Ar lauksi manęs?
Kaip greitai bėga laikas. Nespėjau atsilenkti, o jau artėja penkiasdešimt. O atrodė, kad amžinai būsiu jauna. Gabija pažiūrėjo į save veidrodyje. Vieną kartą pasukdavo galvą taip, kitą – anaip. Vienas nusivylimas. Bet, kaip sakoma, reikia mylėti save bet kokią. Taip. O ką gi čia mylėti? Tamsius ratus po akimis, nusvirusius lūpų kampus, raukšles ant veido, liūdnas akis. Oi, geriau nežiūrėti į tokią grožybę.
Ir nors ne plytas nešiojau, ne dirbau gamykloje, o sėdėjau šviesiame, šiltame kabinete ir rūšiavau popierius. Visi tie metai atsiliepė mano veide.
Gabija atsiduso. „Ir ko aš susijaudinau? Kas į mane žiūri? Jaunų merginų pilna. Tada raminkis. Kvėpuok ramiai“, – liepė ji sau. Ir tikrai giliai įkvėpė, paskui dar kartą. „Nesvarbu, kad Mindaugas grįžo. Jis jau seniai pamiršo apie mane. Kiek vandens nutekėjo nuo to laiko…“
***
„Gabė, eikime į kiną?“, – pasiūlė Mindaugas, paširdamas taip, kad ausys paraudo.
„O į kokį filmą?“, – Gabija paklausė apsimestinai abejingai, nors širdis krūtinėje džiaugsmu pašoko.
„Pamiršau pavadinimą, bet draugai žiūrėjo, patiko.“
„Aš mėgstu meilės ar nuotykių filmus“, – svajingai tarė Gabija ir pastebėjo, kaip Mindaugo veidas ištįso. „Na, gerai, eikime. O kada?“
„Galime net dabar“, – džiūgavo Mindaugas.
Gabija pagalvojo. Atrodo, mama jokių pavedimų nedavė. O namų darbus galima ir vėliau padaryti. Mama darbe, leidimo klausti nereikia.
„Eikime“, – sutiko ji.
Žmonių salėje buvo nedaug – darbo diena. Užgeso šviesos, prasidėjo filmas su šūviais ir automobilių persekiojimais. Gabija žvilgtelėjo į Mindaugo profilį. Jis susikaupęs žiūrėjo į ekraną. Prieskario pabaigoje herojus išgelbėjo merginą iš banditų rankų, ir jie pabučiavo. Gabija įsitempė ir paraudo, nes šalia sėdėjo Mindaugas ir matė tą bučinį.
Staiga jis priartėjo prie jos, kiek leido kėdės ranktūris, ir paėmė jos ranką į savo. Širdis krūtinėje suJų pirštai susiėjo kaip senų dienų, o gatvės šviesos atrodė šviesesnės nei jiedu prisimena.