Akis už akį: abejingumo kaina

Akis už akį: atsakomoji priemonė už abejingumą

Jaukiamame miestelyje prie Nemuno Toma Juozapaitė ilgus metus stengėsi būti tobula motina ir uošvė. Ji aukojo laiką, jėgas ir pinus dėl savo sūnaus bei jo žmonos laimės. Tačiau jų abejingumas ir nedėkingumas sudaužė jai širdį. Kai marti Veronika iš nevilties paprašė pagalbos, Toma pirmą kartą atsakė atsisakymu, nusprendusi, kad atėjo laikas atsilyginti ta pačia moneta. Dabar ji klausia savęs: ar jos kerštas teisingas, ar tai tik pradžia šeimos ryšių galo?

Neseniai paskambino marti Veronika. Jos balsas drebėjo iš silpnumo: „Toma Juozapaitė, maldauju, atvykite! Aš su karščiavimu, gerklę skauda nuo anginos. Man taip blogai! Pabūkite su Onute, padėkite!“ Toma, sėdėdama savo bute mieste, šaltai atsakė: „Atsiprašau, Veronika, bet negaliu. Aš sodyboje, kaimo namuose, ir negrįžtu.“ Ji padėjo ragelį, jausdama, kaip viduje verda pavydas, sumaišytas su kartokiu pasitenkinimu.

Kai Toma papasakojo tai kaimynei Aldonai, ši suplojo rankomis: „Toma, ką tu darai? Juk esi mieste, o ne sodyboje! Veronikai tikrai sunku su kūdikiu, jai vos trys mėnesiai! Kaip galima taip elgtis?“ Toma susiraukė: „Maniai anūkė, taip, trys mėnesiai. Bet Veronika to nusipelnė. Penkerius metus bandžiau būti jai drauge. Vestuvėms daviau jiems krūvą pinigų, padėjau su remontu, įrengiau jų butą. O jie bent kartą pasakė ačiū? Ne! Tik švaisto pinigus madingiems drabužiams, naujiems telefonams ir kelionėms po kurortus!“

Jos balsas drebėjo nuo skausmo: „Kai Veronika buvo nėščia, vedžiojau ją pas geriausius gydytojus, pati nešiau jos análizes į kliniką. Nešdavau jai naminių patiekalų į gimdymo namus, o prieš išrašymą nuvaliau jų butą iki blizgesio. Ir ką? Ne žodžio dėkingumo! Viską jie priėmė kaip savaime suprantamą dalyką, tarsi aš jiems esu skolinga.“ Aldona atsiduso: „Toma, vaikai dažnai taip elgiasi – manydami, kad tėvai privalo padėti.“ Bet Toma papurtė galvą: „Privalo? O kai aš paprašiau pagalbos, jie nusisuko!“

Vienintelį kartą Toma kreipėsi į sūnų Dovydą prašydama paramos. Ji grįžo iš kaimyninio miesto, kur lankėsi pas seserį, su sunkiomis kuprinėmis. „Dovyde, sutik mane stotyje, prašau“, – pareikalavo ji. Dovydas sutiko, tačiau po valandos paskambino Veronika: „Toma Juozapaitė, pasiimkite taksi. Dovydui reikėtų prašyti atleidimo iš darbo, o tai nepatogu. Traukinys anksti ryte, jis neišsimiegojęs bus pavargęs.“ Toma užgniaužė įkandusį pyktį. „Jie rado laiko, kai Veroniką su kūdikiu reikėjo vežti į ligoninę! O dėl manęs negalėjo?“ – suirzusi ji skundėsi Aldonai.

„Veronika teisi, nereikia nereikalingai atsiprašinėti iš darbo, – bandė nuraminti kaimynė. – Dovydas išlaiko šeimą, negali rizikuoti.“ Bet Toma nesutiko: „Galėjo! Aš retai ko prašau, o jie net nepaskambino, nepaklausė, ar sveika atvykau. Kuprinės buvo nepakeliamos, pati negalėjau nunešti. Laimei, bendrakeiviai padėjo išnešti iš vagono, o tada pasamdžiau nešiklį. Taxistas, svetimas žmogus, nunešė iki buto! O savo sūnus ir martis mane paliko!“ Jos akys prisipildė ašarų, bet balsas tapo kietesnis: „Tada aš nusprendžiau: gana. Daugiau jiems nepadėsiu.“

AldonToma žiūrėjo pro langą į apsnigtas gatvės ir klausė savęs, ar jos šaltumas dabar suteiks jai ramybę, ar tik paaštrins tuštumą širdyje.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

10 + nine =

Akis už akį: abejingumo kaina