“Dar viena problema…”
“Aušra, eikim, prašau,” verkšleno Simona.
“Nenoriu. Aš ten nieko nepažįstu. Eik viena ar pakviesk Gintarę, Ievą,” atsakė Aušra. “Greit egzaminai, reikia ruoštis.”
“Gintarė įkyriai mokosi, Ieva be savo Dariaus niekur neina, o vienai kaip kažkokiai desperatės, lėkiojaučios paskui Artūrą.”
“O argi tu to nedarai?” paklausė Aušra.
“Aušra, na prašau…” Simona sulenkė rankas maldos poza.
“Gerai. Tik jei mane vieną ten paliksi, tu man gyva nebeatrodysi,” perspėjo Aušra, keldamasi iš sofos.
Vieno senjoro studento tėvai išvyko dirbti metams į Afriką, butas liko laisvas. Kiekvieną šeštadienį čia rengdavosi vakarėliai. Susirinkdavo senjoros, atsirasdavo žmonių ir iš kitų kursų, net ką tik baigę institutą, dalindavosi patirtimi, iš savo nežymaus “aukštumų” žiūrėdami į jaunesnius studentus, ypač pirmakursius.
Simona čia pateko atsitiktinai. Susitikinėjo su senjorumi, jis ir įtraukė ją į kompaniją. Greit išsiskyrė, o Simona užmerkė akį į Artūrą. Todėl ir maldavo Aušros, kad ši sudarytų jai kompaniją, nueitų į vakarėlį, vildamasi, kad jį ten vėl sutiks. Jau seka, institute susitikti nebeturėjo prasmės.
Aušra apsivilko džinsus ir baltą, laisvą marškinį. Vieną pusę įsidėjo į kelnes. Ant liesos ir aukštos Aušros tai atrodė stilingai. Pasiūdė akis, paleido plaukus ir atsisuko nuo veidrodžio link Simonos, kuri nekantriai laukė, kol draugė pasiruoš.
“Ką sėdim, lauki karaliaus?” paklausė Aušra.
“Klausyk, o tau tikrai dera taip paryškinant akis. Atrodai kaip iš rytų paslaptinga moteris.”
“Tik susitarkim – jei Artūro nebus, išeisim,” iškėlė sąlygą Aušra.
“Taip, taip,” lengvai sutiko Simona.
Duris atvėrė moteris džinsuose ir vyrišku marškiniu, su cigarete burnoje ir šiurkščių garbanotų plaukų bangomis. Suspaudusi akis nuo dūmų, iš lėtos žiūrėjo į drauges. Nieko nesakydama, mostelėjo galva į kambarį, kviesdama įeiti. Iš buto girdėjosi tylėsa muzika, balsų šnekas.
“Nesirenginėk, čia nepriimta,” pašnibždo Aušrai Simona, kai ši norėjo nusiauti batus. Elgėsi tarsi čia buvo nuolatinė lankytoja, nors buvo aišku, kad jaudosi ne mažiau nei Aušra. Kambario viduryje stovėjo stalas su užkandžių likučiais, dalinai išgertomis degtinės ir pigaus vyno butelėmis. Ant sofos sėdėjo vaikinas su dviem merginomis, kiti du beprotėjo prie stalo. Pora šoko prie lango. Tiksliau, niurnojo vietoje, nes vietos buvo mažai. Į drauges niekas neatsikreipė. O jei ir kas nors žvilgtelėjo, iškart prarado susidomėjimą pirmakursėmis. Su kuo jomis kalbėtis?
Merginos įsėdo ant laisvos sofos palei sieną. Suskambo skambutis ir netrukus įėjo ta pati moteris vyrišku marškiniu, už jos – du vaikinai. Juos akimirksniu pradėjo karščiai sveikinti likusieji, šuoliuoti ir prispausti rankas. Net šokėjai pametė savo pamatas ir prisijungė prie sveikinimosi.
“Štai jis!” Simona pašoko nuo sofos ir priejo prie vaikinų, pradėjo kalbėti su vienu. Tas neparodė didelio džiaugsmo, nuobodžiaujančiu tonu kažką atsakė. O antras įnirtingai žvilgčiojo į Aušrą. Jis buvo vyresnis už kitus, aukštas, sportiškas, patrauklus, su protingomis pilkomis akimis. Aušra sumiškai nuleido žvilgsnį.
“Labas. Nusibodo?” Šalia jos atsisėdo tas pats vaikinas. Arti jis atrodė dar vyresnis. “Nė karto tavęs nematęs čia. Eim šokti,” ištiesė jai ranką. Jo delnas buvo tvirtas, didelis ir šiltas.
Jie lėtai pradėjo niurnoti prie lango, kur prieš tai šoko kita pora. Tylėsa muzika netrukdė kalbėtis. Jis klausinėjo, kuriame ji kurse, kokioj fakultete, ar gyvena su tėvais ar bendrabutyje… Kambaryje nuolat atsirasdavo naujų veidų. Aušra pamąstė, kad butas, jai atrodęs mažas, turėjo kažkokias paslėptas, nematomas patalpas.
Po to prie jų priėjo Simona ir pasakė,