Apie kates, vyrus ir tulpes…

„Apie kates, vyrus ir tulpes…“

„Įsivaizduok, lauke lyja!“ – tarė Rasa, stovėdama prie kabineto lango.

„Na, pavasaris, ko čia stebėtis?“ – atsakė praktiška Neringa.

„Tiesa, juk šiandien kovo pirmoji. Žiema jau atsibodo. Vienintelė džiaugsmas – Kalėdos.“

„Kovas toks, kad ir sniegas gali iškrist, ir šaltis gali sugrįžti,“ – įsiterpė vyriausia iš merginų, keturiasdešimt penkerių metų Vika.

„Ryte, kol iki mašinos nuejau, suklupau. Tokia mėlyna ant šlaunies, tiesiog baisu. Iki šiol skauda. Norite, parodysiu?“ – Rasa atsisuko nuo lango.

„Nereikia!“ – choru atsakė moterys.

„O mūsų Linai pavasaris džiaugsmo nekelia. Žiūrėk, kaip dirba. Tiesiog robotas.“

„Rasa, palik ją ramybėje,“ – užtarė Vika.

„Na gerai, gerai. Pasaulio pabaiga. Mane, galbūt, jau tris kartus metė, ir nieko – gyva dar esu.“

Rasa pamatė Vikos smerkiantį žvilgsnį ir nutolo nuo lango.

„Ne, tiesa. Vaikinas ją paliko. Nemirė, nežuvo, gyvas ir laimingas – džiaugtis reikia už jį,“ – netylėjo Rasa.

Lina atsistojo nuo stalo ir išėjo iš kabineto. Kiek laiko praėjo, o ji vis dar negalėjo jo užmiršti, susitaikyti.

Iš pradžių Lina mokėsi, nebuvo laiko vaikinams. Galvojo, spės pasilinksminti, jų gyvenime bus per akis. Bet laikas bėgo, draugės ištekėjo, išsiskyrė, vėl ištekėjo, o Liną vis dar nelankė rimti jausmai.

Kai sutiko Paulių, pagalvojo – štai jis, tikras jausmas, idealas, apie kurį svajojo. Įsimylėjo taip, kad negalėjo įsivaizduoti gyvenimo be jo. Kokia ji buvo laiminga, kai jis jai pasipiršo, žibėjo kaip saulė. Jie padavė prašymą į registrytrą, kad vestuvės būtų prieš pat Naujuosius, kad eglutė nuotraukose spindėtų. Visas drauges pažadėjo pakviesti. Jau ir vestuvinę suknelę išsirinko.

Gruodžio pradžioje Paulius staiga išvyko. Savaitę jo nebuvo, į skambučius neatsakydavo. O kai sugrįžo, atrodė suglumęs ir kaltas. Lina iškart suprato, kad kažkas nutiko. Paulius susirinko ir papasakojo viską.

Prieš dvejus su puse metų, dar prieš susipažindamas su Lina, jis buvo komandiruotėje, užsimezgė trumpą romanėlį su viena mergina. Gal net pažadėjo jai ko, nebesimena. Tada sutiko Liną ir pamiršo apie ją. O neseniai ta mergina paskambino ir pasakė, kad jis turi sūnų, kuriam jau pusantrų metų.

„Jis – kaip dvi lašos vandens panašus į mane.“ – Paulius įsikibo į plaukus. „Pamačius jį, viskas viduje apsiverčia. Ne tai, kad ją mylėčiau iki šiol. Bet vaikas viską keičia. Atsiprašau, kaltas esu. Nežinojau, kad jis egzistuoja…“

Iš pradžių Lina nesistengė išlaikyti Pauliaus. Bandė įtikinti save, kad meilė viską nugalės. Bet paskui pagalvojo, kad problema ne tik sūnuje. Vyro vaikas neišlaikys. Vadinasi, jausmai vaiko motinai nepraėjo.

Dvejus laimingus metus jie susitikinėjo su Pauliumi, mylėjo drauge, kūrė planus, svajojo į ateitį, vaikus. Tačiau jo praeitis sugrįžo ir pareikalavo jo atgal. Lina suprato, kad negalės su tuo susitaikyti, net jei Paulius ją pasirinks. Ar ilgam? Kartą prisiminusi, praeitis periodiškai įsibraus į jų gyvenimą, reikalaus dėmesio, dovanų, pinigų vaikui…

Ir Lina paleido Paulių. Bet ką daryti jai? Kaip gyventi toliau? Svajonės apie ateitį sugriuvo, o griuvėsių laimės nepastatysi. Ir kaip po to patikėti vyrams? Visuose mato išdavikus ir melagius.

Dieną ji užmiršdavosi darbe, bet naktį prisiminimai kankino sužeistą širdį.

Kad ir kiek moterys kovotų dėl lygiateisiškumo, be vyro meilės ir vaikų jos nelaimingos. Darbas ir karjera neužpildys šeimos. Gyvenimo prasmė – palikti savo tęsinį žemėje. Ir ne tik palikti, bet ir gerai jį auklėti kartu su tėvu ir vyru. O Paulius, pasirodo, jau turi tą tęsinį, jam pusantrų metų. O Lina – perteklinė…

Ir kodėl jai taip nesiseka? Trisdešimt dveji, o neištekėjusi, net ir gyvenusi su vaikinu kaip šeima.

Rasa jau antros kartos ištekėjusi. Vikai jau seniai šeima, vyresnysis sūnus studijuoja universitete. Net ir pilna Neringa prieš metus ištekėjo. Tik Lina vis dar viena.

Draugės bandė ją supažindinti su savo vyrų draugais. Bet su nei vienu iš pretendentų nieko neišėjo. Vienas geras, verslininkas, bet širdis tylėjo. Kitas tikėjosi trumpo romanėlio, o trečiasis dar neišsiskyręs su žmona…

O priekyje – tas pavasario šventės diena. Ir kodėl visi taip triukšmą kelia dėl gėlių ir dovanų? Geles galima duoti bet kuriuo metų laiku, bet kurią dieną, iš širdės, o ne pagal kalendorių. Gerai, kad ši diena poilsio, nereikia į darbą, išeiti į lauką, kad nematytum išdidžių vyrų su mimozų ar margų tulpių puokštėmis, su plonomis gumelėmis pumpuruose, kad neatsidarytų per anksti.

O namie žmona laukia vyro su gėlių puokštele, pūvasi prie virtuvės, ruošia pietus jo atėjimui. Paskui apsirengia, atsisės prie stalo ir nuobodžiai pažiūrės į kuklias tulpes, kurios šilumoje tuoj atsivers ir pradės vysti, kaip ir jos ryte sukuoti kuodai. Į vyrą, kuris geriai valgo jos iškepus mėsą su degtine, vienu akim žvelgdamas į televizorių. O sūnus vos palietęs maistą, uždarysis savo kambary prie kompiuterio. Jam savo gyvenIr tada Lina suprato, kad tikros meilės laukia nebent tu pati išdrįsi atverti širdį ir tikėti, kad gyvenimas gali nustebinti, kai mažiausiai to tikiesi.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty − 7 =

Apie kates, vyrus ir tulpes…