Kaip ir norėjau būti laiminga…
Laima numetė antklodę, apvertė šlapia pagalvę ir vėl atsigulė. Truputį atšalo, bet užmigti nepavyko. Trukdė retų mašinų padangos čiauškantys pro langą. Ir mintys. Jos trukdė daugiausia. „Kur skuba tas vėlų vairuotojas? Namo? O gal bėga nuo ko nors į naktį. Kas laukia to skubančio keliautojo… Prakeikta karštis…“
Laima atsiduso ir atsikėlė. Butą žinojo kaip savo penkis pirštus, todėl šviesos neuždegė. Virtuvėje priėjo prie lango. Name priešais dega du langai. „Ar kas nors laukia savo keliautojo, ar verkia jo išėjimą?“
Jauni lapai medžiuose trukdė gerai įžiūrėti, ar kas nors stovi priešinamo namo languose. Laima įjungė naktinę lempą ir į stiklinę įpylė vandens iš virdulio. Išjungė šviesą ir vėl pažvelgė į namą priešais. Vienas langas užgeso. Ji gėrė mažais gurkšneliais, pajusdama, kaip šaltas vanduo atvėsina ir jos kūną. Pliki pėdų padai maloniai šaldė linoleumas.
Pastatė tuščią stiklinę ant palangės ir grįžo į miegamąjį. Bet į sumaišytą šlapią lovą nesigulė. Nuėjo į kitą kambarį ir atsigulė ant siauros, kietos sofos, užsiklojusi mažą kietą pagalvę, prikimštą dievas žino ko.
Ir staiga pradėjo grimzti į miegą…
***
— Kartu! Kartu! — šaukė svečiai, laikydami rankose šampano taurutes.
Jonas atsistojęs už rankos patraukė Laimą. Aukštuose vestuviniuose batuose ji tapo beveik vienodo su juo ūgio, galėjo žiūrėti tiesiai į akis, o ne iš apačios, kaip įprasta. Jonas žiūrėjo su susižavėjimu, meile ir nepaslėptu troškimo. Laima pasilenkė šiek tiek į priekį, palenkusi galvą taip, kad nuotaka uždengtų jos profilį nuo svečių.
— Vienas, du, trys… — draugiškai skaičiavo išgėrę svečiai…
Mama mokė Laimą, kad šeimoje viskas priklauso nuo moters, kad ji turi būti namų šeimininkė ir atrama vyrui. Ir Laima herojiškai ėmėsi kurti savo šeimos laimę.
Iš pradžių viską ji darė kartu su Jonu: eidavo į parduotuvę, net vakarienę ruošdavo drauge, juokdamiesi ir bučiuodamiesi. Kol vieną kartą užmiršo dėl bučių bulves keptuvėje, ir jos beveik sudegė. Jie mylėjo vienas kitą. Atrodė, kad taip bus visada, kad visą gyvenimą jie bus jauni ir laimingi.
Po dvejų metų Laima pagimdė dukrę Aušrelę. Iš pradžių padėjo mama.
— Aš pavargau… — skųsėsi Laima Jonui, kad visai nepadeda.
— Vyras dirba, pavargsta. Tokia moters dalis — prižiūrėti namus ir auginti vaiką, — sakė mama. — Tu gali dieną pamiegoti su Aušrele. O jei jis neišsimiegos, koks iš jo darbuotojas?
Laima priprato miegoti pertraukomis, net trumpam užmigdydavo ant suolo, kai vaikščiodavo su vežimėliu. Kai Aušrelei sukako dveji metai, Laima atidavė ją į darželį ir grįžo į darbą.
— Kai po penkerių metų išeisiu į pensiją, Aušrelę mes su tėčiu pasimsime pas save, o jūs pagimdysite antrą vaiką, — svajojo mama.
Bet grįžusi į profesiją, Laima net negalvojo apie antrą vaiką. Jonas irgi nespausdavo. Taip ji daugiau ir negimdė.
— Kodėl vyrai išduoda? Todėl, kad meilužę matuo visada išsipuošusias, o žmona leidžia sau vaikščioti apsiplėšusiai ir su nuvalkiotu chalatu, — mokė mama.
Ir Laima stengėsi, kad vyras ją matytų visada gražią ir su makiažu. Rytais atsikeldavo anksčiau, kad spėtų pasiruošti prieš jo pabudimą.
Bet tai neišgelbėjo jų santuokos. Duktė užaugo, išskrido iš lizdo, ir Laima su nustebimu pastebėjo, kad vyras vis dažniau rinkosi džinsus ir megztinius, o ne kostiumus, kaip anksčiau. Pradėjo bėgioti rytais, nors ir taip atrodė veIr tada Aušrelė atbėgo iš darželio, apsikabinęs senelę ir šukaudamas, o Laima pajuto, kad džiaugsmas dabar prasideda nuo naujo, tokio paprasto ir šilto.