„— Aš stengiuosi dėl jūsų! O jūs to nevertinate! — sako anyta, o man nuo jos pagalbos jau trūkčioja akis…“

Kartais susimąstau apie vienintelį savo svajonę — išvykti. Kur nors toli — į kitą miestą, į pasaulio pakraštį, net į kaimelį prie Klaipėdos. Svarbiausia — kuo toliau nuo savo vyro motinos. Nes kitaip tiesiog išprotėsiu. Jau dabar nervinis trūkčiojimas ima mane, kai tik išgirstu jos džiugų balsą: „Aš jums atnešau reikalingo daikto! Būsit apsvaigę!“

Kai tik susituokėme su Mindaugu, draugai chozu pavydėjo: sakė, kad su uošve tau pasisekė. Neskundžia, nesikiša į santykius, net pyragų neša tik paklausus. Iš pradžių taip ir buvo — ji visaip rodė, kad mus palaiko. Tačiau, matyt, viduje jos kaupėsi energija, kuri anksčiau ar vėliau turėjo išsiveržti. Ir kai išsiveržė — sunaikino viską, ką mes pastatėme.

Pirmiausia ji norėjo mums surengti prabangias vestuves, su visais „kartu visą amžių“, puota ir keturiasdešimčiau svečių, bet mes atsisakėme. Vos išsisukome nuo šio košmaro, nes jos jaunesnioji dukra baigė mokyklą — į tą renginį ji ir nukreipė savo energiją. Tačiau tai jos nepatramdė.

Tada mes nuomavomės butą. Gražų, šviesų, tvarkingą. Bet uošvė pradėjo nešti „reikalingus daiktus“ — senas lėkštes su įtrūkimais, šakutes, kuriomis bijojai valgyti, ir, žinoma, užuolaidas… Tos užuolaidos man dar dabar sapnuojasi košmaruose — aksominės, vyšnių raudonos, su kandžių išgraužtomis skylėmis.

„Tai gi aksomas! Tiesiog susiūsi, ir bus kaip naujos!“ — entuziastingai šnekėjo ji.

O mano galvoje sukosi viena mintis: kodėl tu jų pati nesikabini, jeigu jos tokios nuostabios?

Kai pagaliau sutaupėme savo butui — su tėvų ir Mindaugo krikštatėvių pagalba — naiviai tikėjau, kad dabar prasidės naujas gyvenimas. Bet uošvė nusprendė, kad jeigu pinigų nedavė, padės kitaip. Būtent — kuo tik galima, kad nuo to mums plaukai stoveitų stačias.

Pirmiausia ji atsivėžė tapetus. Jiems, turbūt, keturiasdešimt metų. Iblukę, drėgni, su seno sandėlio kvapu. Po to ji primygtinai reikalavo, kad vonios kambario plyteles klotų „dėdė Jonas“ — pažįstamas „auksinės rankos“. Tas „meistras“ visas plyteles išklodė kreivai, jos atsirado po savaitės, siūlės dėmėjosi, ir galiausiai teko mokėti kitiems darbininkams, kad sutvarkytų visą šią „nemokamą pagalbą“.

Kitas buvo šaldytuvas. Ji jį tiesiogiai įsinešė ant pečių. Ūžė jis kaip reaktyvinis variklis, o kvapas… Atrodė, kad viduje kas nors numirė. Su Mindaugu jį išmetėme tą pačią dieną, bet uošvė surengė tragediją:

„Jį tiesiog reikėjo išplauti! Jums dar tarnautų dešimt metų! O jūs — nedėkingi!“

Po to buvo kušetė iš pusbrolio vasarnamio. Po to — sieninė iš sovietmečio. Po to — kilimas, kvepiantis senatve ir drėgme. Visa tai atsisakėme priimti — ir kiekvieną kartą tai baigdavosi skandalBet ji nesustoja, ir kiekviena diena atneša naujų senų daiktų, lyg manęs tiesiog neragautų.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nine + two =

„— Aš stengiuosi dėl jūsų! O jūs to nevertinate! — sako anyta, o man nuo jos pagalbos jau trūkčioja akis…“