Aš nebegalėjau kentėti jo pykčio, bet gyvenimas suteikė man naują galimybę

Vakaras mūsų bute Vilniuje buvo toks pats, kaip šimtai kitų: aš, Rasa, valiau po vakarienės, mano vyras Tomas žiūrėjo televiziją, o mūsų sūnus Mariukas ruošėsi egzaminams. Tačiau tą vakarą viskas pasikeitė. Pokalbis apie kelionę pas mano tėvus virto skandalų, kuris tapo paskutine lašu. Mano gyvenimas su Tomu, kupinas jo pykčio ir abejingumo, sugriuvo, bet likimas netikėtai suteikė man naują šansą būti laimingai. Dabar aš stoviu ant naujo gyvenimo slenksčio, o mano širdis plaka nuo baimės ir vilties.

Įėjau į svetainę, nervingai glostydama prijuostės kraštą. Tomas, kaip įprasta, gulėjo ant sofos, įsmeigęs žvilgsnį į ekraną.

„Tomas, mama paskambino,“ drįsau pasakyti. „Tėvas susirgo, reikia nuvažiuoti pas juos į kaimą. Padėti su ūkiu, šienavimu…“

Tomas pašoko, svaidydamas pultą ant grindų. Jo veidas paraudo nuo pykčio.

„Man nerūpi tavo tėvų šienas!“ rėkė jis. „Po savaitės važiuojam pas mano motiną, ir taškas!“

„Aš negaliu atsisakyti tėvų,“ tyliai atsakiau. „Nuvažiuosiu viena, o paskui pas tavo motiną.“

Jis užspringo nuo pykčio, nežinodamas, ką atsakyti. Aš tyliai apsukau ir išėjau į miegamąjį, bet viduje viskas verda. Ryte įvyko tai, kas apverstė mano gyvenimą.

Dar jaunystėje aš, naivi ir gera, įsimylėjau Tomą. Susipažinome universiteto vakarėlyje, aš studijavau pedagogiką, jis – inžineriją. Jo kietas charakteris vėliau atrodė kaip jėgos išraiška, o aš, įsimylėjusi, mokėjau sušvelninti jo išbūrus. Draugės įspėdavo: „Rasa, jis grubus, viskas jam ne taip, pagalvok!“ Bet aš neklausiau, manydama, kad mano meilė viską pataisys. Po santuokos apsigyvenome Vilniuje, gimė Mariukas, ir pirmieji metai buvo beveik laimingi. Tačiau su kiekvienais metais Tomas tapo vis įniršingesnis.

Dirbau pradinių klasių mokytoja, dievinau savo mokinukus, o jie mylėjo savo Rasą Kazimierą. Tomas, inžinierius gamykloje, nuolat skundėsi darbu. „Mane nevertina, Rasa“, sakydavo jis. „Siūlau idėjas, o jie juokiasi!“ Bandydau jį nuraminti, bet jis pykdavosi: „Ir tu prie jų prisijungi? Sėdėk su savo vaikais mokykloje, ten nereikia daug proto!“ Jo žodžiai skaudino, bet aš tylėjau, kad nesukelti pykčio.

Vėliau jį atleido. Jis susirado kitą darbą, bet po metų istorija pasikartojo – konfliktai su kolegomis, atleidimas. Namuose jis tapo nepakenčiamas: rėkdavo į mane, priekaištavo, kad jo nepalaikau. Aš kentėjau dėl Mariuko, nenorėjau, kad sūnūs augtų be tėvo. Tačiau meilė jau seniai išblėso, ir supratau, kad klydau, suklaidinta jaunystės aistros. Tomas mylėjo tik save ir nekentė kritikos.

Mūsų sūnus užaugo, ir vieną kartą po dar vieno ginčo jis pasakė: „Mama, kodėl tu jį toleruoji? Seniai jau reikėjo išeiti.“ Nustebau, kad Mariukas viską mato. „Sūnau, nenorėjau, kad augtum be tėvo“, atsakiau. Bet jis paprieštaravo: „Mama, jis tau neteisingas, o mane vos pastebi.“ Šie žodžiai priverstė mane susimąstyti.

Tas lemtingas vakaras prasidėjo mano skambučiu tėvams. Sužinojusi, kad tėvas serga, nusprendžiau vykti. Tomas sprogo, jo pyktis ant manęs nušoko kaip audra. Ryte, kol rinkau daiktus, jis įsiveržė į kambarį, rėkė, įžeidinėjo. Aš verkiau, bet neatsitraukiau. Kai jis išėjo, trankydamas duris, surinkau kuprinę, iškvietiau taksi ir nuvažiavau pas tėvus. Mamai papasakojau viską, maldaujant nesakyti tėvui – jis jau buvo silpnas.

„Rasa, tai ne gyvenimas“, tarė mama apkabindama mane. „Tu nusipelnai daugiau.“

Po dviejų mėnesių mes išsiskyrėme su Tomu. Jis skambindavo, grasindavo, bet aš išvykau į kitą miestą. Mariukas liko institute bendrabutyje, atsisakydamas bendrauti su tėvu. Aš įsidarbinau mokytoja mažoje mokykloje, išsinuomojau butuką ir įsitraukiau į darbą. Manos mokinukai tapo mano išgelbėjimu, jų šypsenos padėjo užmiršti skausmą.

Prieš Naujuosius, grįždama iš mokyklos, pastebėjau vyrą, kuris, išlipęs iš mašinos, suklupo ir nukrito. Pribėgau prie jo, paguldžiau ant žemės, po galvą padėjau savo krepšį ir iškvietiau greitąją.

„Kas jūs jam esate? Važiuosite į ligoninę?“ paklausė gydytojas.

„Aš tiesiog ėjau pro šalį, iš mokyklos“, sumiškiai atsakiau. „Jo nepažįstu.“

„Palikite savo numerą, jeigu reikės“, paprašė gydytojas.

Sausio antrą skambutis atėjo iš nežinomo numerio. Pagalvojau, kad Mariukas, tačiau vyrų balsas pasakė:

„Sveiki, Rasa, su Naujaisiais! Čia Kęstutis. Jūs išgelbėjote man gyvybę, iškvi„Ačiū, kad tu esi, Rasa – šiandien jaučiu, kad mano širdis vėl pradėjo tikėti.“

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × 3 =

Aš nebegalėjau kentėti jo pykčio, bet gyvenimas suteikė man naują galimybę