Žinojau, kad girdi mane, mama
– Močiute, papasakosi pasaką? – paklausė šešiametis Dominykas.
– Tik trumpą. Jau seniai tau užmigti laikas. Ryte į darželį nepakelsies, – Ona patvėrė ant anūko antklodę.
– Pakilsiu, – pažadėjo Dominykas.
Ona išjungė lubų šviesą, paliko tik šviestuvėlį virš lovos, paėmė iš lentynos knygą, užsidėjo akinius ir vėl atsisėdo ant anūko lovytės.
– Ne taip, gulk šalia manęs, – pareikalėjo Dominykas ir atsitraukė, pašalindamas vietos močiutei.
– Aš taip užmigsiu. – Bet anūkas žiūrėjo tokiu maldaujančiu žvilgsniu, kad Ona atsiduso ir atsigulo šalia jo. Dominykas tuoj pat prisiglaudė arčiau ir žiovauti pradėjo.
Ona pradėjo skaityti, retkarčiais priglausdama ausį prie anūko valkšnojimo. Kai įsitikinusi, kad jis miega, atsargiai atsikėlė nuo lovos ir išėjo iš vaikų kambario, užsidarius duris.
Virtuvėje palietė virdulio šoną. Atrodė, kad dar karštas. Įpylė arbatos į puodelį ir atsisėdo prie stalo. „Kur ta Gabija? Jau vienuolika, o ji žadėjo atvažiuoti devyniems. Gal pas draugę nakvoti pasiliko? Tai paskambintų. Gal pati paskambinti? O jei vėl kelyje? Jei atitraukiu dėmesį, gali į avariją patekti. Neduok Dieve.“ Ji persižegnojo į spintelėje kabantį ikoną. „Palauksiu dar truputį.“
Atgėrė iš puodelio ir susiraukė. Arbata atšalo, gerti nebenorėjosi. Ona išplovė arbata į kriauklę, priėjo prie lango, už kurio stovėjo tiršta nerimą kelianti tamsa.
Staiga už nugaros telefonas užtrenkė gyvybinga melodija. Ona nuo netikėtumo pašoko, nusirito prie stalo, kad nutrauktų garsią melodiją ir nepažadintų anūko. Sustingo su telefonu rankoje. Ekrane mirgėjo nežinomas numeris, o ne dukters veidas.
Sukčiai? Jiems per vėlu. O jei Gabijai baterija išsikraustė? Ir Ona atsiliepė.
– Labas. Majoras Didžiokas. Gabija Didžiokaitė jums ką?
– Dukra. O kas atsitiko? Kodėl… – pradėjo Ona.
– Kaip kreiptis? – nutraukė ją vyriškas bejausmis balsas.
– Ona Kazlauskienė.
– Ona Kazlauskienė, tik nesijaudinkite…
– Kaip čia nesijaudinti? Policija naktį taip tiesiog neskambina. Gal jūs apgavikas? Pinigų nešikų iš manęs? Taip nėra, ir jei būtų – neduočiau. Kodėl tylite?
– Gabija Didžiokaitė pateko į avariją prie plento…
Po žinios apie avariją Ona nieko nebegirdėjo. Paspaudė ranką prie krūtinės, bandydama numalšinti stipriai ir netolygiai plakantį širdį. O majoras vis kalbėjo ir kalbėjo. Ji giliai įkvėpė ir užkosėjo. Akyse pasirodė ašaros.
– Pasakykite man… – pritilusi šnibždėjo Ona, – ji gyva?
– Gyva, bet komoje. Būklė sunki.
– Kurioje ligoninėje? – Ona išstūmė žodžius iš ryklės.
– Ketvirtoje, bet dabar važiuoti nereikia. Esate su jos sūnumi? Tai ir būkite su juo. Ji vis tiek operaciniame. Ryte atvažiuokite, daktaras viską paaiškins. Kaip ji atsidūrė prie plento? – staiga paklausė majoras.
– Palaukite, iš kur žinote viJo gimtinei meilė ir šeimyninės šaknys atnešė jėgų, ir po ilgų dienų šeimynos laukimo Gabija galiausiai atsimerkė, šypsodamasi silpnu, bet tikru šypsniu, užtvirtindama, kad gyvenimas, nepaisant visko, vis tiek gražus.