„Aš viską suprantu… bet suprask ir mane“: tiesa, sužlugdžiusi iliuzijas

Tą dieną Ieva, kaip įprasta, ruošė pietus – kapojo mėsą troškiniams. Virtuvėje dvokė svogūnais, keptuvė pokštė nuo riebalų, o kambaryje staiga suskambo telefonas. Jos vyras – Jonas – pakėlė ragelį. Balsas buvo suvaldytas:

— Alio?

Tylėjo. Ilgai. Tarsi kas nors kalbėjo be perstojo, o jis tiesiog klausėsi. Ieva nusišluostė rankas į prijuostę ir išėjo iš virtuvės. Koridoriuje – nieko. Telefono laidas driekėsi vaikų kambario link. Širdis suspaudė. Jai patiems nežinant kodėl, ji nuėjo tylomis, lyg vagis – ant pirštų galiukų.

Iš priverstų durų girdėjosi jo šnibždesys. Tokiu balsu, kokiu su ja jis niekada nekalbėjo.
— Giedrė, prašau, nusiramink… Aš viską suprantu, tikrai. Bet ir tu mane suprask. Aš turiu šeimą, dabar negaliu atvažiuoti… Aš irgi tave myliu. Labai. Bet dabar negaliu kalbėti – Ieva gali įeiti bet kuriuo momentu. Turėčiau jai viską pasakyti, bet dar ne laikas… Susitiksime rytoj. Prašau, neskambink šiuo metu. Ir taip… Aš tave myliu.

Ją lyg apivertė srovė. Ranka, pasiruošusi atidaryti duris, sustingo ore. Širdis plakė taip stipriai, kad net kvėpuoti tapo sunku. „Aš tave myliu“. Tai jis pasakė kitai moteriai. Ne jai.

Ieva nesukėlė scenos. Galvoje suskambėjo motinos balsas: „Niekada nedaryk svarbių sprendimų karštą galvą“. Ji tiesiausiai, kaip galėjo, sugrįžo į virtuvę. Pasiėmė peilį, bet ranka drebėjo. Mėsos gabalai netvarkingai šokė po pjaustymo lentą. Prie kojų trinėsi katė, Ieva jai numetė gabalėlį – vienintelis automatiškas gerumo gestas.

„Aš irgi tave myliu…“
Šios žodės sukinėjosi galvoje kaip užkalbėjimas. Ji sukaupė dėmesį į kitą jo frazę: „Aš turiu šeimą…“ Tai reiškia, dar svarbu? Dar vertinga?

Bet tada – kas ji? Tik jo vaikų motina? Namų šeimininkė? Įprotis? Skausmas spaustė krūtinę. Juk jiems viskas buvo gerai. Jis buvo rūpestingas, dėmesingas. Jokio atotrūkio. Niekada nedavė pagrindo abejoti.

Po dvidešimties minučių Jonas grįžo į virtuvę, įkvėpė vakarienės kvapą ir nusišypsojo:
— Dieve, kaip skanu kvėpuoti! Ar greitai bus vakarienė?

— Už trisdešimt minučių. Mėsą smulkiai supjoviau – greičiau išvirtų… O kas skambino?

— A? – lyg nesuprato. – Aa, iš darbo. Prašė rytoj atvažiuoti – priimti medieną.

— Gana dažnai tave prašo savaitgaliais. Man tai nepatinka.

— Visi atostogauja, vasarą…

— Mmm.

— Kokia tu liūdna, Ievuk.

— Tiesiog pavargau. Galvojau, rytoj būsime kartu, nuvažiuosime į sodą.

— Tu gi dirbi. Važiuosime vakare.

— Jonai…

— Ką?

— Ar tu mane myli?

— Aišku, kad myliu, Ievuk. Ir mūsų berniukus. Žinai – šeima man viskas.

Jis atsitiesė, apkabino ją, pabučiavo į kaklą. Bet pirmą kartą gyvenime šis bučinys jai atrodė nemalonus.

Vėliau ji gulėjo ant sofos ir žiūrėjo į sūnus, žaidžiančius šalia. Katė šoktelėję atsoko ant pilvo, įsmeigė nagus – padėkojo už užkandį. Ieva pačiupo jai letenėles, nuleido galvą į purų kailį.

Ta moteris… ji turi išnykti.
Ieva negalėjo dalintis vyru. Negalėjo su juo miegoti, žinodama, kad jis buvo su kita. Bet netekti jo – nepakeliama. Sprendimas atėjo pats: susitvarkyti su meiluže. Asmeniškai. Be jo dalyvavimo.

Kitą dieną, kai vyras nuvedė vaikus į darželį ir ruošėsi „į darbą“, Ieva pasakė fabrike, kad blogai jaučiasi, ir liko namie. Norėdama nuslėpti savo ketinimus, pas kaimynę pasiskolino chalatu ir skarelię – „fabrike sienas dažo“. Po to – tiesiai į darželį. Po kelių minučių išėjo Jonas. Ieva sekė paskui, slapstydamasi užkampiuose.

Jis užėjo į turgų, nusipirko silkę ir vaisių, o paskui pasuko į privataus sektoriaus gatveles. Ieva suprato: ten ji gyvena. Vyras dingo už vienų vartų.

Ji atsisėdo ant suolo. Laukė. Ir štaiIr tik po daugybės metų Ieva suprato, kad neapykantą į širdį paleidus, pavogė pačią gerą savęs.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 − five =

„Aš viską suprantu… bet suprask ir mane“: tiesa, sužlugdžiusi iliuzijas