Mažos Onos mama dirbo viešbučio kambarine ir dažnai pasiimdavo dukrą su savimi. Onai patiko didelė vestibiulio erdvė su keliais laikrodžiais sienoje, rodančiais skirtingą laiką. Patiko stiklinės slankstomos durys, atsiveriančios patys. Patiko minkšti kilimėliai, priglaudžiantys žingsnius. Patiko viešbučio kvapas ir didžiuliai veidrodžiai.
Bet labiausiai Onai patiko gražios, švelnios ir mandagios merginos prie registratūros stalo. Ji svajojo, kad užaugusi būtent tokią taps.
“Reikia gerai mokytis mokykloje, būti išauklėtai ir mandagiai. Juk administratorė yra viešbučio veidas,” – aiškino mama.
“Aš turiu gerą veidą. Pati sakei, kad esu graži,” – iškart atsikirsdavo Ona.
“Svarbu ne tik būti gražiai. Reikia žinoti kelias užsienio kalbas ir turėti specialų išsilavinimą. Pakilk, baik mokyklą, tada pamatysim,” – šypsojosi mama.
Vyresnėse klasėse Ona jai jai padėdavo valyti kambarius. Žiūrėdavo į savį liesą figūrą dideliuose veidrodžiuose ir pykdavosi, kad krūtinė per maža, o ir ūgio trūko penkių-dešimties centimetrų. Bet ūgį galima pataisyti aukštakulniais. O plaučiau – kaštoniniai, tankūs, su dideliais garbanais galuose. Turi visas prielaidas tapti viešbučio administratorę.
Kai šalia nebuvo Rūtos Jono, Ona sėdėdavo prie stalo su merginomis ir stebėdavo jų darbą. Jų priežiūroje ir pati susitvarkydavo neblogai.
Kartą viena administratorių susirgo, o antra išvyko į motinos laidotuves. Prie stalo atsisėdo pati Rūta Jonė. Tačiau spręsti daug kitų svarbių klausimų nepavyko. Tuomet Ona pasiūlė pagalbą.
“Mačiau daug kartų, kaip reikia daryti. Susitvarkysiu.” – Ona nutylėjo, kad jau dirbo savarankiškai, kad merginos neužkliūtų.
Ir susitvarkė. Visi liko patenkinti, o pati Ona – labiausiai, jautėsi suaugusi ir svarbi.
“Kokia šaunybė. Jei nuspręsi mokytis viešbučių verslo, parašysiu rekomendaciją ir puikią charakteristiką stojimui. Vėliau paimsiu tave į darbą,” – pažadėjo Rūta Jonė.
Baigusi mokyklą, Ona įstojo į kolegiją neakivaizdiniu skyrium, kad iškart pritaikytų žinias praktikoje. Taip pasisekė, kad viena merginų išėjo motinystės atostogų, ir Oną pastatė į jos vietą.
Kiekvieną laisvą minutę ji sėdėjo su vadovėliais, mokydamasi anglų kalbos.
Mama didžiavosi dukra. Ji visą gyvenimą dirbo kambarine, o dukrą iškart pastatė dirbti administratorę, dar ir išsilavinimą gaus.
Jauni vyrai dėmesio Onai, kalbėjo komplimentus, dovanojo saldainius, kvepalus ir gėles.
“Būk atsargi su atvykėliais. Jie komandiruotėse visi vieniši, vėliau išvažiuoja pas savo žmonas ir vaikus, o tu liksi…” – perspėdavo mama ir Rūta Jonė.
Ona ir pati jau daug ką suprato. Vieną kambarinę neseniai atleido dėl ryšių su svečiu. Jis apkaltino ją pinigų vogimu. Paaiškėjo, kad pats juos paslėpė ir pamiršo kur. Pinigai atsirado, bet merginą vis tiek atleido.
Viešbutyje Ona ir susipažino su Andriumi. Jaunuolis atvyko iš Klaipėdos komandiruotėje. Jis sėdėjo vestibiulyje ir apsimetė skaitantis laikraštį, o pats stebėjo Oną. Kai jos pamaina baigėsi, jis pasikvietė Oną į kino teatrą. Su juo buvo lengva ir smagu. Onai malonėjo, kad suaugęs vyras – šešeriais metais vyresnis – ją įvertina.
Andrius išvyko, kai baigėsi komandiruotė, o kitą savaitgalį vėl atvažiavo – jau pas Oną, apsistojo viešbutyje. Ji visą savaitę nekantriai laukė savaitgalio ir Andriaus atvykimo. O po pusmečio jis visai persikėlė į miestą, į naujai atidarytą įmonės filialą, gavo tarnybinį butą.
Kaip jie tada buvo laimingi!
Nepaisant mamos įspėjimų, Ona dažnai likdavo nakvoti pas Andrių. Rytais jis ją žadindavo švelniais bučiniais. Ji pamalonės šypsojosi ir tvirtai prisiglaudė prie jo…
“Tekėkime. Nenoriu nei minutės bėTai dabar, atsisėdusi traukinio palangoje ir žiūrėdama į praeinančius miškų peizažus, Ona suprato, kad laimė visą laiką buvo neišeinančiuose traukiniuose, o ne stovinčiose didžiuliuose viešbučių vestibuliuose.