**Dienoraštis**
Ar tikrai visą gyvenimą teks įrodinėti, kad aš niekuo nekaltas…
Gabija žiūrėjo televizorių, o jos vyras sėdėjo prie kompiuterio, kai paskambino mama.
“Kas atsitiko, mama?” – susirūpinusi paklausė Gabija, pritempusi garso garsumą.
“Nieko neatsitiko. Tiesiog nusprendžiau paskambinti.”
Bet Gabija žinojo – mama niekada neskambina be priežasties.
“Mama, sakyk tiesiai. Jaučiu, vėl Greta kažką iškrėtė?”
Mama atsidusavo.
“Ji man visą dieną kartojo, kad nori atvažiuoti pas tave. Stoja į universitetą. Mokosi prastai, mąsto tik apie vakarėlius. Koks čia universitetas? Čia puikus kolegija ir medicinos mokykla. Bet ji net norėti negirdi,” – vėl atsidusavo mama.
“Bet mes su Dominyku gyvename vieno kambario bute. Nežinau, ar jai bus patogu gyventi su mumis,” – tarė Gabija.
“Suprantu. Bijau, kad ji tiesiog pabėgs pas tave. Štai kodėl paskambinau – kad įspėčiau. Gal tu pati ją atkalbėsi? Ji manęs neklauso. Visiškai atsipalaidavo.”
“Mama, ji ir manęs neklausys. Jei ką įsikirs į galvą – niekas nepajudins. Tu gi pažįsti ją. Pabandysiu pakalbėti su dėde Andriumi. Gal jis paims ją pas save.”
“Pakalbėk, Gabija. Tiesa, pas jį šeima. Kažkaip nepatogu.”
“Kodėl nepatogu? Juk tai jo duktė. Gerai, mama, pakalbėsiu su juo ir paskambinsiu tau atgal.” – Gabija padėjo telefoną.
“Mama skambino?” – Dominykas atitrūko nuo monitoriaus ir pažvelgė į žmoną.
“Taip. Greta nori atvažiuoti, stoja į universitetą.”
“Na ir kas? Jei stosi, duos bendrabutį,” – Dominykas vėl įsmeigė žvilgsnį į monitorių.
“Jai ten nieko nešvyti, o kolegiją gali rast ir čia. Bet ji ten tikrai nestos. Ji nori ištekėti, štai kas. Pakalbėsiu su jos tėvu, gal sutiks ją pasiimti. Turi paimti. Ji gi jo kraujas.” – Gabija susimąstė.
“Ne, reikia įkalbėti dėdę Andriumi. Dominykas gražus vyras. Jei taip nebūtų, nebūčiau už jo ištekėjusi. O nuo Gretos galima ko tik nori tikėtis. Ji mūsų vestuvėse nuo jo akių nenuleido.”
Gabija ir Greta turėjo skirtingus tėvus. Gabijos tėvas nuskendo, kai jai buvo septyneri. Išėjo su draugais žvejoti, išgėrė, o paskui ėmė meškerioti. Kabliukas užkibo už nardo upės dugne. Tėvas įlipo į vandenį atkabinti – ir paskendo. Draugai taip pat buvo girti, nesuspėjo ištraukti laiku.
Jauna ir graži mama liko viena su Gabija ant rankų. Ji neleisdavo jaunikių net priartėti. Kai Gabija mokėsi penktoje klasėje, į jų mokyklą atvyko jaunas ir gražus matematikos mokytojas. Kalbėjo, kad jis atvyko ne be priežasties – kad pabėgo iš didmiesčio nuo nelaimingos meilės.
Jis tapo Gabijos klasės auklėtoju. Tėvų susirinkime pamatė jos mamą ir iš karto įsimylėjo. Pradėjo lankytis pas juos, padėdavo Gabijai su pamokomis, ir ne tik matematikos. Netrukus Gabija tapo puikia mokine, o klasėje pasklido paskalos.
O tada mama pastojo. Ištekėti nenorėjo, bet Andrius ją įkalbėjo. Gabija taip jį vadino tik mokykloje, o namie – dėde Andriumi. Jie susituokė. Kai gimė Greta, Gabija tapo vyriausiąja šeimoje. Ji tuo labai didžiavosi. Mama jai patikėdavo eiti į parduotuvę, vežioti vežimėlį, net sėdėti su jaunesne seserimi, jei mamai reikėdavo išeiti.
Kartu jie pragyveno dvejus metus. O tada dėdę Andrių pakvietė dėstyti į gimnaziją apskrities mieste. Ir nieko keisto – jis buvo puikus mokytojas, mokiniai jį mylėjo.
Mama atsisakė su juo vykti. Niekada nesakė, kodėl. Bet Gabija jau buvo pakankamai didelė, kad suprastų. Mama gėdijosi, kad jis jaunesnis. Bijojo, kad grįžęs į didmiestį, jis ją paliks, todėl nusprendė jį atleisti pati.
Dėdė Andrius išvyko, o jos liko trys. Jis reguliariai mokėjo alimentus Gretai po skyrybų, netgi siųsdavo šiek tiek pinigų ir Gabijai. Suprato, kad mamai vienai sunku.
Jos su GretGreta grįžo namo pas mamą, kur galiausiai suprato, kad tik nuoširdžiu darbu ir atsakomybe galės pasiekti savo svajones, o Gabija ir Dominykas liko kartu, nors šešėlis nepasitikėjimo kartais vis dar glostė jų širdis.