Apsisprendžiau nesakyti vyrui apie didesnes pajamas, jis įsižeidė ir išvyko pas mamą.

Šiandien nusprendžiau nepasakoti vyrui, kad pradėjau uždirbti daugiau. Jis įsižeidė, surinko daiktus ir išvažiavo pas savo mamą.

Man buvo sunku nuspręsti slėpti nuo jo savo pajamas, bet aš tai padariau sąmoningai — ne dėl savanaudiškumo ar piktumo, o dėl nuovargio. Nuo tų nuolatinių svyravimų — vieną savaitę švaistom, tris kitas valgom tik makaronus. Nuo jo neatsakomybės. Nuo tuščiažodžiavimo, kurį mano vyras, Tomas, paveldėjo iš savo motinos.

Su Tomu susipažinau draugų vakarėlyje. Jis sužavėjo savo lengvu charakteriu, charizma, gebėjimu nesikabinti prie problemų. Aš — visiška jo priešingybė: viską laikau atsargiai, prisiimu atsakomybę, skaičiuoju kiekvieną centą. Tada pagalvojau: „Tikriausiai tokio žmogaus — lengvo ir be rūpesčių — man ir trūko gyvenime“.

Tačiau po vestuvių viskas atsistatė į vietas. Jo „lengvumas“ virto vaikiškumu. Išmokėjimo diena — gyvenimo šventė: restoranai, pirkimai, dovanos mamai, draugams, bet kam. Kitą dieną — vėl „tuščia kišenė“. Mėnesį valgom makaronus ir klausome jo pažadų, kad „viskas susitvarkys“.

Tomas uždirba neblogai, bet pinigai praslydo per pirštus. Ypač kai į veiksmą įsijungia jo mama — ekspresyvi, kaprizinga, tokia pat neatsakinga. Tik išleisdavo savo pensiją, iškart skambindavo sūnui: „Man nuobodu, man liūdna, pavargau nuo skurdo“. Tomas, žinoma, lekvodavo į pagalbą.

— Ji gi mano mama. Negaliu jos apleisti, — sakydavo jis.
— O kaip mes tada gyvensime? — klausdavau aš.
— Kažkaip išsiversime, — šypsodavosi jis.

O tuo tarpu mūsų namas griūvo. Pažodžiui. Tapetai atsiklijavo, santechnika tekėjo, senas šaldųkas dundėjo kaip traktorius. Aš taisydavau, klijavau, tylėdavau ir pykdavausi. Bandžiau kalbėtis su Tomu, jis klausydavo — bet gyvendavo taip, lyg būtų vienas.

Ir štai vieną dieną man pakėlė algą. Žymiai. Tai buvo pergalė: mėnesiai viršvalandžių, streso, įrodinėjimo vadovybei, kad galiu vesti projektą. Sugrįžau namo su šviesia veidu — ir… nieko nepasakiau. Tiesiog negalėjau.

Įsivaizdavau, kaip jis su mama vėl pradės „džiaugtis gyvenimu“: nusipirks nereikalingų daiktų, nuskris atostogauti, o mes vėl liksime „išgyventi“. Ne, nusprendžiau tylėti. Tie pinigai — remontui, mašinai, atostogoms, pagaliau. Kam nors tikram.

Nusipirkau sau naują nešiojamą kompiuterį — senasis jau griūvo. Tomui pasakiau, kad iš darbo išdavė. Sumokėjau už jo gydymą pas dantistą — melavau, kad apdrausta. Visa dėl ramybės. Ateities dėl. Mūsų dėl.

Ir viskas ėjo gerai, kol įmonės vakarėlyje mano prišvaisęs viršininkas užkalbino Tomą:
— Na, tokiu tempu net aukščiau kelsim! Juk jau pusę metų vadovauji…

Tomas sustingo.
— Kokiai vadovauji? Koks „dar“ kilimas? — paklausė jis, kai išėjome.
Susigraudžiau: viskas, vėlu. Pasakiau, kad iš tiesų mane paaukštino.

— O alga? — jo akys buvo ledinės.
— Kol kas ta pati, — vėl pamelavau.

Bet namie jis tęsė klausinėti. Tiesiogiai paklausė:
— Kodėl nieko nepasakei anksčiau? Gal gėdijaisi, KAIP gavai pareigas?

Jaučiausi lyg ištrenkta. Tapo kartu, skaudu, šlykštu. Praradau kantrybę. Išdėsčiau viską. Apie pinigus. Apie nuovargį. Apie jo mamą. Apie tai, kaip jis sušvaisto kiekvieną centą. Apie baimę už rytojų. Kad tiesiog norėjau stabilumo.

Jis klausėsi tylėdamas. Tada nuėjo į miegamąjį. Po valandTada išėjo su kuprine ir duris užsidarė taip stipriai, kad senas plytų sienos tinkas nukrito ant grindų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four + 19 =

Apsisprendžiau nesakyti vyrui apie didesnes pajamas, jis įsižeidė ir išvyko pas mamą.