Pasibeldė į duris. Atvėriau – ant slenksčio pūkavo uždarius – verkiančia užsivedė. Paaiškėjo, jog jo meilužė nukirto iki paskutinio cento.
Prieš penkiolika metų su Vytautu susituokėm. Tada jo motina man aiškiai parodė, kad draugės iš mūsų nebus. Supratau. Susituokėm, tačiau Dievas ilgai nedavė mums vaikų. Dešimt metų laukimo, vilčių ir maldų… Bet likimas mus apdovanojo: pirmas gimė sūnus, o netrukus – ir dukra.
Gyventi sekėsi neblogai. Vytautas pasiekė karjeros viršūnę – tapo didelės įmonės direktoriumi. Aš galėjau atsidėti vaikams, išeiti motinystės atostogų ir visiškai pasinerti į šeimos rūpesčius. Mano mamos šalia nebuvo – ji gyveno kitame mieste, tad pagalbos tikėtis nebuvo iš ko. O uošvė… Per visus šiuos penkiolika metų jos požiūris į mane nepasikeitė nė truputėlio. Jai aš visada likau tuščiaverte veidūne, gudria abra, kai pagrobė jos sūnų. Jos svajonėse Vytautas turėjo vesti „tinkamą mergaitę“, tą, kurią ji jam iš anksto paruošė. Bet jis pasirinko mane.
Gyvenom kartu, auginom vaikus. Stengiausi nekreipti dėmesio į uošvės priešiškumą. Bet vieną dieną viskas sugriuvo.
Tą dieną atsimenu iki smulkmenų. Su vaikais ką tik grįžom iš pasivaikščiojį. Vaikai kuždėjo prieškambaryje, o aš ėjau virtuvėn užvirti arbatos. Staiga žvilgtelėjau į rakinamą spintelę prie durų – ant jos gulėjo popieriaus lapas. Artėdama pajutau šiurpą. Butas buvo tuščias. Vytauto daiktų niekur nebeliko.
Ant to popieriaus skiauterės, nerūpestingai ir skubotai, jis buvo parašęs:
„Atsiprašau. Pamilau kitą. Nesiekk manęs. Tu stipri, tu susitvarkysi. Taip bus geriau visiems.“
Vytauto telefonas buvo išjungtas. Ne skambučio, ne žinutės. Jis tiesiog dingo. Paliko mane vieną – su dviem mažais vaikais rankose.
Nežinojau nei kur jis, nei kas ta „kita“. Iš nevilty paskambinau uošvei. Galvojau, kad ji kažką pasakys, palaikys, paaiškins. Bet išgirdau tik:
„Tu pati prie to prisidėjai,“ jos balsas drebėjo iš malonumo. „Aš juk iš karto žinojau, kad taip pasibaigs. Ir tu turėjai tą suprasti.“
Tada apsikvailau. Ką aš padariau ne taip? Už ką nusipelniau tokio neapykantos? Bet ieškoti kaltininkų nebuvo laiko – rankose turėjau vaikus, o pinigų – vos vos. Vytautas mums nepaliko nė cento.
Dirbti negalėjau – mažuosius nebuvo su kuo palikti. Tada prisiminiau, kad kadaise papildomai užsidirbdavau rašydama mokslinius darbus. Iš to ir gyvenom. KaTa naktį mūsų virtuvėje uošvė virė arbata, o aš svarstiau, ar aš vis dar esu ta pati nuolanki uošta, ar jau tapau moterimi, kuri žino savo vertę.