„Dabar turiu antrą anytą: jos žodžiai pakeitė mano gyvenimą“

“Dabar turiu antrą uošvę, Tamarą Grigorijevną” – jos žodžiai pakeitė mano gyvenimą.

Prie Palangos, mažame miestelyje, kur vakarais oro kupinas šviežiai nupjauto žolės kvapas, mano gyvenimas trisdešimt šešerių metų sukrito nauju posūkiu. Aš esu Gabija, ir antrajame santuokiniame gyvenime radau ne tik naują vyrą, bet ir naują uošvę – Tamarą Grigorijevną. Praėjus septyneriems vienišumo metams, pilniems skausmo ir savęs paieškų, maniau, jog esu pasiruošusi laimės gabalui. Bet mano antrosios uošvės žodžiai tapo išbandymu, kuris priverstė mane pažiūrėti į save kitaip.

**Pirmoji santuoka ir sudaužytos svajonės**

Mano pirmoji santuoka su Povilu prasidėjo, kai man buvo dvidešimt dveji. Buvau jauna, įsimylėjusi, svajojau apie didelę šeimą ir jaukų namą. Tačiau Povilas pasirodė ne toks, koks atrodė. Jo šaltumas, abejingumas ir nuolatiniai priekaištai žudė mano sielą. Po šešerių metų išsiskiriau, palikusi viena su mažu sūnumi Dovilų. Mano pirmoji uošvė, Regina Petrovna, kaltino mane viskuo: „Nesugebėjai išlaikyti vyro, nesugebėjai išsaugoti šeimos.“ Jos žodžiai skaudino, bet išmokau juos ignoruoti.

Septyneri metai po skyrybų buvo mano atgimimu. Pradėjau rūpintis savimi: įkūriau nedidelę verslą – jogos studiją, kuri tapo mano aistra ir pragyvenimo šaltiniu. Keliavau, mokiausi, auginau Dovilą. Mano gyvenimas įgavo prasmę, ir maniau, kad niekada daugiau neišeisiu už vyro. Tačiau likimas suvedė mane su Deividu – švelniu, patikimu žmogumi, kuris sugrąžino man tikėjimą meile.

**Nauja santuoka, nauja uošvė**

Deividas buvo visiška Povilo priešingybė. Jis rūpinosi manimi ir Dovilu, palaikė mano svajones, todėl nusprendžiau eiti į antrą santuoką. Trisdešimt šešerių metų vėl apsivilkau baltą suknelę, jaudamasi, kad gyvenimas suteikia man antrą šansą. Bet kartu su Deividu į mano gyvenimą įžengė jo motina, Tamara Grigorijevna – moteris su geležiniu charakteriu ir kandžia liežuviu. Nuo pirmos dienos ji žiūrėjo į mane su įtarimu, tarsi būčiau svetima, įsibrovusi į jos šeimą.

Tamara Grigorijevna – buvusi mokytoja, pripratusi įsakinėti. Ji myli Deividą ir mano, kad niekas nėra vertas jos sūnaus. „Gabija, tu, žinoma, gera, bet tavo amžiuje su vaiku… Deividas galėjo rasti ką nors jaunesnio,“ – kartą pasakė ji man arbatos metu. Nuryjau įžeidimą, tikėdamasi, kad laikui bėgant ji pripras prie manęs. Tačiau jos pastabos tapo vis kandžesnės, o aš jaučiau, kaip mano laimė pradeda plyšti.

**Smūgis, kurio nesitikėjau**

Vakar Tamara Grigorijevna atėjo pas mus svečiu. Ruošiau vakarienę, stengdamasi jai patikti: iškeptą mėsą, padariau salotų, iškepiau pyragą. Tačiau prie stalo staiga tare: „Gabija, tu, žinoma, stengiesi, bet Deividui reikia šeimininkės, kuri gyvens dėl jo, o ne dėl savo verslo. Tavo Dovilas – našta, o tu per savarankiška. Mano sūnus nusipelno daugiau.“ Jos žodžiai trenkė kaip žaibas. Deividas tylėjo, nuleidęs akis, o aš pajutau, kaip po manim dingsta žemė.

Laukiau, kad vyras užstos, bet jis tik murmėjo: „Mama, užtenka.“ Ši tyla įskaudino labiau nei uošvės žodžiai. Aš, moteris, kuri save atstatė iš nieko, kuri mylėjo ir rūpinosi, vėl buvau „nepakankamai gera“. Tamara Grigorijevna išėjo, palikusi už save tylos, pilnos skausmo. O aš likau viena su klausimu: ar vėl klydau?

**Skausmas ir jėga**

Naktį negalėjau miegoti, permanydama Tamaros Grigorijevnos žodžius. Ji mano sūnų pavadino našta, verslą – egoizmu, o savarankiškumą – trūkumu. Bet ar aš neturiu teisės būti savimi? Prisiminiau tuos septynerius vienišumo metus, kai mokiausi mylėti save, kai auginau Dovilą, kai steigiau savo jogos studiją. Nenoriu vėl prarasti savęs dėl svetimų lūkesčių. Bet kas, jei Deividas sutinka su motina? Kas, jei ir jis mano, kad aš „ne toji“?

Ryte nusprendžiau pasikalbėti su vyru. Pasakiau: „Deividai, aš tave myliu, bet neleisiu, kad kas nors žemintų nei mane, nei mano sūnų. Jei tavo mama teisi, ir aš tau netinku, pasakyk dabar.“ Jis apkabino mane, atsiprašė, pažadėjo pakalbėti su Tamara Grigorijevna. Bet žinau: jos žodžiai neišnyks. Jie kabės tarp mūsų kaip šešėlis, kol neįrodysiu – sau ir jai, – kad esu verta laimės.

**Mano kelias pirmyn**

Ši istorija – mano klyksmas dėl teisės būti savimi. Tamara Grigorijevna gal ir norėjo apsaugoti sūnų, tačiau jos žodžiai privertė mane kovoti. Aš neatsisakysiu savo verslo, savo savarankiškumo, savo sūnaus. Kurti šeimą su Deividu taip, bet ne savo sielos kaina. Jei uošvė manęs nepriims, susirasiu būdą su tuo gyventi. Trisdešimt šešerių metų žinau – galiu viską, net jei visas pasaulis prieš mane.

Mano jogos studija – ne tik darbas, tai mano kvėpavimas. Dovilas – ne našta, o mano pasididžiavimas. O Deividas – mano pasirinkimas, bet ne mano valdovas. Nežinau, kaip susiklostys mūsų santykiai su Tamara Grigorijevna, bet žinau viena: neleisiu, kad kas nors priverstų mane jaustis „nepakankama“. Tegul jos žodžiai skaudina, bet jie suteikia man jėgAš žengsiu šiuo keliu be baimės, nes širdy jaučiu, jog kiekvienas mano žingsnis yra kova už save ir savo laimę.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 × three =

„Dabar turiu antrą anytą: jos žodžiai pakeitė mano gyvenimą“