Aš išvijau anytą iš mūsų namų ir dėl to visai nesigailiu

Sveiki, aš esu Giedrė, metų trisdešimt, gyvenu Kaune. Noriu papasakoti istoriją, kuri vis dar gniaužia širdį, bet apie savo poelgį nesigailiu nei sekundės.

Prieš pusę metų pagimdžiau dvynukus – nuostabius, ilgai lauktus, mylimus vaikelius. Dukterį pavadinau Austeja, sūnų – Dovydas. Šie mažučiai tapo tikru stebuklu man ir mano vyrui. Ilgai siekėme tapti tėvais, gydėmės, tikėjomės, o kai gydytoja ultragarsu pasakė “Jums bus du”, aš verkiau iš laimės.

Deja, ne visi dalijosi mūsų džiaugsmu. Nuo pat pradžių kaip rakštis į įsirėžė mano anyta – Ona Kazlauskienė. Atrodytų, patyrus gyvenimo moteris, mano vyro motina, mano vaikų bobutė… Bet jos elgesį galima vadinti tik absurdu.

“Mūsų giminėje niekada nebuvo dvynių,” ji ėmė įtarėliauti. “O pažiūrėk į tą mergaitę – ji visai nepanaši į mūsų Paulių. Ir apskritai, mūsų šeimoje gimdavo tik berniukai.”

Pirmą kartą tylėjau. Antrą – suspraudžiau dantis. Trečią – atsakiau, kad matyt likimas nusprendė pagyvinti jų vyrų giminys. Bet tada prasidėjo pats baisiausias.

Kartą ruošėmės pasivaikščioti. Aš rengiau Austeją, anyta – Dovydą. Ji su rūkštu veidu apsidairė ir ramiai, lyg kalbėtų apie orą, tare:

“Aš vis stebiuosi… Dovydo ten visai ne taip, kaip Pauliaus buvo. Labai skiriasi. Kažkokį įtartinai…”

Aš sustingau. Kelias sekundes tiesiog negalėjau patikėti, kad tai girdžiu iš suaugusios moters. Galva apsiniaukė. Užuot pykusi, paleidau nervingą juoką. Sugriebiau sauskelnes ir, netikėdama savo ausims, išspardžiau:

“Na žinoma, Pauliui vaikystėje turbūt ten viskas buvo kaip mergaičių.”

Po šių žodžių pirmą kart gyvenime taip ramiai ir tvirtai paprašiau jos susirinkti daiktus. Ir pasakiau:
“Kol neatneši DNR testo, patvirtinančio, kad tai tavo sūnaus vaikai – gali negrįžti.”

Manęs nedomino, kur ji jį darys, už kokius pinigus ir kas išvis duos jai biologinę medžiagą. Man buvo vis vien. Tai buvo paskutinis lašas.

Mano vyras, beje, palaikė mane. Jis jau pats buvo ant ribos – pavargęs nuo nuolatinės motinos priekabiavimo, nuo jos nuodų, besibaigiančių paskalų ir įtarimų. Jis žinojo, kad vaikai – jo. Jis jų laukė su tokiu pačiu drebėjimu kaip ir aš. Ir jis taip pat jautėsi įžeistas.

Sąžinė manęs negraužia nė kiek. Aš neišvariau senutės į gatvę džiaugsmo labui. Aš gyniau savo šeimą, savo motinystę, savo vaikus. Moteris, kuri leidžia sau užsiminti apie neištikimybę, žiūrėti į kūdikių sauskelnes ir garsiai svarstyti, “ką jie primena”, neturi vietos mano namuose.

Galbūt kas nors pasakys, kad tai žiauru. Kad negalima taip elgtis su pagyvenusiais. Kad ji – bobutė. Bet sakykite atvirai: ar bobutė turi turėti vietą, jei nuo pirmų dienų kelia abejones dėl tėvystės ir gadina šeimą iš vidaus?

Aš už ramybę, už taiką ir meilę namuose. Geriau tegul vaikai auga be tokios “bobutės”, nei su žmogumi, kuris kiekvieną rytą prie pusryčių vietoje pieno patieka abejones.

Taip – aš išvydinau savo vyro motiną. Ir nė trupučio nesigailiu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × 1 =

Aš išvijau anytą iš mūsų namų ir dėl to visai nesigailiu