Atsilyginimas

Kerštas

Raimundas augo ramiu ir protingu berniuku. Tėvai jokiomis aukomis negailėjo savo vienintelio vaiko – mokėjo už įvairias būrelius ir sporto užsiėmimus, kad jis išaugintų visapusiškai išlavintu ir išsilavinusiu žmogumi. Raimundas lankė dziudo treniruotes, žaidė šachmatais, gerai piešė. Suaugęs, pradėjo domėtis gitara.

Jo bendraamžiai kviesdavo merginas į kino teatrą, gerdavo pigų alų ir rūkydavo cigaretes, o Raimundas sėdėdavo su gitara, skambindamas akordais ir kniuksdamas šiurkščiu balsu.

Tėvai svajojo apie sėkmingą sūnaus ateitį. Jam reikėjo toliau mokytis. Mažame rajono miestelyje, kuriame gyveno keturiolika tūkstančių žmonių, nieko gero nebuvo laukianti. Baigęs mokyklą, Raimundas lengvai (turėdamas tokią pažymių vidurkį) įstojo į srities universiteto prestižinę informacinių technologijų programą.

Prieš pat pirmąją paskaitą tėvas nuvežė sūnų su nauju brangiu nešiojamuoju kompiuteriu pas savo seserį. Jos vyras mirė prieš metus, o vaikai jau susikūrę šeimas ir išsikraustę. Bendrabučiuose per daug triukšmo, gundymų, kurie trukdytų mokytis. Motinos nepaėmė, kad ši nesukeltų ilgų verksmų ir atsisveikinimų. Tėvas paliko pinigų pirmoms dienoms ir išvažiavo.

Raimundas pirmą kartą liko vienas. Teta mažai domėjosi jo reikalais. Stebėjo tik, kad laiku pavalgytų ir ne per vėlai grįžtų namo.

Išsilaisvinę nuo tėvų priežiūros, kursiokai ėmė leistis į visokias išdaigas, neretai praleisdami paskaitas. Raimundas laikėsi nuošaliai, draugų niekada neturėjo, o į vakarėlius nepratęs. Jo dėmesį nuo pirmos dienos pagrobė Gabija, graži šviesiaplaukė.

Berniukai šnekėjo, kad Gabija įstoję į tradiciškai vyrišką fakultetą tik tam, kad sėkmingai ištekėtų. Mokėsi ji prastai. Tačiau retas dėstytojas jai dėdavo nepatenkinamus įvertinimus. Tokiai merginai žinios ir nereikalingos. Į ją tiesiog malonu žiūrėti, jai aiškinti medžiagą, artintis ir, beveik liečiant petį, taisyti jos klaidas.

Tačiau Gabijai trūko ne gerbėjų. Ji laikė Raimundą moksliuku ir jo vengė. Apie ką su juo kalbėti? Apie muziką, šachmatus ar nuobodžią programavimą? Trumpai tariant, Raimundas jai visiškai netiko.

O jis kentėjo nuo neišgirstos meilės. Norėjo būti šalia Gabijos kiekvieną minutę – paskaitose, bendrabutyje. Vieną kartą, atvykęs namo, Raimundas pranešė tėvams, kad nori gyventi bendrabutyje. Teta gyvena toli nuo universiteto, o kelionė užtrunka per daug laiko. Prasidėjo riaušės – tėvas rėkė, motina verkė.

Tačiau Raimundas pažadėjo, kad tai neturės įtakos jo mokslams, kad jam galima pasitikėti. Juk į jį visi žiūrėjo šiek tiek iššoktai – beveik vienintelis grupėje gyveno ne bendrabutyje. Tėvams neliko nieko kito, kaip susitaikyti.

Raimundas buvo septintajame danguje nuo laimės. Dabar jis galės matyti Gabiją ne tik paskaitose (į kurias ji lankydavosi retai), bet ir vakarais bendrabutyje. Jis sugalvodavo bet kokią priežastį, kad patektų pas ją. Tačiau Gabija vis tiek neatsakė jam tuo pačiu.

Net jei jie būdavo toje pačioje kompanijoje, ji atsisakydavo šokti su juo, pabėgdavo į balkoną rūkyti. Raimundas taip pat pradėjo rūkyti, bet tai nei centimetru nepriartino jo prie šviesiaplaukės gražuolės.

Išbandymu Raimundui tapo vasaros atostogos, kai dviem mėnesiams išvažiuodavo namo ir negalėjo matyti Gabijos. Jis kentėjo, kamuojosi ir skubino laiką iki mokslo metų pradžios. Taip praėjo dar vieni metai.

Raimundas mokėsi gerai, dėstytojai vieningai jį girė ir prognozavo didelę ateitį. Grįžęs trisdešimt pirmą rugsėjo į bendrabutį (anksčiau pabėgti nuo mamos nepavyko), Raimundas sužinojo, kad Gabija ištekėjo. Ši naujiena atėmė jam ramybę ir miegą. Gražuolės išrinktasis tapo universiteto pasididžiavimas, sportininkas vyresnysis kursiokas.

Gabija daugiau nepasirodydavo bendrabutyje. Ji su vyru gyveno jo nuosavame bute. Raimundas galėjo ją matyti tik paskaitose, stebėdamas iš tolo. Kartą prieš pat žiemos sesiją jis paprašė jos konspektų. Pasiteisinėjo, kad praleido paskaitą.

“Paprašyk kito. Man irgi reikia ruoštis”, atsakė ji.

“Kontrolinis rytoj, aš tau grąžinsiu sąsiuvinį už rytojaus. Pažadu”, įkalbėjo jis, žvelgdamas įsimylėjusiomis akimis.

Gabija pagalvojo ir atidavė sąsiuvinį su konspektais.

Kitą dieną Raimundas neatejo į universitetą, pirmą kartą be priežasties praleidęs paskaitas. Visa tam, kad asmeniškai nuneštų sąsiuvinį Gabijai namo. PaIr tik po daugelio metų, kai Raimundas ir Gabija sėdėjo savo vilos terasoje žiūrėdami į saulėlydžio atspindžius ežere, jis pagaliau suprato, kad tikra meilė nėra tobula, bet verta kiekvienos ašaros ir kiekvienos kovos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 3 =

Atsilyginimas