūrėjo Jurgitą. Ji atsveikino susirūpinusi.
— Jurgita, susipažink, tai Jonas Andriukaitis, mano vaikystės draugas. — Priėjo mama, apkabino ją už liemens ir maloniai pažvelgė dukrai į veidą.
— Taip ir supratau, iš kaimo, — Jurgita nusiminus pažvelgė į motiną.
— Eime pietauti, sriuba atšals. — Mama attraukė ranką ir pirmoji įėjo į virtuvę.
Jurgita atsisėdo prie stalo į savo įprastą vietą — nugarJurgita pajuto šiltą malonumą, žvelgdama į Paulių, ir suprato, kad būtent šis žmogus buvo tas stebuklas, kurio visą gyvenimą laukė.