Aš mylėjau vyrą, bet jis buvo atsidavęs tik savo motinai

Aš mylėjau vyrą, o jis buvo ištikimas tik savo motinai.

Aš ir Audra buvome draugės nuo mokyklos laikų, o vėliau kartu įstojome į tą patį universitetą Kaune. Istorija, kurią papasakosiu, nutiko jai ketvirtame kurse, ir iki šiol negaliu susitaikyti su neteisybe, kuri ją ištiko. Viskas prasidėjo kaip pasaka – staigus palikimas, šansas pakeisti gyvenimą, persikelti į sostinę. Tačiau visa tai baigėsis išdavyste – pačiu bjauriausiu išdavimu, kokį gali padaryti artimi žmonės.

Jos tėvo vyresnysis brolis, dėdė Algirdas, visą gyvenimą praleido Vilniuje. Jis nuo nulio sukūrė savo verslą, praturto, tačiau asmeniniame gyvenime nelaimėjo. Neturėjo nei žmonos, nei vaikų, visą savo šilumą atidavė dukterėčiai. Būtent Audra buvo jo gyvenimo šviesa. Jis ją lepindavo dovanomis, skambindavo kiekvieną savaitę, domėjosi jos studijomis. Ir tada jis mirė. Tyliai, vienas. Ilgai sirgo, bet niekam nepasakė. Audra sužinojo jo mirtį tik po laidotuvių – ją pakvietė advokatas.

Paaiškėjo, kad dėdė jai paliko butą pačiame Vilniaus centre – erdvų, su aukštais lubomis, po remonto. Audros tėvas gavo dalį pinigų, o butas buvo paliktas būtent jai. Tuomet atrodė, kad prieš ją atsivėrė visos durys – Vilnius, naujas gyvenimas, galimybės. Tik viena aplinkybė griovė planus: Audra turėjo baltarusišką pilietybę, todėl negalėjo formaliai paveldėti buto. Ji turėjo tik metus laiko rasti sprendimą.

Tėvas pasiūlė išeitį – butą įregistruoti dukterėčiai, jo jaunesniosios sesers dukteriai, Gabijai. Ji jau seniai gyveno Vilniuje, buvo ištekėjusi už lietuvio, pagimdė sūnų ir jau turėjo Lietuvos pilietybę. Gabija iškart sutiko padėti: sakė, įregistruosime, o kai Audra išspręs pilietybės klausimus, perrašysim atgal. Visi patikėjo.

Audra įsidarbino Vilniaus universitete, apsigyveno bendrabutyje ir pradėjo rinkti dokumentus. Viskas klostėsi gerai – ji mokėsi, dirbo papildomus darbus, pateikė prašymą dėl leidimo gyventi. O tada pasirodė Gabija prie jos buto durų ir pareiškė, kad išsiskiria ir jai su sūnumi reikia kur nors apsistoti. „Visiškai trumpam“, – tvirtino ji. Audra neprieštaravo, įsileido. Tada ji dar nežinojo, kad į savo gyvenimą įsileidžia nelaimę.

Po trijų mėnesių Audra atėjo prie savo buto. Jos daiktai stovėjo maiše prie durų. Durų nebuvo galima atidaryti – spyną buvo pakeitę. Ji skambino, beldė, verkė. Niekas neatidarė. Tada ji iškvietė policiją. Kai atvyko pareigūnai, duris atidarė Gabija – rami, savimi tikra. Ji jiems parodė dokumentus, o tie tik supečiojo rankomis. Viskas pagal įstatymus. Net kaimynai vienu balsu patvirtino, kad čia gyvena tik „Gražutė“ su vaiku. Apie Audrą – nė žodžio.

Audra stovėjo koridoriaus viduryje su lagaminu, o ašaros riedėjo jai veidu. Aš atvažiavau, įsodino ją į taksi ir nuvežiau. Tuomet ji nepasakė nė žodžio – tiesiog žiūrėjo pro langą, suspAudra dabar žiūri į praeitį kaip į užsleptą žaizdą, bet žino, kad laikas atneš teisingumą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 + twenty =

Aš mylėjau vyrą, bet jis buvo atsidavęs tik savo motinai