Ar verta aukotis dėl kitų poilsio: kaip atsisakiau įsileisti gimines nemokamai į pajūrio namą ir tapau atstumta

Ar verta aukotis dėl svetimų poilsio: kaip atsisakiau leisti uošviams apsistoti nemokamai jūros namuose ir tapau atstumta

Jau seniai pripratau, kad mano gyvenimas negali būti vadinamas lengvu. Rūpesčiai, atsakomybė, darbas – visa tai tapo norma, ir šioje rutinoje pamečiau save. O dabar mane vadina šykščia, beširdžia, godžia moterimi, nors aš tiesiog vieną kartą atsisakiau būti patogi visiems. Norėčiau papasakoti savo istoriją – ne dėl pasmerkimo, o kad suprastumėte: už kiekvienos „atsisakiusios“ slypi ne godumas, o nuovargis, kurio niekas nepastebi.

Mūsų name prie jūros dauguma mato idiliją. Erdvus, švarus, su sodu ir jaukia pavėsyne. Tačiau nedaug kas žino, kokiomis kančiomis jis mums su vyru atiteko. Tėvai paliko mums seną, griūvantį ūkį Kuršėnuose. Daugiau nei dešimt metų statėme jį iš naujo – plyta po plytos, kambarys po kambario, viską savo rankomis, be jokios pagalbos. Padarėme priestatą, įvedėme vandenį, dujas, kanalizaciją, sutvarkėme kiemą ir pastatėme svečių namelius.

Taip, dabar turime savo nedidelį verslėlį. Vasarą, kai užplūsta turistų, nuomojame viską – net savo kambarį. Miegame sandėliuke, ant sulankstomų lovų. Žmonės moka ne tik už nakvynę, bet ir už naminių patiekalus. Verdžiu puodus nuo ryto iki vakaro, skalbiu balus, keičiu patalynę, valau, apgyvendinu ir išlydinėju. Iki liepos mėnesio jau nebesimenu, kada paskutinį kartą normaliai valgiau ar miegojau.

Ir nepaisant viso to, neskundžiuosi. Būtent šie vasaros mėnesiai maitina mus likusiais metais. Beveik viską atiduodame dukrai su žentu – jie moka hipoteką, ir mes džiaugiamės, kad galime bent kaip nors jiems padėti. Jau nesame jauni, sveikata palaido, bet laikomės.

O dabar – prie esmės.

Neseniai dukra pranešė, kad ji su žentu vyksta į Turkiją. Džiaugsmas? Na taip. Bet tada pridūrė: „O uošviai atvažiuos pas jus vasarą, pabūs prie jūros. Jiems niekada nepavykdavo išvažiuoti į poilsį. Mama, priglausk juos, bet tik nereikalingi pinigų – juk jie pensininkai.“ Aš sustingau.

Uošviai? Tie patys, kurie net nepaskambino, kai mes su vyru sirgome koronavirusu, o statyba stovėjo? Tie, kurie dukros vestuvėse vos pasirodė – atvažiavo valandai ir iš karto išvyko? Tie, kurie aštuonerius metus apie mus neužsiminė, kol atsirado galimybė gauti „nemokamą jūrą“?

Pažvelgau į užrašų knygelę – viskas užsakyta iki paskutinės dienos. Turistai užsirezervavo dar sausį, net mūsų kambarį užėmė jauni tėveliai su sergančiu kūdikiu. Mes su vyru turėjome kraustytis į palapinę – pažodžiui. Ir šiame chaose, tarp svečių, sandėliuko, palapinių ir amžino miego trūkumo – kur aš turėčiau apgyvendinti dvi pagyvenusias žmones, kuriems reikia komforto, ramybės ir dėmesio?

Aš neprieš šeimą. Bet atleiskite, čia ne poilsio namai, o mūsų vienintelė išeitis pragyventi. Neturime antrojo pajamų šaltinio. Po pandemijos turistų srautas smarkiai sumažėjo. Tik pradedame atsitiesti, ir staiga – dar ir tai.

Pasakiau dukrai, kad negaliu. Kad nepavyks. Kad tiesiog fiziškai ir psichiškai neišnešiu. Mane užplūdo pykčio srovė. Vyras įsižeidė: „Juk tai mūsų giminės.“ Žentas prikaišiojo: „Gėda prieš tėvus.“ Draugai ir kaimynai šnibžda: „Susirinko – dabar nieko nepriima.“ O dukra… dukra tiesiog nutilo. Ir supratau – visų akyse dabar esu ne moteris, kuri visus gelbėjo, o šykšti senė, apkabinta aukso grandinėmis iš vasaros uždarbio.

Naktį sėdėjau verandoje, klausydamasi jūros vilnių, ir verkiau. Pavargau būti gera. Pavargau duoti viską ir gauti atgal tik reikalavimus. Niekas nepaklausė, kaip jaučiuosi. Niekas nepasisiūlė pagelbėti. Nieko neatsirado mintis, kad aš tiesiog galiu neišsimti.

Dabar galvoju: likti prie savo sprendaIr supratau, kad kartais reikia pasirinkti save, net jei tai reiškia stovėti vienai prieš visus.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 × two =

Ar verta aukotis dėl kitų poilsio: kaip atsisakiau įsileisti gimines nemokamai į pajūrio namą ir tapau atstumta