Atvykau padėti sūnui ir marčiai, bet prieš pat Kalėdas buvau išvaryta pro duris

Atsikračiau pas sūnų ir jo žmoną padėti, o jis mane išvijo pro duris tiesiog prieš pat Kalėdas.

Aš esu Birutė Didžiulienė. Mano sūnus Tomas buvo mano gyvenimo prasmė. Gyvenome dviese Vilniuje nuo to laiko, kai jis baigė mokyklą. Stengiausi nesikišti į jo asmeninį gyvenimą, nors mūsų namuose retkarčiais pasirodydavo įvairios merginos. Kartais atrodė, kad viskas eina link vestuvių, bet kažkodėl niekada nebesidarydavo.

Tomas visą laiką svajojo apie tvirtą, tikrą šeimą, bet, matyt, ne visos jo „princesės“ to norėjo. Paskutinė tiesiogiai pareiškė, kad negyvens su „mamos berniuku“. Tai išgirsti man buvo ypač skaudu – juk niekada nesišikišau į jų santykius, neprimetinėjau savo nuomonės, nekontroliavau. Bet matyt, vien mano buvimas jai buvo kliūtis.

Supratau: kol gyvensime kartu, sūnui bus sunku sukurti savo gyvenimą. Ir priėmiau nelengvą sprendimą – išsikraustyti į kaimą, į tėvų namus, kad sūnus turėtų erdvės. Praėjo metai. Per tą laiką jis spėjo susituokti, o jų šeimoje laukiama prieauglio. Kūdikis turėjo gimti sausio pabaigoje. Visą šį laiką sūnus manęs nekviestų svečiuon, bet aš nepykau. Galvojau – jaunavedžiams reikia pagyventi savo gyvenimą.

Artėjo Kalėdos, ir nusprendžiau užsukti pas juos jau gruodžio pradžioje. Norėjau ne tik pamatytis, bet ir padėti: staig prireiks kažko pasiruošti vaikui, patarti, padėti anytei, jei jai bus sunku. Pasidėžiau maišus su dovanomis, uogienės, nėriniais, mezgta antklode. Tikėjausi, kad džiaugsis. Tikėjausi, kad kartu sutiksim Kūčių vakarienę, kad liksiu savaitę – kol anytei sunku, aš bent namų darbų padarysiu, grindis nuvalysiu, pavalgyt išvirtu. Juk aš mama, visada esu šalia, kai reikia.

Bet kaip Tomas mane sutiko, to nepamiršiu iki gyvenimo pabaigos. Jis atidarė duris ir nuo slenksčio pasakė: „Mama, gal bent paskambintum… Mums čia nėra kur tave apgyvendinti. Netrukus atvažiuos Aldona Jonaitienė – tai Linos mama. Mes jau iš ankto sutarėm, kad ji mums padės. Atsiprašau, bet tu negali pasilikti.“ Jis net nepasikvietė įeiti, tiesiog stovėjo kaip svetimas, lyg aš būčiau atsitiktinė pažįstama, kuri netinkamu metu užsuko.

Vis dėlto įėjau, truputį pasibuvau virtuvėje, arbatos išgėrėm. Tomas apsimeta, kad viskas normalu, klausinėjo, kaip sekasi. Bet kas penkias minutes žiūrėjo į laikrodį. Viskas aišku. Jis manęs nelaukė. Nenorėjo. Net nebandė slėpti susierzinimo.

O paskui padėjo nunešti lagaminą iki stotelės ir sodino į paskutinį autobusą. Į Kūčių vakarienę. Į šventę, kuri visada buvo šeimyninė. Tą naktį verkiau taip, kaip niekad, net kai laidodavau vyrą. Nes pajutau – mane išbraukė iš gyvenimo. Mama daugiau nereikalinga. Pagalba nereikalinga. Aš – per daug.

Praėjo savaitė. Ne skambučio, ne žinutės, ne atsiprašymo. Lyg nieko nebūtų buvę. Lyg aš čia niekad ir nevažiavau. Lyg aš – niekas. Nors visą savo gyvenimą skyrė sūnui. Dirbau dviem darbais, kad jis galėtų mokytis, gyvenau kukliai, kad jis turėtų geriau. Ir dabar neverta net paprasto „ačiū“ ar galimybės pasilikti šventėje.

Nežinau, kuo tai nusipelniau. Ar tikrai mūsų laikais motinos meilė nebevertė? Ar tikrai motina, kuri viską atidavė vaikui, turi grįžti namo viena, su sunkiu širdyje ir vienatvės jausmu?…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × three =

Atvykau padėti sūnui ir marčiai, bet prieš pat Kalėdas buvau išvaryta pro duris