Antra Galimybė.

Stovėdamas savo elegantiškame kabinete, Vytas atsilošė patogioje kėdėje, su šypsena prisimindamas kelią, kuris atvedė jį čia. Jo restoranas, dabar laikomas geriausiu mieste, buvo didžiuojamasi ir žavėjimosi objektas. Visa tai – jo rafinuotos virtuvės, atsidavusios komandos ir jaukios aplinkos dėka.

Paskendęs mintyse, Vytas prisiminė savo ilgą kelią į sėkmę. Viskas prasidėjo sunkiais 1990-iaisiais, kai gyvenimas reikalavo greitų sprendimų ir drąsos. Būtent tada jo senelis, Jonas Petraitis, pardavė šeimos vasarnamį ir atidavė pinigus anūkui, visiškai pasitikėdamas jo verslininko potencialu.

Su šia pagalba Vytas pradėjo savo pirmą verslą – mažą maisto stalelį vietinėje turgaus aikštėje. Vėliau sekė nedidelis restoranas netoli geležinkelio stoties, o po daug pastangų ir atsidavimo jis sukūrė kulinarinę imperiją, kuria dabar vadovavo su didžiu pasididžiavimu. Jo senelis, kuris augino jį kartu su močiute Ona po tėvo tragiškos mirties, visada buvo didžiausia jo atrama.

Tačiau viena žaizda niekada iki galo neužgijo – jo motinos nebuvimas. Vytukas – taip jį vadino vaikystėje – vos ją atsiminė, nes ji dingo netrukus po vyro mirties. Seneliai sakydavo, kad ji tiesiog išėjo, bet jo širdyje jis niekada nustojo jos laukti. Kol vieną kartą smarkios pykčio būtyje močiutė sušuko, kad jo motina mirė. Senelis bandė nuraminti situaciją, bet Vytukas niekada nepamiršo tų žodžių.

Praėjo metai. Vytas vedė Laimę, susilaukė dviejų vaikų ir sukūrė laimingą šeimą. Nors bandė užmiršti praeitį, kai kurios žaizdos grįžta, kai mažiausiai to tikiesi…

Vieną rytą, apžiūrinėdamas restoraną, Vytas pamatė naująją valytoją Janą, dalijančią maistą su senute netikėja už pastato. Užgimęs pyktis, jis griežtai ją papeikė. Jis manė, kad tokio žmogaus buvimas prestižiniame restorane yra nepriimtinas. Nepaisydamas senutės maldų, jis išpešė duoną iš Janos ir išmetė ant žemės prieš moterį, šaukdamas, kad ji išeitų ir niekada negrįžtų.

Moteris nusilenkė, pakėlė duoną nuo žemės ir tyliai tarė:

„Su duona galima iškęsti bet kokią nelaimę.“

Šie žodžiai Vytą ištiko kaip žaibas. Jo motina jam sakė tą patį, kai jis buvo vaikas. Su užšalusia širdimi jis sustabdė ją:

„Iš kur žinote šį posakį?“

„Tai tik senas patarlės,“ atsakė moteris linkėdama.

„Kaip jūs vardu?“

„Rimantė Vasilauskienė.“

Vyto širdis pradėjo plakti. Vardas, frazė… viskas sutapo. Ar tai įmanoma?

Sujudintas, jis pakvietė ją pietums. Valgydamas jis paklausė:

„Ar turėjote vaikų?“

Moteris giliai atsiduso:

„Turėjau vieną… mano mažąjį Vytuką. Bet jį man atėmė… Buvo neteisingai suimta, o kai išėjau, jo nebebuvo. Ieškojau, bet niekada neradau…“

Kiekvienas žodis skaldė Vyto širdį. Istorijos tobulai sutapo su jo vaikyste. Jis užduodavo daugiau klausimų, o atsakymai tik patvirtino tai, ką jau jautė.

„Kuriame mieste gyvenote? Kokie buvo jūsų vyro tėvų vardai?“

Ji atsakė… ir Vytas sudrebėjo.

Tai buvo jo istorija. Jo praeitis.

„Mama…?“ sušnibždėjo jis drebančiu balsu.

Moteris ilgai žiūrėjo jam į akis.

„Vytukas?“

Ir apsiverkė.

Vytas apkabino savo dingusią motiną ir prisiekė, kad nebeleis jai kančios.

Jis jai davė namus, rūpinimąsi ir visą meilę, kurios ji tiek metų buvo atskirta.

O gyvenimas, dosnus, suteikė jiems antrą šansą.

Nes, galų gale, tikroji meilė visada nugali.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen + 20 =

Antra Galimybė.