Aš žinau, kad buvau siaubinga mama. Atėjau pas sūnų— „Neturiu mamos“, — atsakė jis ir išėjo.

Žinau, kad buvau baisi motina. Atėjau pamatyti sūnų – „Aš neturiu motinos“, atsakė jis ir pasišalino.

Kai Domantas sukako treji metai, mūsų šeimos pasaulis sugriūvo – vyras surinko daiktus ir išėjo. Be paaiškinimų, be gailesčio. Aš likau viena su vaiku, be paramos, tuščia piniginė ir kartu skausmu širdyje. Po kelių mėnesių priėmiau pasiūlymą išvykti dirbti į užsienį – tikėjausi atsistoti ant kojų ir duoti sūnui geresnę ateitį.

Domą palikau savo mamai priežiūrai. Būtent ji vedžiodavo jį į darželį, mokė eilėraščių, lygindavo mokyklines formas, kai jis pradėjo pirmą klasę. Būtent močiutė jį guodė naktį, kai verkdavo iš ilgesio. O aš… Siunčiau siuntinius, pinigus, laiškus. Bet atvažiuodava – retai. Visada kas trukdė: darbas, kasdienybė, nauji santykiai.

Taip, aš įsimylėjau. Kitame mieste, kitoje šalyje, kita vyras. Ir kažkurią akimirką supratau, kad sūnus – netinka į tą naują gyvenimą. Bandžiau to nepripažinti, bet taip ir buvo. Jis man tapo kažkuo tolimu, sunkiu, kartu priminimu apie tai, nuo ko pabėgau.

Kai Domantas baigė mokyklą, įstojo į universitetą. Mokėsi puikiai. Įsidarbino tarptautinėje įmonėje ir pradėjo dirbti Vokietijoje. Skraidė po įvairias šalis, augo kaip specialistas. Aš juo didžiavausi, nors ir iš tolo.

Vieną kartą Prancūzijoje jis sutiko merginą vardam Dovilė. Paaiškėjo, kad ir ji iš Lietuvos. Tarp jų kibirkštėlė peraugo į liepsną. Netrukus jie pradėjo gyventi kartu. O kai Dovilė pastojo, pora nusprendė grįžti į Vilnių, susituokė ir nusipirko butą. Gimė jų sūnus, Matas. Domantas svajojo apie didelę šeimą, bet žmona buvo kitos nuomonės – ji norėjo dar pagyventi sau.

Jis vis dažniau išvykdavo į komandiruotes, bet stengdavosi tai kompensuoti pinigais, dovanomis, kelionėmis. Gyveno ant ribos, bet manė, kad daro viską teisingai.

Vieną kartą jis grįžo iš kelionės anksčiau – jo nebuvimas truko beveik du mėnesius. Dovilės namie nebuvo. Matas žaidė su aukle. Mergina susimaišė, pasakė, kad šeimininkė išėjo į sporto klubą. Kažkas jos balse išdavė melą. Kol Domantas išdėstė iš lagamino dovanas, sūnus džiaugsmingai pritupo prie jo ir, paėmęs žaislą, sušuko:

– Aš jau tokį turiu! Dėdė Lukas tokią pat dovaną davė!

Viskas išaiškėjo. Dovilė prisipažino: ji jau daugiau nei metus turėjo romaną su Luku ir nesiruošė to slėpti. „Tu visada kažkur skraidi, aš tiesiog pavargau būti viena“, pasakė ji.

Kitą dieną Domantas padavė skyrybų prašymą. „Netrukdysiu tau matyti sūnaus. Bet butas – mano. Susirask, kur gyventi su savo mylimuoju“, ramiai, bet tvirtai pasakė jis. Ji maldavo palikti butą – sūnui gi nėra kur miegoti. Bet jis buvo nepasukamas.

Po dviejų savaičių ji stovėjo su sūnumi prie durų:

– Mes su Luku išvykstame. Tegul Matas pasilieka pas tave. Kai apsistosite, atvažiuosiu jį pasiimti.

– Jis nenori jo matyti, ar ne?

Ji tylėjo.

Taip prasidėjo jų naujas gyvenimas dviese. Domantas metė darbą, atidarė savo verslą, kad galėtų būti šalia sūnaus. Matas pirmą laiką klausinėjo apie motiną, bet greitai nustojo. Dovilė nebepaskambindavo ir nebevažiuodavo. Domantas nebeieškojo žmonos – išdavystė paliko deginą įbrėžimą širdyje amžiams.

Praėjo metai. Matas užaugo. Vieną pilką vakarą prie jų namų priėjo moteris. Senėjanti, kaltu žvilgsniu.

– Vargiau sužinojau, kur gyvenate. Noriu pamatyti sūnų. Žinau, viską padariau blogai…

Matas tyliai pažvelgė į tėvą. Tas linktelėjo:

– Taip. Tai tavo motina.

Berniukas pakėlė akis ir tyliai tarė:

– Aš neturiu motinos.

Jis pasisuko ir nuėjo į namus. Aš stovėjau sustingęs. Žiūrėjau jai į akis ir mačiau tuštumą. Supratau – žodžių nebereikia.

– Tu girdėjai. Daugiau neatvažiuok.

Užtraukiau duris ir nuėjau pas sūnų. Ten, už tų durų, buvo mano tikroji šeima. Ir išmokta pamoka – meilė be atsidavimo yra tik tuščias žodis.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four + five =

Aš žinau, kad buvau siaubinga mama. Atėjau pas sūnų— „Neturiu mamos“, — atsakė jis ir išėjo.