Anyta mūsų bute

Šešura mūsų bute

Net nežinau, kaip taip galėjo atsitikti, bet dabar esu tokioje padėtyje, kad net plaukai ant galvos stovi. Mano vyras, Andrius, rimtai nusprendė, kad jo mama, Janina, turėtų persikelti gyventi pas mus į mūsų naują butą Vilniuje. Į tą patį butą, apie kurį svajojome nuo 17 metų, kuriam taupėme metus, ėmėme paskolą ir įrenginėjome kiekvieną kampelį! O aš kategoristiškai nenoriu, kad ji gyventų su mumis. Dabar stoju prieš pasirinkimą: arba ginčyti savo, rizikuojant susipykti su Andriumi, arba nuryti įžeidimą ir paversti savo svajonę į bendrabutį. Tiesą sakant, esu sumišusi, bet daugiau tylėti nebegaliu.

Su Andriumi pradėjome draugauti, kai mums buvo po 17 metų. Tada mes buvome tik įsimylėję paaugliai, svajojantys apie ateitį: savo butą, jaukų namą, kur bus tik mes ir gal kada nors mūsų vaikai. Įsivaizdavome, kaip rasime tapetus, pastatysime sofą, gersime kavą balkone. Tos svajonos laikė mus kartu, kai mokėmės, dirbome, taupėme, kad sutaupytume pirmąjį įnašą. Ir štai, po kelerių metų pagaliau nusipirkome butą Vilniuje – nedidelį, bet savo. Vis dar atsimenu, kaip su Andriumi pirmą kartą įžengėme į jį: tušti kambariai, šviežios dažų kvapas ir jausmas, kad tai naujo gyvenimo pradžia. Įrengėme jį su meile: pati rinkau užuolaidas, Andrius surinko baldus, net ginčijomės, kokios spalvos turėtų būti kilimėlis. Tai buvo mūsų lizdas, mūsų mažas pasaulis.

Ir štai, prieš mėnesį, Andrius staiga pasakė: „Gabija, manau, reikia pasiimti mamą pas mus.“ Iš pradžių pagalvojau, kad jis juokauja. Janina gyvena mažame miestelyje už poros valandų nuo mūsų. Ji turi savo namą, sodą, kaimynes, su kuriomis arbatą geriasi. Kam jai kraustytis pas mus? Tačiau Andrius buvo rimtas. „Ji sensta, – sako, – vienai jai sunku. O mes turime butą, tegul gyvena su mumis.“ Aš apstulbau. Mūsų butas – tai dvikambaris, kur vienas kambarys mūsų, o kitas kol kas tuščias, bet planavome padaryti vaikų arba kabinetą. O dabar ten turės įsikurti šešura?

Pabandžiau paaiškinti, kad tai ne pati geriausia idėja. Pirma, Janina – moteris su charakteriu. Ji mėgsta, kad viskas būtų pagal jos taisykles, ir nedvejoja pasakyti, kaip man virti, valyti ar net rengtis. Kai ji ateina svečiuosi, po dienos jaučiuosi ne šeimininke, o sveče savo namuose. Ji perstat mano puodus, kritikuoja mano barščius ir moko, kaip gerai išplauti Andriaus marškinius. O dabar įsivaizduokit, kad ji gyvens su mumis kiekvieną dieną! Aš tiesiog išprotėsiu. Antra, mes su Andriumi pagaliau turime savo erdvę, kur galime būti savimi. Esame jauni, norime laisvės, spontaniškų vakarų, tylos. O su Janina to nebus – ji net televizorių žiūri visu garsu.

Bet Andrius, atrodo, manęs negirdi. „Gabija, tai mano mama, – sako. – Negalime jos palikti vienos.“ Nekalbėju, kad apie tėvus reikia rūpintis. Bet kodėl tai turi būti mūsų erdvės sąskaita? Pasiūliau kitus variantus: lankytis pas ją dažniau, padėti su remontu, samdyti pagalbininkę. Tačiau Andrius užsispyrė: „Ji turi būti su mumis, ir tik taip.“ Net paklausiau: „O ar tu mane paklausei, ar aš to noriu?“ Jis tik pečiais patraukė: „Maniau, tu suprasi.“ Suprasi? O kas supras mane?

Paskambinau draugei, kad išsikalbėčiau. Ji išklausė ir pasakė: „Gabija, jei nusižiosi, vėliau gailėsis. Tai jūsų namai, tu turi teisę nuspręsti.“ Ir ji teisi. Aš neprieš Janinai, bet nenoriu gyventi su ja po vienu stogu. Žinau, kaip tai būna: ji kiš nosį į viską, nuo būsimų vaikų auklėjimo iki to, kaip sudėju maistą šaldytuve. O Andrius, užuot mane palaikęs, sakys: „Kiek pakentėk, gi tai mama.“ Jau matau, kaip mūsų svajonė apie laimingus namus virsta begalinėmis nesąmonėmis ir įtampa.

Vakar nusprendžiau rimtai pasikalbėti. Atsisėdau su Andriumi prie stalo ir pasakiau: „Andriau, myliu tave, bet nesu pasiruošusi, kad tavo mama gyventų su mumis. Tai mūsų namai, mes juos statėme sau. Ieškokime kito būdo jai padėti.“ Jis susiraukė ir atsakė: „Ar tu prieš mano mamą?“ Aš beveik sušukau. Prieš? Ne, aš tiesiog noriu išsaugoti mūsų šeimą ir ramybę! Ginčėmės beveik valandą, o galiausiai jis pasakė: „Pasigalvok, Gabija. Jei taip klausi, gali viską pakeisti.“ Ką pakeisti? Mūsų santuoką? Svajones? Ėjau miegoti su sunkiu širdimi, bet atsitraukti nesiruošiu.

Dabar galvoju, kaip elgtis. Galbūt pasiūlyti kompromisą: tegul Janina atvažiuoja porai savaičių, bet negyvena nuolat? Arba išsinuomoti jai butą netoliese? Esu pasiruošusi padėti, bet nenoriu aukoti savo namų. Taip pat bijau, kad Andrius pasirinks mamos pusę, ir tada teks spręsti, kaip gyventi toliau. Tai baisu, bet negaliu tylėti. Mes su juo tiek metų keliavome prie šio buto, prie savo gyvenimo. Ir neleisiu, kad jis pavirstų į svetimą erdvę.

Mano mama, sužinojusi, pasakė: „Gabijele, laikykis savo. Namai – tai tavo užnugaris, ir tu turi jį ginti.“ Su ja sutinku. Nenoriu pykti su Andriumi, bet ir pasiduoti nesiruošiu. Janina, koGalų gale supratau, kad meilė reikalauja drąsos ir kompromisų, bet namai turi likti mūsų saugiu uostu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

thirteen − four =

Anyta mūsų bute