Automobilis staiga sustojo: jaunuolis buvo rimtas žmogus.

Automobilis staiga sustojo. Almantas buvo rimtas jaunuolis, todėl neįprastas noras pavežėti nepažįstamą merginą, stovinčią šalikelėje, jam visiškai nebūdingas.

Sodas, kuriame Almantas su mama turėjo jaukų ir šiltą namą, buvo už 15 kilometrų nuo Vilniaus. Vasarą ten gyventi buvo vienas malonumas, ir Almantas visada išvažiuodavo į darbą apie 7 valandą ryto, kai keliai buvo pustuščiai, o aplinkui esantis miškas jam kėlė malonius prisiminimus.

Mergina pribėgo prie automobilio ir žvelgdama pro atvirą langą maloniai nusišypsojo.
– Labas rytas, ar galėtumėte pavežti į miestą? – linksmai pratarė ji.
– Ar nebaisu sėsti pas nepažįstamą vyrą viduryje miško? – su šypsena paklausė Almantas.
– Kam man jūsų bijoti, – atsakė mergina, – turite brangų automobilį ir geras akis. Ką gi blogo norėtumėte padaryti?

Almantas ėmė juoktis. Tokios naivumo ir paprastumo jis jau seniai nebuvo sutikęs, ir, tiesą sakant, buvo įsitikinęs, kad šių savybių jau beveik niekur nebėra.

Eglė, užaugusi kaime, buvo atvira ir pasitikinti. Po trijų savaičių, kai Almantas jai pasipiršo, ji be dvejonių sutiko. Jam rodėsi rimtas ir patrauklus.
„Kaip teta Rasa ir pranašavo“, – tyliai galvojo Eglė, tvirtai laikydama Almanto ranką ir su tam tikru nerimu žvelgdama į jo mamą, kurią nustebino žinia apie būsimą vestuvių šventę.

Po vestuvių Eglė ir Almantas persikėlė į jo butą Vilniuje. Gyventi sode nebuvo labai patogu. Be to, Almanto mama nelabai mėgo savo marčią.
– Stebiuosi tavimi, sūnau, – dažnai sakydavo Viktorija Povilaitienė Almantui, kai jis atvykdavo jos aplankyti. – Argi ši kaimo gražuolė buvo vienintelis vertas pasirinkimas tavo aplinkoje? – atsidusdavo ji, purtydama galvą su tvarkingai sušukuotais plaukais.

Almantas šypsodavosi, bet su mama nesiginčydavo. Jam nesinorėjo aiškinti, kaip ramiai ir jaukiai jautėsi savo mažoje laimingoje šeimoje. Jo mama buvo šalta ir santūri moteris. Dėl to jam atvira ir meili Eglė buvo lyg mama ir žmona viename asmenyje.

Praėjo keli metai. Eglei ir Almantui gimė žavinga dukra Milda. Eglė su džiaugsmu ją augino, o ir močiutė Viktorija pamažu atbudo. Ji matė, kaip Eglė myli ir rūpinasi jos sūnumi, kaip išmintingai auklėja dukrą. Nors Viktorija Povilaitienė buvo griežta ir net šiek tiek ciniška, klaidas pripažinti mokėjo.

Almantas nenustebo, kai vieną dieną ji atšilo ir pakvietė Eglę su anūke pagyventi sode kelias dienas.
– Almanta, aš bijau, – bambėjo Eglė, bandydama surasti bet kokią priežastį, kad nevykti pas anytą.

– Ji tavęs nesuės, – juokėsi Almantas ir švelniai pabučiavo žmoną į kaklą.
– Sės, sės, – dejavo Eglė, – ir Mildą suvalgys. Tu tada verksi, bet jau bus per vėlu, – su įtikinama drama užbaigė Eglė ir net paleido ašarą dėl įspūdžio.

Bet niekas nepadėjo. Almantas paėmė žmonos paruoštą maisto krepšį, pasodino linksmaaukštą, mėlynakę Mildą, įkalbėjo priekyje sėsti virstančią žmoną, ir šeima su triukšmu bei juokais išvyko.

Viktorija Povilaitienė nuoširdžiai apsidžiaugė svečiais. Ji šypsojosi Eglei ir jauna moteris suprato, kad karas baigtas. Nuo tos akimirkos prasidėjo jų nuostabi draugystė. Kiekvieną dieną santykiai tarp anytos ir marčios tapo vis artimesni ir atviresni.

Eglė grįžo į darbą, o Milda dažnai likdavo su Viktorija Povilaitiene, kuri jai skaitė knygas, mokė groti pianinu, ir anglų kalbos. Viktorija buvo vertėja, ir žingeidi mergaitė su malonumu klausėsi jos nuotaikingų istorijų apie keliones ir įdomius susitikimus su žmonėmis.

Praėjo dar keli metai. Kartą Eglė ir Milda netikėtai užsuko pas Viktoriją. Eglė atrodė sulysusi, keistai susikausčiusi ir mažai kalbėjo.

– Egle, kas nutiko? – su užuojauta paklausė Viktorija Povilaitienė, – argi vėl nesusirgai?
Bet Eglė atsiduso, atsisėdo ant kėdės ir pravirko.
– Almantas jau pusmetį su mumis nebegyvena, – staiga pro ašaras sunkiai ištarė Eglė. – anksčiau jis kartais tiesiog nenakvodavo namie. Sakydavo, jog daug dirba. O vėliau ėmė po kelias dienas pradingti. Gryžta, persirengia, Mildą pabučiuoja, mane atstumia ir vėl išeina. Iš pradžių maniau, kad darbo bėdos. Pinigų mes beveik jau metai, kaip nematome. Bet nieko čia tokio. Aš juk slaugytoja, uždirbu neblogai.

Mums užtenka. Bet vieną dieną kažkas paskambino į duris, atidarau, o ten stoviniuoja moteris. Graži, tvarkinga. Su skrybėle. Brangi rankinė rankoje. Tokias tik per televizorių mačiau, – Eglė kiek nusiramino, atsiduso ir tęsė. –
Tu, – sako ji, – ubaga, ir Almanto netinkama. Dabar jis su manim gyvens, o tu išsikelk iš buto ir dukrą savo imk. Mums su Almantu ir be tavo neišsiauklėjusios mergaitės yra ką veikti.

– Aš ne neišsiauklėjusi ir labai supratinga, – staiga pasakė Milda ir įnoringai nusisuko. Viktorija Povilaitienė ir Eglė nepastebėjo, kaip ji tyliai nuėjo į virtuvę ir jau kurį laiką klausėsi suaugusiųjų pokalbių.

– Žinoma, kad ne neišsiauklėjusi, – patvirtino Viktorija Povilaitienė, išsitiesė ir pasakė: – Tu esi proto ir išsilavinimo mergaitė. Todėl gyvensime kartu ir pasiimsime mamą.

Eglė nusivalė ašaras ir nustebusi pažvelgė į Viktoriją Povilaitienę.
Bet stiprios valios moteris jau priėmė sprendimą. Ir kai jos sūnus pranešė motinai, kad skyrybos neišvengiamos, ir tikisi, jog motina greitai perrašys testamentą dėl namo, ji į tai reagavo ramiai ir oriai. Juk testamentas jau buvo perrašytas.

Tiesiog Viktorija Povilaitienė pamiršo pranešti sūnui, kad dabar namo savininkės yra jos buvusi žmona ir mėlynakė Milda. Ji tuo metu rūpestingai ir laimingai glostė gražiai sušukuotus ir mylimos močiutės puoselėjamus plaukus.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 − 6 =

Automobilis staiga sustojo: jaunuolis buvo rimtas žmogus.