Aš mylėjau savo vyrą, bet jis tik savo motiną.

Aš mylėjau savo vyrą, o jis buvo ištikimas tik savo mamai.

Su Deimante mes buvom draugės nuo mokyklos laikų, o vėliau kartu įstojom į tą patį universitetą Kaune. Istorija, kurią jums papasakosiu, įvyko su ja ketvirtame kurse, ir iki šiol negaliu susitaikyti su neteisybe, kuri jos ištiko. Pradžioje viskas atrodė kaip pasaka – netikėta paveldėjimo, galimybė pakeisti gyvenimą, persikraustyti į sostinę. Bet baigėsi tai išdavyste – pačia šlykščiausia, kokią gali padaryti artimieji.

Jos tėvo vyresnis brolis, dėdė Algirdas, visą gyvenimą praleido Vilniuje. Jis nuo nieko sukūrė savo verslą, praturtėjo, bet asmeniniame gyvenime nelaimėjo. Neturėjo nei žmonos, nei vaikų, ir visą šilumą atidavė Deimantei. Būtent ji jam buvo šviesa gyvenime. Jis mylėjo ją dovanomis, skambindavo kiekvieną savaitę, domėjosi jos mokslais. O tada jis mirė. Tyliai, vienas. Ilgai sirgo, bet niekam nesakė. Deimantė sužinojo apie jo mirtį tik po laidotuvių – ją pakvietė advokatas.

Paaiškėjo, kad dėdė jai paliko butą pačiame Vilniaus centre – erdvų, su aukštais lubomis, po remonto. Deimantės tėvas gavo dalį pinigų, o butas buvo užrašytas būtent jai. Tuomet atrodė, kad prieš ją atsivėrė visos durys – Vilnius, naujas gyvenimas, galimybės. Tik viena aplinkybė gadino planus: Deimantė turėjo ukrainietišką pilietybę, o tai reiškė, kad paveldėjimo ji negalėjo įforminti. Jai liko tik metai, kad rastų išeitį.

Tėvas pasiūlė sprendimą – užrašyti butą ant dukterėčios, savo jaunesnės sesers dukters, Dovilės. Ji jau seniai gyveno Vilniuje, buvo ištekėjusi už lietuvio, susilaukė sūnaus ir jau turėjo Lietuvos pilietybę. Dovilė iškart sutiko padėti: sakė, kad įformins, o kai tik Deimantė išspręs pilietybės klausimą, perrašys atgal. Visi patikėjo.

Deimantė įsidarbino Vilniaus universitete, apsigyveno bendrabutyje ir pradėjo rinkti dokumentus. Viskas ėjo gerai – ji mokėsi, papildomai dirbo, teikė prašymą dėl leidimo gyventi. O tada Dovilė atsirado prie durų ir pasakė, kad išsiskiria ir jai su sūnumi reikia kur gyventi. „Visiškai trumpam“, – užtikrino ji. Deimantė neprieštaravo, įsileido. Tuomet ji dar nežinojo, kad į savo gyvenimą įleidžia bėdą.

Po trijų mėnesių Deimantė atėjo prie savo buto. Jos daiktai stovėjo maiše prieškambaryje. Durų neatsidarė – spyna buvo pakeista. Ji skambino, beldė, verkė. Niekas neatidarė. Tuomet iškvietė policiją. Atvykus pareigūnams, duris atidarė Dovilė – rami, savimi tikra. Ji parodė jiems dokumentus, o tie tik pečiais patraukė. Viskas pagal įstatymą. Ir net kaimynai vienu balsu patvirtino, kad čia gyvena tik „Dovilutė“ su vaiku. Apie Deimantę – nė žodžio.

Deimantė stovėjo prieškambaryje su lagaminu, o akyse riedėjo ašaros. Aš atvažiavau, pasodino ją į taksi ir nuvDeimantė dabar gyvena nuomojamame butelyje Panevėžyje, o Dovilė su tuo patikėtu rieltoriumi jau planuoja kelionę į Maldus – žinoma, iš jos „sąžiningai uždirbtų“ pinigų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × 4 =

Aš mylėjau savo vyrą, bet jis tik savo motiną.