Buvo laikas, kai man atrodė, kad esu patyręs daug įvairių siaubų ir sunkumų, tačiau su tokiu išbandymu gyvenimas manęs tikrai nebuvo paruošęs.
Mano šuniukas Varna susirgo.
Na, kaip susirgo… Per daug privalgė.
Kur tas penkiolikos centimetrų gyvūnas slepia dar šešis papildomus skrandžius, neturiu nė menkiausio supratimo. Jis valgo su tokiu šėlsmu, kuris priklauso tik profesionaliems benamiams, ir niekada nesotina.
Mes, žinoma, patys apsigauname ir leidžiame jam valgyti iki soties. Kaip kvailiai, Dievo meile. Mylinčios kvailės. Labai gailestingos.
O kaip gali nesigailėti? Jis turi akis, kaip toje dainoje, kurią mano tėtis atvežė iš ekspedicijos po Mongoliją ir dainuodavo man vietoj lopšinės: “aš sėdėjau ir liūdniai verkiau, kad mažai valgiau ir daug (atsiprašau) dariau”.
Kiekvieną kartą jis žiūri į mane tarsi tai būtų paskutinė akimirka. Kaip galima nesuteikti šuniui gabalėlio mangų ar lydekos?
Gerai, kad dar negeria. Net neįsivaizduoju, kaip mes elgtumėmės tokiu atveju.
Tai va. Gyvūnas vėl persivalgė ir staiga ėmė mirti. Staiga, per akimirką. Tai buvo linksmas šuniukas, bet štai, jau besimurkdantis – kaklas kaip mazgas, jungti, mano mielieji, Sen-Sansą.
Mes pradėjome ieškoti erkių. Matuoti temperatūrą. Kiek laiko ji buvo sugadinta, kai paspaudėme termometro. Šuniukas užvertė akis, atsisveikino su mumis ir gulėjo mirti.
Taksi. Spūstys. Atsisveikinimo ašaros. Geriausias veterinaras visoje visatoje.
Kol jis dar buvo sveikas ir trikdė mus savo nepakeliamu apetitu, galvojo: “Kodėl aš susituokiau su šiuo gyvulininkyste, o, bjaurybe, grąžinsiu ją atgal į prieglaudą ir bus baigta, visa siela jai priklauso!”. O kai jis užmiršta, tuomet taip: “Mano mažytis, mylimas šuniūkai, kaip dabar be tavęs?”.
Atvažiavome. Veterinaras ištarė sakramentalį: “Šaltis, badas ir ramybė!”. Paros be vandens ir maisto, vėliau po truputį pradėti girdyti, suleido daug vaistų, vėl tą patį padarė su termometru.
Mus šiek tiek apmūgino ir atsiuntė atgal.
Po valandos po injekcijos gyvūnas šypsojosi, Seng-Sansas buvo išjungtas, o jo akyse vėl žaidė tas pats benamių nepasotinamas ugnis. Valgyti! Gerti! Duokite! Dabar mirsiu, niekšai!
Vieta ant grindų, kur anksčiau stovėjo dubenys, buvo išsišluota iki blizgesio. Po stalu jis rado atsitiktinai ten buvusią dangtelį ir tempė ją po namus iki ryto, tikėdamasis, kad kas nors įmes į ją valgio.
Bet ne. Mes buvome tvirti.
Baisus dalykas įvyko, kai prisiminėme, kad namuose dar yra katė, ir ji taip pat turėjo valgyti ir gerti.
Dievuli… Durys, kurias mes su Vytautu laikėme kartu, kol katė valgė, virpėjo taip, lyg už tos durų, kur buvo mažasis šuniukas, stūmė sienos griovimo įrankis. Tačiau mes laikėme gynybą visomis jėgomis ir išlaikėme poziciją.
Iki ryto gyvenome neramu ir siaubingai, nes šuniukas svajojo tris kartus įsilaužti į šaldytuvą.
Jis aimanavo ir knarkė taip, kad mes dešimt kartų suabejojome jo sveikata.
Tada tas nelaimingas padaras atsisėdo ant grindų, tiesiai prieš mano galvą, ir hipnotizavo mane kaltinančiu žvilgsniu iki šešių ryto, neleisdama man miegoti.
Rytą nusprendžiau, kad visa šeima nevalgyti, kol veterinaras nesakys leidimo, nes net pamačius kavos puodelį, šuo pradėdavo šokinėti beveik iki mano veido lygio. Ne mano, deja. Ivo. O berniukas, atsiprašau, jau 192 centimetrų ir jam dar liko gyventi…
Pietų metu aš pralaimėjau ir nepastebimai pasibeldžiau prie šaldytuvo. Tyčia, vienu galingu judesiu atidarėm žaliųjų žirnių skardinę, šaukštu paėmiau, bet mano ranka nudrebėjo, ir du žirniai, nepasiekę burnos, nukrito ant mano šlepečių.
O Dieve… Vos nepraradau kojos… O Dieve… Šis mažas nepasotinmay gyvūnas suvalgė šiuos žirnius kartu su zuikio pūku, kuris taip puošė mano naminius batus…
O prieš mus dar savaitė dietinių pratybų.
Kaip mums gyventi ir kur bėgti, aš tiesiog nežinau. Rašau iš vonios, užsivėrusi. Jei kas – negerbkite manęs.
Manau, kad mano kūno jai užteks maksimaliam trims dienoms.
O tada? Baisu pagalvoti…