Atvažiavau padėti sūnui ir jo žmonai, bet buvau išprašyta prieš pat Kalėdas.

Vakarų vakare grįžau iš sūnaus ir jo žmonos, ką tik prieš Kalėdas, o jis mane tiesiog išstūmė pro duris.

Esu Ona Petrauskienė. Mano sūnus Tomas visada buvo mano gyvenimo prasmė. Gyvenome kartu Vilniuje nuo to laiko, kai jis baigė mokyklą. Visuomet stengiausi nesikišti į jo asmeninį gyvenimą, nors mūsų namuose periodiškai pasirodydavo įvairios merginos. Keletą kartų atrodė, kad viskas eina link vestuvių, bet kažkas vis sugriūdavo.

Tomas visuomet svajojo apie tvirtą, tikrą šeimą, bet, matyt, ne visos jo draugės to norėjo. Paskutinė tiesiogiai pareiškė, kad nesigailės su „mamos berniuku“. Tai išgirsti buvo ypač skaudu – juk niekada neskirsčiau jų santykių, neprisidėdavau savo nuomonės, nekontroliuodavau. Bet, matyt, vien tik mano buvimas jai tapo kliūtimi.

Supratau: kol gyvensime kartu, sūnui bus sunku sukurti savo gyvenimą. Todėl priėmiau sunkią savo širdžiai sprendimą – išsikrausčiau į kaimą, tėviškės namus, kad Tomui duosčiau erdvės. Praėjo metai. Per tą laiką jis pasišventė, o jų šeimoje laukiama papildymo. Kūdikis turėjo gimti sausio pabaigoje. Visą šį laiką sūnus manęs nekviečia aplankyti, bet aš nepykau. Galvojau – jaunavedžiams reikia kartu pabūti.

Artėjo Kalėdos, todėl nusprendžiau nuvažiuoti pas juos jau gruodžio viduryje. Norėjau ne tik susitikti, bet ir padėti: gal kažką reikia paruošti vaiko atėjimui, gal reikės patarti, paremti uošvę, jei jai bus sunku. Pasiruošiau dovanų – uogienės, megztą antklodę, įvairių smulkmenų. Tikėjausi, kad džiaugsis. Vyliausi, kad kartu sutiksim Kūčių vakarienę, kad liksiu savaitei – kol uošvei sunku, aš bent šiek tiek padėsiu: išvalysiu, pavalgysiu. Juk aš motina, visada esu čia, kai reikia.

Bet taip, kaip Tomas mane sutiko, atsiminsiu visą gyvenimą. Jis atidarė duris ir iš karto pasakė: „Mama, gal būtum bent paskambinusi… Neturime kur tave apsistoti. Netrukus atvyks Danutė Jonaitienė – tai Linos mama. Mes jau susitarėme, kad ji mums padės. Atsiprašau, bet tu negali likti.“ Net neįsileido vidun, stovėjo kaip svetimas, lyg būčiau atsitiktinė pažįstama, pasirodžiusi ne laiku.

Privalžiau įeiti – pasedėjome kiek virtuvėje, išgėrėme arbatos. Tomas apsimetė, kad viskas gerai, klausinėjo, kaip sekasi. Bet kas penkias minutes žiūrėjo į laikrodį. Supratau. Jis manęs nelaukė. Norėjo. Net neslėpė erzulio.

O vėliau padėjo nunešti lagaminą iki stotelės ir įsodino į paskutinį autobusą. Į Kūčių vakarienę. Į šventę, kuri visada buvo šeimyninė. Tą naktį verkiau taip, kaip neverkiau net tada, kai laidavau vyrą. Nes jaučiau – mane ištrinė iš gyvenimo. Mamos nebereikia. Pagalbos nebereikia. Aš – per daug.

Praėjo savaite. Jokio skambučio. Jokios žinutės. Jokių atsiprašymų. Lyg nieko ir nebuvo. Lyg aš ir nebuvau atvykusi. Lyg aš – niekas. Nors visą gyvenimą atidaviau sūnui. Dirbau dviem darbais, kad jis galėtų mokytis, gyvenau kukliai, kad jis turėtų geriau. O dabar neverta net paprasto „ačiū“ ir galimybės pasilikti šventei.

Nežinau, kuo tai nusipelniau. Ar šiais laikais motinos meilė nebevertina? Ar motina, kuri viską atidavė vaikui, privalo grįžti namo viena, su sunkiu širdimi ir šaltu nereikalingumo jausmu?…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × one =

Atvažiavau padėti sūnui ir jo žmonai, bet buvau išprašyta prieš pat Kalėdas.