ATRADAU PAMPERSUS 15-METIO SŪNAUS KREPŠYJE—SEKIAU JĮ, IR TAI, KĄ PAŽINDAU, VISKĄ PASIKEITĖ

Pastaruosius kelias savaites mano penkiolikamečio sūnaus, Nojaus, elgesys buvo… keistas. Jis nebuvo grubus ar maištingas, tiesiog atoks. Grįždamas iš mokyklos atrodęs pervargęs, jis tylėdamas pasitraukdavo į savo kambarį ir užsidarydavo duris. Jo apetitas sumenko, o kaskart paklausus, kur jis eina ar su kuo susirašinėja, jis nervingai susitraukdavo. Galvojau, galbūt jis įsimylėjo ar įsivėlė į paaugliškus dramus – dalykus, kuriuos vaikai bando spręsti be tėvų.

Bet nejaučiau ramybės – kažkas buvo ne taip.

Tada vieną vakarą, kai Nojus buvo duše, o jo kuprinė liko neprižiūrima virtuvės grindims, smalsumas nugalėjo. Atsidariau ją. Viduje – sąsiuviniai, pusę suvalgytas avižinis batonėlis ir… sauskelnės. Taip. Sauskelnės. Didelė pakuotė antro dydžio sauskelnių, surgrūstų tarp matematikos užrašų ir sportinio džemperio.

Širdis virto ledu. Ko gi mano paaugęs sūnus reikia su sauskelnėmis? Mintys plūdo viena po kitos. Gal jis bėdoje? Gal susiję su mergina? Gal slepia kažką milžiniško?

Nenorėjau skubėti su išvadomis arba taip jį užgauti, kad jis apsuptų save dar didesniu slaptumu. Bet negalėjau ir tiesiog užsimiršti.

Kitą rytą, palikusi jį mokykloje, nusiparkavau kelių gatvių atokiau ir ėmiau stebėti. Ir tikrai, po dvidešimties minučių jis išslydo pro šoninius vartus ir nuėjo priešinga mokyklai kryptimi. Sekiau iš tolo, širdis plakdama kaip kaltas.

Jis ėjo penkiolika minučių, pasukdavo į siauresnes gatveles, kol pasiekė apleistą namą miesto pakraštyje. Sienų dažai nulupę, kiemas apleistas, vienas langas užklijuotas kartono gabalu.

Tada, mano didžiausiam stebėjimui, Nojus iš kišenės ištraukė raktą ir įėjo vidun.

Nelaukiau. Išlipau iš mašinos ir žingsniavau tiesiai prie durų. Pabeldau.

Jos atsidarė skardžiai – ir durų stovėjo mano sūnus, laikantis kūdikį rankose. Jis atrodė lyg elnias paimtas prožektorių šviesoje.

„Mama?“ sukrėstas tarė jis. „Ką tu čia darai?“

Įėjau vidun apsvaigusi nuo reginio. Kambaryje blausiai šviesoje guliūdavo kūdikių daiktai – buteliukai, žinduklis, ant sofos mėlyna antklodė. Kūdikis jo rankose, maža mergaitė gal sextis mėnesių, žiūrėjo į mane didelėmis rudomis akimis.

„Kas čia vyksta, Nojau?“ tyliai paklausiau. „Kieno tai kūdikis?“

Jis nuleido žvilgsnį, sūnokindamas ją, kai ji ėmė alpti. „Jos vardas Liepsnelė,” tyliai atsakė jis. „Ji ne mano. Ji mano draugo Dovilo mažoji sesuo.“

Aš nublinkau. „Dovilas?“

„Taip… Jis vyresnysis. Draugaujame nuo šeštos klasės. Jo mama mirė prieš du mėnesius. Staiga. Jie neturi nieko kito – tėtis paliko juos dar vaikais.“

Atsisėdau lėtai. „O kur dabar Dovilas?“

„Mokykloje. Mes dalijamės. Jis mokosi ryte, aš popiet. Nenorėjom niekam pasakyti… Bijojom, kad Liepsnelę atims.“

Aklinai tylėjau.

Nojus papasakojo, kaip Dovilas bandė vienas rūpintis mažąja sesučia po motinos mirties. Jokių giminaičių neatsirado, ir berniukai nenorėjo, kad juos išskirtų. Tad jie sutvarkė seną šeimos namą, o Nojus pasisiūlė padėti. Jie susidalijo pamainas rūpintis Liepsnele, maitinti, keisti sauskelnes – darė viską, kad ją apsaugoti.

„Aš taupydavau kišenpinigius sauskelnėms ir mišiniui,” tyliai pridūrė Nojus. „Tiesiog nežinojau, kaip tau pasakyti.“

Aš nusileidau ašarom. Mano sūnus – mano paaugęs sūnus – slėpė šį neįtikėtiną užuojautos, drąsos poelgį, bijodamas, kad sustabdysiu jį.

Pažvelgiau į mažytę kūdikę jo rankose. Ji ėmė veldžiamai mirkčioti, mažytė rankelė sugniaužusi Nojaus marškinius.

„Mums reikia jiems padėti,” pasakiau. „Teisingai.“

Jis pažvelgė su nuostaba. „Nepyksti?“

Aš papurtau galvą, nušluostydama ašaras. „Ne, mielasis. Aš tavimi didžiuojuosi. Bet tu neturėjai neštis to vienas.“

Tą popiet skambinau – socialiniam darbuotojui, šeimos teisininkui, Dovilo mokyklos pedagogei. Su pagalba ir įrodymais, kad berniukai nuoširdžiai rūpinasi Liepsnele, pavyko sudaryti laikinos globos sutartį Dovilui. Pasisiūliau kartais priimti Liepsnelę pas mus, kol jis baigs mokyklą. Net pasiūliau padėti su kūdikio priežiūra.

Tai nebuvo lengva. Buvo daug susitikimų, patikrinimų, namų apsilankymų. Tačiau po truputį viskas sutvarkėsi.

Per visą šį laiką Nojus nepraleisdavo nė vieno maitinimo. Nė vienos sauskelnės. Jis išmoko ruošti mišinį, nuraminti koliką, net skaityti vakariene istorėIr vieną vakarą, kai Liepsnelė jau miegojo jo rankose, o aš žiūrėjau į šį be galo švelnų vaikį ir jo gelbstį, supratau, kad didžiausi stebuklai kartais slepiasi pačiose paprasčiausiose akimirkose.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 + eight =

ATRADAU PAMPERSUS 15-METIO SŪNAUS KREPŠYJE—SEKIAU JĮ, IR TAI, KĄ PAŽINDAU, VISKĄ PASIKEITĖ