Aš – nemokama jų valytoja ir virėja, mano nėštumas niekam nerūpi

Mane šioj šeimoje vadina nemokama tvarkykle ir virėja – mano nėštumas niekam nerūpi.

Mažame miestelyje prie Kauno, kur rytų rūkai gaubia senus namus, mano 27 metų gyvenimas virto begaline tarnyste svetimoms kaprizams. Aš esu Gabija, ištekėjusi už Marijaus, o po kelių mėnesių mumyse gims vaikas. Tačiau mano trapus nėščios moters pasaulis griūna po uošviės ir jos šeimos spaudimu, kuriems aš esu tik nemokama tarnaitė. Gyvename trijų kambarių bute, kuris priklauso Marijaus močiutei, ir tai tapo mano prakeiksmu.

Meilė, kuri įtraukė į spąstus

Kai sutikau Marijų, man buvo 23. Jis buvo rūpestingas, švelniai šypsantis ir svajojęs apie šeimą. Vėląsias surengėme po metų, ir aš buvau septintame danguje. Jo močiutė, Ona Kazimiera, pasiūlė mums gyventi savo erdviame bute, kol tvirtai stovėsime ant kojų. Aš sutikau, manydama, kad tai laikina ir kad kelsime savo gyvenimą. Vietoj jaukumo patekau į spąstus, kur mano rolė – valyti, virti ir tylėti.

Butas didelis, tačiau žmonių jame per daug. Ona Kazimiera gyvena su mumis, o jos duktė, Marijaus teta Laima, su dviem vaikais užsuka beveik kasdien. Jie laiko šį butą savu, o mane – interjero dalimi. Nuo pirmos dienos uošvė davė suprasti: „Gabija, tu jauna, tai ir suktis.“ Maniau, kad galėsiu jiems patikti, nusipelnyti jų meilės, bet jų abejingumas ir reikalavimai auga kasdien.

Vergija keturiose sienose

Mano gyvenimas – tai nesibaigiantis valymo ir virimo ratas. Ryte plaunu grindis, nes Ona Kazimiera negali pakęsti dulkių. Tada ruošiu pusryčius visiems: jai – košę, Marijui – kiaušinienę, o kai atvyksta Laima su vaikais – dar ir blynus ar sumuštinius. Dieną valau daržoves, verdu barščius, kepu kotletus, nes „svečiai“ nori valgyti. Vakare – kalna indų ir nauji nurodymai: „Gabija, bulves rytojai nuvalyk.“ Mano nėštumas, mano pykinimas, mano pavargusios kojos – niekam nerūpi.

Ona Kazimiera komanduoja kaip generolas: „Tu sriubą per daug pasūdinai“, „Užuolaidas blogai nusiplovei.“ Laima prideda: „Gabija, gal už mano vaikų pasižiūrėk, aš užsiėmusi.“ Jos vaikai, triukšmingi ir išlepinti, mėto žaislus, teša canapės, o aš už juos valau, nes „gi šeima“. Marijus, mano vyras, vietoj palaikymo sako: „Mam, nesiginčyk su močiute, ji senyte.“ Jo žodžiai – kaip išdavystė. Jaučiuosi kaip vergė namuose, kurie niekada nebus mano.

Nėštumas po ataka

Aš šešto mėnesio, ir mano būsena – ne tušti žodžiai. Pykinimas kamuojąs, nugara skauda, o nuovargis verčia kristi. Bet uošvė žvelgia į mane su priekaistu: „Mano laikais gimdė lauke ir dirbo iki paskutinės.“ Laima juokiasi: „Ai, Gabija, nevaizduok, nėštumas – ne liga.“ Jų abejingumas žudo. Bijau už kūdikį – stresas, miego stoka, nesibaigiantis darbas nepraeina be pėdsakų. Vakar vos nenukritau, nešdama kibirą su vandeniu, bet niekas net neklausė, kaip jaučiuosi.

Bandžiau kalbėtis su Marijumi. AšarosŠiąnakt užsimečiau daiktus į kuprinę ir nusprendžiau – ryte išeisiu, net jei tai bus tik vienas žingsnis į laisvę.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

sixteen + 2 =

Aš – nemokama jų valytoja ir virėja, mano nėštumas niekam nerūpi