Aš nebegalėjau pakelti jo pykčio, bet gyvenimas suteikė man naują galimybę

Nebegalėčiau pakęsti jo pykčio, tačiau gyvenimas man suteikė antrą šansą

Vakaras mūsų bute Kaune buvo toks pat kaip šimtai kitų: aš, Ona, valiau po vakarienės, mano vyras Martynas žiūrėjo televiziją, o mūsų sūnus Lukas ruošėsi egzaminams. Tačiau tą vakarą viskas pasikeitė. Pokalbis apie kelionę pas mano tėvus virto skandalu, kuris tapo paskutiniu lašu. Mano gyvenimas su Martynu, pilnas jo įniršio ir abejingumo, sugriuvo, tačiau likimas netikėtai suteikė man naują šansą į laimę. Dabar stoviu ant naujo gyvenimo slenksčio, o širdis plaka iš baimės ir vilties.

Įėjau į svetainę, glamonėdama prijuostės kraštą. Martynas, kaip įprasta, gulėjo ant sofos, įsmeigęs žvilgsnį į ekraną.

„Martynai, mama skambino,“ drįsau pakelti balsą. „Tėtis susirgo, reikia važiuoti pas juos į kaimą. Padėti su ūkiu, su šienu…“

Martynas šoktelėjo, svaidydamas pultą ant grindų. Jo veidas paraudo nuo pykčio.

„Man nerūpi tavo tėvų šienas!“ rėkė jis. „Po savaitės važiuojam pas mano motiną, ir taškas!“

„Negaliu atsisakyti tėvų,“ tyliai atsakiau. „Važiuosiu viena, o paskui pas tavo motiną.“

Jis užgniaužė pyktį, nežinodamas, ką atsakyti. Aš tyliai apsisukau ir išėjau į miegamąjį, bet viduje viskas verdundavo. Ryte įvyko tai, kas apvertė mano gyvenimą.

Dar jauna ir naivi aš įsimylėjau Martyną. Susipažinome universiteto vakarėlyje, aš studijavau pedagogiką, jis – inžineriją. Jo aštrus charakteris tada atrodė stiprybės ženklu, o aš, įsimylėjusi, mokėjau sušvelninti jo išpuolius. Draugės įspėjo: „Ona, jis šiurkštus, viskas jam ne taip, pagalvok!“ Bet aš nesiklausiau, manydama, kad meilė viską pataisys. Po vestuvių apsigyvenome Kaune, gimė Lukas, ir pirmieji metai buvo beveik laimingi. Tačiau su kiekvienais metais Martynas tapo vis netolerantiškesnis.

Dirbau pradinių klasių mokytoja, mylėjau savo mokinius, o jie mylėjo savo Oną Kazimieraitę. Martynas, inžinierius gamykloje, nuolat skundėsi darbu. „Mano idėjų nevertina, Ona,“ sakydavo jis. „Pasiūlau patobulinimus, o jie juokiasi!“ Stengdavausi jį nuraminti, bet jis pykdavosi: „Ir tu prie tų pačių? Sėdėk su savo vaikais mokykloje, ten nereikia didelio proto!“ Jo žodžiai skaudino, bet tylėjau, kad neprasidėtų pyktis.

Vėliau jį atleido. Jis rado kitą darbą, bet po metų viskas kartojosi – konfliktai su kolegomis, atleidimas. Namuose jis tapo nepakenčiamas: rėkdavo į mane, priekaištaudavo, kad nepalaikau jo. Kėniausi dėl Luko, nenorėjau, kad sūnūs augtų be tėvo. Tačiau meilė jau seniai išblėso, ir supratau, kad klydau, pamanydusi jaunystės aistrą už tikrą jausmą. Martynas mylėjo tik save ir negalėjo pakęsti kritikos.

Mūsų sūnus užaugo, ir vieną kartą po dar vieno barnio jis tarė: „Mama, kodėl tu jį kenti? Jau seniai reikėjo išeiti.“ Nustebau, kad Lukas visa tai matė. „Sūnau, nenorėjau, kad augtum be tėvo,“ atsakiau. Bet jis paprieštaravo: „Mama, jis tau neteisingas, o į mane vargu ar kreipia dėmesį.“ Tie žodžiai privertė susimąstyti.

Tą lemtingą vakarą pradėjau paskambinus tėvams. Sužinojusi, kad tėtis nesveikas, nusprendžiau vykti. Martynas sprogo, jo pyktis užliesė mane kaip audra. Ryte, kai rinkau daiktus, jis įsiveržė į kambarį, rėkė, įžeidinėjo. Aš verkiau, bet neatsitraukiau. Kai jis išėjo, trankydamas duris, susipakavau, iššaukiau taksi ir nuvažiavau pas tėvus. Mamai papasakojau viską, prasydama, kad nepasakotų tėčiui – jis ir taip silpnas.

„Ona, tai ne gyvenimas,“ apkabino mama. „Tu nereikalingiems dalykams gyvenimą švaistai.“

Po dviejų mėnesių išsiskyrėme su Martynu. Jis skambindavo, grasindavo, bet aš išvykau į kitą miestą. Lukas liko bendrabutyje, atsisakydamas bendrauti su tėvu. Aš įsidarbinau mokytoja mažoje mokykloje, išsinuomoAš niekada neužmiršiu tos dienos, kai pirmą kartą pajutau, kad laimė galbūt vis dėlto yra man skirta.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

six − 2 =

Aš nebegalėjau pakelti jo pykčio, bet gyvenimas suteikė man naują galimybę