Antrasis šansas
Greta Kazlauskienė buvo įprasta močiute, su savo silpnybėmis ir trūkumais. Tačiau Dovydas ją mylėjo besąlygiškai. Tėvo jis neatsimindavo, nors močiutė sakydavo, kad geriau būtų, jei jo išvis nebūtų. Klausinėjant Dovydui, ji atsakydavo: „Subręsi – suprasi“. Ir Dovydas augo, nereikalingų klausimų nebeklausdavo, stengdamasis viską suvokti pats.
Būdamas penkerių metų, buvo atiduotas močiutei globon, o mama nuo to laiko jo gyvenime pasirodydavo tik atsitiktinai, tarp vieno ar kito vyro kandidatų.
Kartą, kai mama vėl atėjo pasiimti Dovydą, močiute išsiuntė jį į savo kambarį. Jis tylėdamas žaidė ir klausėsi pokalbio virtuvėje. Iš pradžių nieko negirdėjo, bet paskui mama ėmė rėkti, o močiutė taip pat pakėlė balsą.
„Ar negali baigti? Berniukui reikia motinos, o ne išsipūtusios niekšės“, tarė močiutė.
„O aš turiu sau kapus kasdien kasti? Aš ieškau vyro ir tėvo sūnui, beje“, atkirto mama.
„Ten, kur tu ieškai, normalių tėvų nėra. Be to, retas vyras ims mylėti svetimą vaiką. Ir savo pameta, o svetimą juo labiau.“
„Tu nepasupranti… Tu…“ – tada mama išsmeškė močiutei tokius žodžius, kurių reikšmės Dovydas nežinojo, bet jautė, kad jie buvo labai įžeidžiantys.
Močiutė taip pat tai suprato ir vėl išvarydavo mamą.
Ji įėjo į kambarį nervinga ir susijaudinusi, paglostė Dovydo trumpus plaukus ir išėjo, spardydama duris.
Dingdavo savaitėms trims, o paskui grįždavo arba patenkinta, arba pikta, priklausomai nuo to, kaip sekėsi naujajam santykiui.
Po mamDovydas žiūrėjo, kaip mama ramiai žaidžia su dukrele, ir pajuto, kad galbūt šis antDovydas žiūrėjo, kaip mama ramiai žaidžia su dukrele, ir pajuto, kad galbūt šis ant