Atidėta svajonė: išdavystė ir išsivadavimas

Jūratė visą gyvenimą svajojo keliauti į Graikiją. Ji įsivaizdavo, kaip vaikščioja senosiomis Atėnų gatvelėmis, mėgavosi saulėlydžiais prie Santorino kalnų, kur auksiniai saulės spinduliai glosto baltas uolas. Kelionė buvo jos brangiausė svajonė, atlygis už daugelio metų dėl mažame miestelyje prie Nemuno. Tačiau kiekvieną kartą, kai Jūratė paminėdavo apie kelionę, jos vyras Vytautas vis rasdavo priežasties ją atidėti.

„Kitą vasarą, Jūre, pažadu, išvažiuosime“, – sakydavo jis metai už metų, o jo žodžiai atrodydavo kaip tuščias frazės. „Reikia baigti remontą, sumokėti paskolą, kaupti pinigus“. Iš pradžių Jūratė jam tikėjo. Ji dalijosi šia svajone nuo pat santuokos pradžios, o Vytautas užtikrindavo, kad jie ten nukeliaus kartu. Ji pradėjo taupyti, rinkdama kiekvieną papildomą eurą, vildamasi, kad vieną dieną jie abu žengs graikų žemėn. Tačiau metai bėgo, o „kitą vasarą“ virto nesibaigiančiomis išsigynimis. Arba darbas užėmė visą laiką, arba šaldytuvas sugedo, arba taupyklės nepakako. Jūratė įtikindavo save, kad tai laikina – jie tikrai išvyks.

Kai Jūratei sukako šešiasdešimt, ji buvo sutaupiusi pakankamai pinigų prabangiai dvikamenei kelionei: bilietai biznio klasėje, viešbučiai su jūros vaizdu, ekskursijos po istorines vietas. Ji vėl užsiminė apie kelionę, jos akys spindėjo iš laukimo. Tačiau Vytautas, nenuimdamas akių nuo telefono ekrano, nurietavo: „Graikija? Tokiam amžiuje? Ką tu ten veiksi? Vaikščiosi sename maikytėje po griuvėsius? Juk tu jau ne mergaitė, Jūre“. Jo žodžiai smogė kaip botagas. Jūratė užgniaužė skausmą. Po visų tų metų laukimo, vilčių ir tikėjimo, kad jie dalijasi šia svajone, ji suprato: Vytautui niekada nebuvo svarbu jos noras. Jam tai buvo kvaila fantazija, neverta nei laiko, nei pinigų.

Tą akimirką kažkas jos sieloje sulūžo. Metai kantrybės, kompromisų, vilčių subyrėjo kaip smėlio pilis po bangų antpuoliu. Kitą dieną, kol Vytautas buvo darbe, Jūratė priėmė sprendimą. Ji užsirezervavo kelionę – dvi savaites Graikijoje, tik sau. Gana laukti, gana prašyti leidimo. Ji susikrovė lagaminą, paliko užrašą: „Sėkmės žvejyboje, Vytautai. Už ją susimokėsi pats“, – ir išvyko į oro uostą.

Kai Jūratė išlipo iš lėktuvo Atėnuose, jai pasirodė, kad nuo pečių nukrito nesunešamas krovinys. Ji įkvėpė karštą orą, prisotintą eukaliptų kvapu, ir pirmą kartą per daugelį metų pajuto laisvę. Vaikščiodama po Akropolį, stovėdama ant Santorino uolų, ji suprato, kad per ilgai atidėliojo gyvenimą dėl kitų prioritetų. Ir taip, ji apsivilko tą pačią maikytę – su pasididžiavimu, nekreipdama dėmesio į kitų žvilgsnius. Tai buvo jos akimirka, jos gyvenimas.

Vieną vakarą Santorine, vakarienėdama restorane su jūros vaizdu, Jūratė susipažino su Algirdu. Jie kalbėjosi, juokėsi, dalijosi istorijomis. Jūratė staiga suprato, kaip jai to trūko – jaustis matytai, girdėtai. Algirdui ji nebuvo „per sena“ – ji buvo moteris, pilna gyvenimo, pasiruošusi naujiems horizontams. Likusią kelionės dalį jie praleido kartu, tyrinėdami siauras Maltos gatvelėse, ragaujant vietinį vyną ir kurdami prisiminimus, kuriuos Jūratė saugos visą gyvenimą.

Grįžus namo, ji pamatė, kad Vytautas išsikraustė. Palikęs užrašą: „Persikėliau pas brolį“. Tačiau vietoj skausmo ar vienatvės baimės Jūratė pajuto palengvėjimą. Jai nebereikėjo laukti žmogaus, kuris niekada nevertino nei jos svajonių, nei jos laimės. Po kelių mėnesių ji vis dar susirašinėjo su Algirdu, o jJos širdis plakė iš džiaugsmo, žinodama, kad laukia dar daug kelionių, naujų žmonių ir gyvenimo, kuris pagaliau priklauso tik jai.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 + 5 =

Atidėta svajonė: išdavystė ir išsivadavimas