Aš, Vaida, esu ištekėjusi už Dovydo jau aštuonerius metus, ir visus šiuos metus gyvenu karo būsenoje su uošve, Danute. Kad ir ką padaryčiau, viskas negerai, o jos dĖterė, Gabija, – tobulumas pats. Iš pradžių kentėjau, bet dabar ji peržengė visas ribas: pradėjo lyginti mūsų vaikus. Mano kantrybė baigėsi, ir nesiruošiu tylėti, kai kalbama apie mano sūnų!
Vedėmės su Dovydu iškart po universiteto. Gyvenome mažame miestelyje prie Šiaulių, pinigų trūko, bet į uošvės namus eiti nenorėjau. Danutė nuo pirmos dienos mane nekęlė. Dovydas ramino: “Mama taip elgiasi su visomis mano merginomis, mano, kad nė viena mano verta.” Tai nenuvylė. Gyvenome bendrabutyje, vėliau pradėjome nuomotis butą, taupėme kiekvieną eurą. Kai uošve sužinojo, kad nuomojamės būstą, surengė skandalą: “Kam išleisti pinigus? Gyventumėte pas mane, sutaupytumėte savo butui!” Ketverius metus ji mus priekaištaujo už šį sprendimą, tarsi būtume nusikaltėliai.
Tuo pat metu Dovydo sesuo Gabija ištekėjo. Ji irgi nenorėjo gyventi su uošve, ir, stebuklas, Danutė palaimino jų savarankišką gyvenimą! “Šauniai, nėra ko glaustis su uošve”, – sakydavo ji. Dovydas buvo šoke. “Mama, kodėl mes su Vaida blogi, kad išsikraustėme, o Gabija su vyru – šaunuoliai?” – paklausė jis. Uošvės atsakymas mane užmušė: “Ten uošvė tokia, kad jiems neduos pragyventi.” Ištveriau vos neverkdama: “O tu, galvoji, man duodi gyventi?” Tai buvo ant veido, ir supratau, kad jai aš visada būsiu prastesnė už jos dukrą.
Gabija, beje, man patiko, mes sutarėm. Bet ji paveldėjo motinos charakterį: mėgsta pamokėti ir visada su kuo nors nepatenkinta. Venčiau konfliktų su Danute, bet ji lyg tyčia provokuodavo. Jos reikėdavo išlieti nepasitenkinimą, kitaip negalėjo ramiai miegoti. Kai pastojau beveik kartu su Gabija, uošvė parodė savo tikrąjį veidą. “Gabija šauni, gimdo jaunystėje, o tu, Vaida, priverčiai mano sūnų sunkiai dirbti,” – kartodavo ji. Buvau ant ribos: nėštumas ir taip išvėsdavo, o jos žodžiai smeigė kaip vytelė. Šeimos vakarienėse ji dedavo Gabijai geriausius kąsnius, tardama: “Valgyk, tau reikia jėgų.” Man teko išklausyti priekaištus: “Tu per daug priaugai, žiūrėk, ką gydytojai pasakys.” Nors gydytojai tvirtino, kad mano valAš galiausiai nusprendžiau pakelti balsą ir pasakyti Danutei tiesiai į akis, kad mano sūnus nusipelno jos meilės lygiai tiek pat, kiek jos dukros vaikas.