Nieko nežinojau apie jos egzistavimą iki šios dienos. Negi į vaikų namą pasiųsti? Ji mano dėlė,” tarė vyras.
Gabija ruošė vaką ir tylomis žiūrė. Pagaliau ji nudžiugė Tautvilą. Jie gyveno kartu dešimt metų. Iš pradžių nenorėjo skubėti su vaiku – ji būdavo gera tik dviems. Gabija norėjo pasikapoti, įgauti pati- rimų.
Ji labai norėjo gauti darbą prestižiškai įmonėje ir pažadėjo, kad artimiausiu metu neplanuoš vaikų. Darbas geras, su perspektyva kilsti karjeros laipti- ais. Gabija puikiai pasirodė, buvo keliama aukštyn. Atlyginė- mas geras, o moterystės atostogos bus gerokai didesnės, dabar galima galvoti apie vaiką. Bet ne taip visi- on paprasta. Pasitikrinusi pasirodė, kad su ja viskas gerai, o su Tautvilu taip pati.
“Ir jums reikia kantrybės,” pasakė gydyto. “Taip būna. Jūs daug pasiekėte profesionaliai, daug jėgų ir nervų suvartojau. Atsipalaiduokite, nesikankite dėl vaiko. Tiesiog gyvenkite, ilsėkitės labiau, viskas su jumis bus geriais,” šypsodamasi tarė gydyto ir išrašė Gabijai vitaminų.
Tada ji pastojo. Iš pradžių neįtikėjo, galvo, jog tai klaida. Nusipirko dar du testus, bet dvi juok- tos juostelės ne- vieną kitą kartą p- asirodė. Jis palaukė dar savaitę, bet daugiau nei- kankite- les, nuvykote į ligoni- a- ir atsisako testų. Su Tautvilu jie turės vaiką! Takt jis nudžiuginsi- o, jie surengtiš vaką.
Gabija kepė mėsą ir privertė save klausytis. Suprato, kad per anksti, nieko nejaučia, bet jai ž- davosi, kad ji jaučia, kaip auga naujas gyvenimas- į jos vidų. Ne kartą pasiarto prie veidr- odo, prižioję marškinėlius, bet, ne- laimingai, pilvas liko plūksnus.
Ji jau seniai išjungė dujas po -keke, vanduo virtuvėje atvėso, bet Tautvilo vis dar nebuvo. Skai- čiams jis neatsakė. Pagaliau klakštelė- jo durų spyna. Pagal žingsnių gė- ona Gabija suprato, kad vyras a- tikęs ne vienas. Nusimin, teks atidėti staigmeną. Žinys apie nėštumą yra asmeninis dalykas, kuris liek- on tik jiems dviems.
Gabija atsidėjo- įėjo į prieša- vę. Koks buvo jos norus stebuklas, kai ji pamatė apie dešimties metų mergaitę su užsispyrusiu ir išiklusiu žvilgsniu. Gabija žvelgė į vyrą, stovėjį už mergaitės.
“Atsiprašau, kad vėlavau, užėjau pas Dainą,” vyras nuleidė akis į mergaitės pakarkulę.
“Kas tai? Kodėl tu pasi- į namus? Kodėl nepasakei?” klausimai veržėsi nevalingai iš Gabijos lūpų.
“Eikime į kambarį. Viską paaiškinsi,” tarė Tautvils ir palengva pastumė mergaitę per pečius.
Gabija liko stovinti, žiūrėdama į mergaitės ir vyro nugaras. Kai ji įėjo į kambarį, jie jau sėdėjo greta ant sofos. Ji atsisėdo ne ant sofos, o ant kėdės, kad matytų jų veidus. Mergaitė pažiūrėjo į ją abejingai ir atsisuko link l”Tai Daina, mano dukra,” tyliai tarė Tautvils, o Gabija pajuto, kaip visas jos gyvenimas apsiverstė aukštyn kojomis, bet suprato, jog dabar ši mažytė mergaitė jai tapo ne svetima, o savo kraujo dalimi.