Chirurgai atsisakė operuoti našlaitį. Bet kai į operacinę įėjo valytoja, visi verkė pamatę, ką ji padarė.

Maža ligoninės palata buvo apimta pusiau tamsos. Blyški nakties lemputė vos apšvietė paauglės veidą. Jai vos sukakė penkiolika, bet likimas jau padovanojo jai išbandymų, kurie sulaužytų ir suaugusį žmogų. Gabija liko be tėvų po baisios avarijos, jos namais tapo internatas, o dabar – ligoninė. Staigūs širdies skausmai atvedė ją čia, į miesto kliniką. Gydytojai ištyrė dokumentus, tyrimų rezultatus… ir atsitraukė.

„Prognozė itin nepalanki. Operacija beveik neįmanoma. Ji neištvers narkozės. Tai beprasmiška“, – tarė vienas gydytojų, nuimdamas akinius.
„Ir kas pasirašys sutikimą? Ji neturi nieko. Nėra, kas lauktų, nėra, kas rūpintųsi“, – pridūrė slaugė sunkiu atodūsiu.
Gabija girdėjo kiekvieną žodį. Ji gulėjo, pridengta antklode, ir stengėsi sulaikyti ašaras. Jėgų verkti nebeliko – viduje viskas tarsi užakmenėjo. Ji tiesiog pavargo kovoti.

Dvi dienos praėjo įtempto laukimo. Gydytojai vaikščiojo pro jos palatą, aptarinėjo jos atvejį, bet sprendimas taip ir nebuvo priimtas. Ir štai, vieną tylų naktį, kai ligoninė skendo visiškoje tyloje, palatos durys papleškėjo. Įėjo pagyvenusi valytoja. Jos rankos buvo raukšlėtos, chalatas nublukęs, bet akys spindėjo šiluma, kurią Gabija pajuto net neatverdama akių.
„Sveika, mažute. Nebijok. Aš čia. Leisk man pasėdėti šalia tavęs, gerai?“

Gabija lėtai atmerkė akis. Moteris atsisėdo šalia, išsitraukė mažą ikonėlę ir pastatė ją ant palangės. Po to tyliai pradėjo šaipytis maldą. Tada atsargiai nušluostė prakaitą nuo mergaitės kakto senos raiščiu. Ji neklausė klausimų, nesakė nereikalingų dalykų. Tiesiog buvo šalia.
„Mano vardas Ona Didžiulytė. O tavo?“
„Gabija…“
„Gražus vardas. Aš irgi turėjau anūkę Gabiją…“, – moters balsas trumpam sukrato. „Bet jos jau nebėra. O tu dabar – kaip mano. Tu nebe viena, girdi?“

Kitą rytą įvyko tai, ko niekas nesitikėjo. Ona Didžiulytė atėjo į skyrių su notaru patvirtintais dokumentais. Ji pasirašė operacijos sutikimą, tapdama Gabijos laikina globėja. Gydytojai buvo sukrėsti.
„Ar suprantate, į ką įsiveliate?“, – paklausė vyriausiasis gydytojas. „Tai didelė rizika. Jei kas nors nepavyks…“
„Aš viską suprantu, sūnau“, – atsakė Ona Didžiulytė tvirtai, bet švelniai. „Man jau nebeturėtų ką prarasti. O jai yra šansas. Aš būsiu jos šansas. Ir jei jūs, mokslą žinantys žmonės, netikite stebuklais – aš tikiu.“

Operacija truko šešias su puse valandos. Visi sustingę laukė. O Ona Didžiulytė sėdėjo koridoriuje, ne nuėmęs akių nuo operacinės durų. Rankose ji spaudė seną raiščią su išsiuvu – tą patį, kurį kadaise siuvė jos anūkė.
Kai chirurgas išėjo iš operacinės, jo akys buvo raudonos nuo nuovargio.
„Mes padarėme viską, ką galėjome…“, – pradėjo jis, ir Ona Didžiulytė tuoj pat išblyško. „Ir, atrodo… ji išgyvens. Mums pavyko. Ji kovojo. O jūs, močiutė, padarėte neįmanomą.“

Nesulaikę emocijų, visi verkė: slaugės, gydytojai, net griežtas skyriaus vedėjas. Nes ilgą laiką jie pirmą kartą pamatė, kaip paprastas žmogiškas poelgis gali sušildyti širdį ir išgelbėti gyvybę.
Gabija išgyveno. Vėliau ją perkėlė į reabilitacijos centrą. Ona Didžiulytė naOna Didžiulytė kasdien lankėsi pas ją, atnešdama traškučių, obuolių košės ir pasakojimų apie gyvenimą, tarsi vėl atsiverdama šiam pasauliui mergaitei.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 × 3 =

Chirurgai atsisakė operuoti našlaitį. Bet kai į operacinę įėjo valytoja, visi verkė pamatę, ką ji padarė.