Jurgis nebegirdėjo ratukų dūžio ligoninės koridoriais, nei skubotų pėdų dusulio. Onos galva lengvai svyravo iš šono į šoną, lyg būtų skęstanti sapne. Ji nematė šviesos žiebtuvėlių, mirksinčiu virš jos, negirdėjo Jurgio šauksmo: „Ona! Ona!“ Nepastebėjo, kaip gydytojas užkliuvo jo kelią.
„Jums čia draudžiama. Laukite čia.“
Jurgis atsisėdo ant sujungtų kėdžių prie intensyvios terapijos palatos durų, atsiremė alkūnėmis į išskėstas keles ir paslėpė veidą delnuose. Nieko to ji nematė. Ji skrido šviesos sraute, vienintelio troškdama – kad skrydis sustotų ir ateitų ramybė.
***
Ji grojo trumpoje juokelio scenoje studentų vakarėlyje, skirtame Motinos dienai. Vaizdavo studentę, kuri atėjo į egzaminą nepasiruošus ir bandė save išgelbėti. Salė juokėsi ir plojo. Tada buvo šokiai, ir Jurgis pakvietė ją.
„Tu buvai nuostabi, tikra aktorė“, tarė Jurgis nuoširdžiai, žvelgdamas į Oną sužavėtas.
„Aš neturėjau čia būti. Rūta paskutinę akimirką išsigando ir pabėgo. Aš taip jaudinausi, kad pamiršau žodžius, kažką išgalvodavau. Drebejau iš baimės.“ Onos akys vis dar degė iš susijaudinimo.
„Aš nieko tokio nepastebėjau. Tu atrodžai tikrai užtikrintai. Buvo linksma. Tu pasirinkai ne tą profesiją.“
Po šokių jis palydėjo ją į bendrabūtį ir nerangiai pabučiavo į skruostą. Pats Jurgis gyveno su tėvais. Jie pradėjo susitikinėti, o po mėnesio išsinuomojo mažą kambarį pas seną panele netoli universiteto. Jurgis kovojo su tėvais – galiausiai jie nusileido ir sutiko padėti jauniesiems.
Sena kaimynė per sieną prastai girdėjo, bet jie įsitikindavo, įjungdavo garsesnę muziką. Ona prisiminė tą laiką kaip laimingiausią savo gyvenime.
„Aš tave myliu“, šnibždėjo įkaitęs Jurgis, gulėdamas šalia ir sunkiai kvėpuodamas.
„Ne, aš tave myliu stipriau“, atsakydavo Ona, prisiglaudusi skruostą prie jo drėgnos krūtinės.
„Negali būti! Aš dar stipriau…“
Jiems patiko šis žaidimas. Vėliau svajojo, kad po metų baigs universitetą, dirbs, nupirks didelį butą ir susilauks vaikų – berniuko ir mergaitės.
„Ne, pirmiausia mergaitė, o tada berniukas“, pataisydavo Ona.
„O po to dar vienas berniukas“, pridurdavo Jurgis, bučiuodamas mylimąją. Jiems atrodė, kad niekas niekada nemylėjo taip, kaip jie vienas kito.
Jų laimei pavydėjo kursiokai, o dėstytojai šypsodavosi, apvylėdami praeityje paliktą jaunystę. Kiek jų matė tokių – patys tokie buvo, o dabar sensta, bandydami įskiepyti studentų lengvabūdiškoms galvoms medicinos pagrindus.
Baigę universitetą, Jurgis ir Ona du metus dirbo miesto stomatologijos poliklinikoje, o vėliau perėjo į privačią kliniką, kuriai vadovavo Jurgio tėvo draugas. Po dar dvejų metų atidarė antrą kliniką ir paskyrė Jurgį jos vadovu.
Uždarbis buvo geras. Tėvai padėjo sumokėti didžiąją buto dalį. Kaip ir planavo, Ona pirmiausia pagimdė dukrelę, o po trejų metų, neišėjusi iš atostogų – sūnų.
Tėvai dažnai atsiveždavo vaikus savaitgaliui, leisdami Onai ir Jurgiui pailsėti ir praleisti laiką vienuose. Laiminga, graži, sėkminga šeima. Ko dar norėti?
Kai sūnus užaugo, Ona nusprendė grįžti į darbą. Pavargo nuo namų ir bijojo pamiršti profesijos įgūdžius.
„Kam? Aš gerai uždirbu. Sėdėk namie, augink vaikus“, staiga prieštaravo Jurgis. „Gimdyk dar vieną sūnų. Susitvarkysime. Tėvai be proto nuo anūkų, dar pajėgūs padėti.“
Bet šį kartą Ona negalėjo pastoti. Ji manyjo, kad problema joje, nerimavo, lankėsi pas gydytojus, kurie nerado jokių nukrypimų.
„Nesijaudink. Jei mūsų iš viso nebūtų vaikų, tada aš suprasčiau. Bet mes jau turime du. Ir kokius! Nematau priežasties nerimauti. Nusiramink ir gyvenk“, ramino Jurgis.
Ir ji nusiramino, bet vėl pradėjo prašyti, kad leistų dirbti.
„Nepyk, bet aš tavęs nepriimsiu į savo kliniką“, netikėtai pasakė Jurgis. „Pirma, vyrui ir žmonai dirbti kartu – negerai. Antra, tu septynerius metus nedirbai, praradai kvalifikaciją. Tavęs niekur nepriims.“
Ir prasidėjo nesutarimai sėkmingoje šeimoje. Ona rūpinosi vaikais, namais. Bet kai Jurgio tėvai atsiveždavo vaikus, ji pradėdavOna pažvelgė į Jurgį per stalo stalviršį ir suprato, kad meilė, kuri kadaise buvo ugnis, dabar – tik pelenai, bet ji nežinojo, ar juos pakaks numesti, ar bandyti uždegti iš naujo.