Auksinė narvelyje
Gabija įsilankė į butą ir tyliai pradėjo rengtis, bandydama nepabudinti mamos. Vos susilaikė nuo dejos, kai nusiėmė naujus batus, kurie jai sutrynė kojas.
– Ko taip anksti grįžai? Pabėgai? Ne patiko vestuvės? – iš priemiesčio išlindo mama.
– O tu ko nemiegi? Manęs sargai? – aštriai atsakė Gabija.
Mama suspaudė lūpas ir išėjo į kambarį. Gabija pajuto sąžinės graužimą. Mama nemiegojo, laukė jos, norėjo sužinoti naujienų, o ji atsakė grubiai. Gabija įėjo į kambarį, atsisėdo ant sofos šalia mamos ir apkabino ją.
– Nesidairyk. Jei nenori, nesakyk. Vėliau viską sužinosiu iš Laimės mamos.
– Mamyt, atleisk. Pavargau, kojos dar skauda. Restoranas puikus, svečių buvo penkiasdešimt ar net daugiau. Triukšminga, linksma. O Laimė baltoje suknelėje atrodė nuostabiai. Ir jaunikis gražuolis… – išvardijo Gabija.
– O kodėl tada išėjai anksčiau laiko? – pertraukė ją mama.
– Mama, ten visi tokie svarbūs, išpūtę kaip kalakutai. Apskritai, ne paprasti žmonės. O man ryte anksti keltis.
– Kur tai? Rytoj sekmadienis, – nustebo mama ir atidžiai pažvelgė į dukrą.
– Juo labiau. Ryte papasakysiu. Gerai, einu į dušą. – Gabija pabučiavo mamą į skruostą ir išėjo persirengti.
Ji šiurkščiai nusivilko savo iškilmingą suknelę, kuri, palyginus su kitų svečių drabužiais, atrodė pigi ir kukli. Po to nusiprausė, kruopščiai nusivalė nugarą, kur palietė ją prakaituoti storulio rankos.
Jis pakvietė Gabiją šokti, neklausydamas jos išsisukinėjimų. Negi kautis su juo? Tvirtai prispaudė ją prie savęs, prie didelio pilvo. Ji juto jo šlapias, karštas delnas ant nugaros. Bato užpakaliai skaudžiai įsirėžė į odą. Vos ištvėrė iki šokio pabaigos.
O prieš jis prisėdo prie jos staliuko ir pradėjo pilti vyno. Niekas dėl jos nesirūpino. Vienintelis pažįstamas žmogus vestuvėse – jos draugė – buvo užimta svečiais ir savo nauju vyru. Tik porą kartų Gabija pagavo į save susidomėjimą rodantį žvilgsnį. Bet vyras nepadarė jokio bandymo išgelbėti ją nuo įkyraus gerbėjo.
Ji pasakė, kad jai reikia į tualetą, ir pabėgo. Prie restorano pasiėmė taksi ir nuvažiavo namo. Ne, ji nenorėtų tokių vestuvių sau. Viskas surežisuota kaip spektaklyje, kur kiekvienas turi savo vaidmenį. Gabija jautėsi kaip statistas.
Ji ilgai negalėjo užmigti. Galvoje dar skambėjo muzika, bokalių žvangėjimas ir pokalbiai, tostai, juokas… Ji prisiminė tą vyrą. „Geriau būtų jis pakvietęs mane šokti, o ne šis storasis kuilys. Ir nereikia apie jį galvoti“, – pasakė sau Gabija, apsiverstė ant šono, patogiai susigulė ir greitai užmigo.
Šiltą rugsėjį pakeitė šaltas ir lietingas spalis. Laimė grįžo iš vestuvių kelionės ir pakvietė Gabiją pas save apsilankyti, pasidalinti įspūdžiais.
Ir Gabijai patiems norėjosi pamatyti, kaip gyvena turtingi žmonės. Bet negi tuščiomis rankomis eis. Po paskaitų ji užėjo į konditeriją ir nusipirko Laimės mėgstamus pyragėlius. Ji išeidama iš parduotuvės susidūrė durų kelyje su vyru. Jis žingsniu atsitraukė, praleisdamas ją.
– Ar tai jūs? – staiga tarė jis.
Gabija pakėlė akis ir atpažino paslaptingą vyrą iš draugės vestuvių. Nustebusi ji sustingo durų kelyje kaip įkalta.
– Išeikite greičiau, mes trukdome, – nusišypsojo jis ir nutempė Gabiją už rankos į šalį nuo durų.
– Jūs taip netikėtai pabėgot iš vestuvių, tiesiog Pelenė. Aš nespėjau net susipažinti. – Jis šypsojosi, demonstruodamas lygius baltus dantis.
– Bet aš nepraradau batsiuvio, – Gabija taip pat nusišypsojo.
– Jūs namo? Pavežu jus, – pasiūlė jis.
– Ne, einu pas draugę, nuotaką iš vestuvių. Jūs apsigundėte ir atsisakėte apsipirkti? – Gabija nustebusi pakėlė antakį.
– Esu toks laimingas dėl mūsų netikėto susitikimo, kad pasiryžęs aukoti visus pasaulio pyragėlius, – tarė jis, pastebėjęs Gabijos rankose firmJis sušypsojo, ir Gabija pajuto, kad vis dėlto yra šansas, jog auksinė narvelis gali turėti neužrakintas duris.