Aidas palikto vaikystės: žaizda, kuri negyja

Pamirštos vaikystės aidas: žaizda, kuri nesužydi

Penktoje klasėje Gabija sulaužė koją ir atsidūrė ligoninėje. Skausmas ir baimė atsitraukė tik vieno vilties žvilgsnio: gal dabar atėjęs tėtis atneš saldainių, apkabins? Motina sėdėjo šalia, bet jos akys buvo tuščios, o širdis – užrakinta. Pagal dukros prašymą Lina paskambino Dovilui, bet jis neatvyko. Paaiškėjo, kad jis ruošėsi atostogoms su nauja mergina ir neketino keisti planų dėl „senosios“ šeimos. Gabija, gulėdama ligoninės palatoje, pirmą kartą pajuto, kad niekam nereikalinga.

Paauglystė jai tapo maišto laikotarpiu. Gabija protestavo prieš viską: atsisakė mokytis, bėgo iš namų, pyko su motina ir močiute. Lina tokiu momentu tyliai pasitraukdavo į savo kambarį, jos veidas išlikdavo kaip akmuo. Močiutė, sensta ir trapi, blakstienodavosi tarp jų, bandydama sutaikinti, bet jėgos ją paliko. Būtent ji nupirko Gabijai suknelę išleistuvėms – gražiausią, kokią rado. Tačiau šventė neatsinešė džiaugsmo: tėtis vėl ignoravo kvietimą, net neužsimindamas atsakyti.

Gabija profesiją pasirinko kaip užsimetus – pirmą nemokamą variantą, nes pinigų mokamai mokyklai šeimoje nebuvo. Kartą, surinkusi drąsos, ji paskambino tėčiui. Bet jo žodžiai: „Jum su motina savas gyvenimas, man – savas. Baikit manęs kištis!“ – sukrėtė ją kaip smūgis į veidą. Ji niekam nepasakojo apie šį pokalbį. Pasislėpusi miesto parke, ji pralėkė pusę dienos verkdama, slepdama nuo smalsių akių. Nereikalingumo skausmas, sumaišytas su išdidumu, graužė iš vidaus kaip nuodas.

Baigusi mokslus Gabija susirado darbą ir sutiko Mantą – švelnų, patikimą žmogų, už kurį nusprendė tekėti. Ruošdamasi vestuvėms, Mantos tėvai reikalavo pakviesti Gabijos tėvą, Dovilą. Jai buvo kiek gėda prisipažinti, kad jis neatvyks – tiesiog todėl, kad jam tai nereikalinga. Bet nenorėdami daugiau aptemdyti dienos, ji su Mantu nuvyko į Dovilo namus pristatyti pakvietimą.

Susitikimas buvo šaltas. Dovilas skubėjo į verslo susitikimą ir vos žvilgtelėjo į dukrą ir jos sužadėtinį. Įmetęs atviruką į automobilio delną, jis skubiai atvėrė duris savo žmonai – puošniai apsirengusiai moteriai, kuri karališkai pralekė pro juos, barelydama nuo aukšto. Ji net nepaklausė, kodėl jie atėjo, akivaizdžiai skubėdama į kitą renginį.

Vestuvėse Dovilo vaidmenį atliko Gabijos dėdė, Linos brolis. Dovilas nei atsiuntė sveikinimo, nei pasiteisinimo. Gabija žinojo, kad jo pasirodymo šansų nėra, bet giliai širdyje vis dar ūžavo viltis. Ji mirė tą dieną, kai Gabija, baltoje suknelėje, suprato, kad tėtis ją galutinai ištrino iš savo gyvenimo.

Jaunoji pora pradėjo kurti bendrą gyvenimą. Jie nusipirko namą, dirbo, augino svajones. Gabija, netekusi tėvų meilės, prisiglaudė prie Mantos šeimos, kuri jai tapo tikrąja. Su motina bendravimas liko formalus – Lina taip ir negrąžino šilumos į savo širdį. Močiutės nebėra, ir prisiminimai apie ją buvo vienintelė šviesi dėmė praeityje.

Bėgo metai, keitėsi prioritetai. Sulaukusi trisdešimt šešerių, Gabija tapo mylinčia žmona, dvių vaikų mama ir mažos gėlių parduotuvės šeimininke. Mantas ją palaikė kiekviename žingsnyje, imdamas problemas ant pečių ir dalindamasis jos svajonėmis. Jie keliavo, kūrė planus, šventė kartu. Motina kartais atvažiuodavo su dovanomis vaikams, bet jos širdis liko uždaryta – ji nemylėjo nei jų, nei Gabijos. Kartais merginai atrodydavo, kad motinos siela nuskrido tą dieną, kai išėjo tėvas, ir niekada negrįžo.

Vieną kartą pas juos atvažiavo Dovilas. Priežastis buvo formalDovilas atėjo su kvietimu į savo jubiliejų, bet Gabija, nors ir nuoširdžiai pagalvojo apie susitaikymą, galiausiai tik atsisveikino šaltai ir uždarinėjo duris į praeitį.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nineteen + fourteen =

Aidas palikto vaikystės: žaizda, kuri negyja