„Dieve, koks gėdos jausmas!“ – Vėra stovėjo, tarsi pasaulis sugriuvo po jos kojomis. Arba tekėti už nemylimo, arba tapti kaimo pajuoka.

„Dieve mano, koks gėdingumas!“ – Ausma stovėjo lyg po jos kojomis būtų sugriuvęs pasaulis. Pasirinkimas buvo žiaurus: tekėti už nemylimo arba tapti kaimo pašaipos objektu. Ašaros ritosi jos skruostais, o balsas drebėjo iš nevilties:

– Mama, kas dabar bus? Visi šnibždės už nugaros, kad jaunikis paliko mane prieš pat vestuves…

Geriau jau žemė būtų prasivėrusi ir prarijusi ją, nei atsukti akis į kaimynus. Motina glostė dukters galvą, šnabždėdama: „Neverk, Ausma, sugalvosime ką nors“. Bet Aldona jau turėjo planą – drąsų, beprotišką, tokį, kuris atimdavo žadą.

O kas, jei surastume naują jaunikį dabar pat? Greitai pašoko, šaukdamasi kaimyno:

– Petras, užvesk mašiną! Važiuojame į stotį pasitikti rytinio traukinio!

Petras, šypsojosi ir tik gūžtelėjo pečiais:

– Dėl tavęs, Aldona, net ir žvaigždę nukabinčiau. Bet ar tikrai ieškoti jaunikio?

– Labiau nesvarbu, – užbaigė ji, užtrenkdama automobilio duris. – Pinigai visiems patinka, rasime savanorį.

Perone ji priėjo prie dviejų simpatiškų vaikinų, pralinksėjo porą žodžių ir jau vedė juos link mašinos. Petras išplėtė akis:

– Tai čia tikrai jaunikis ir liudininkas?

– Taip, Petrai, – išdidžiai pareiškė Aldona. – Arūnas ir Darius. Važiuojame į parduotuvę dėl kostiumų, o tada – į vestuves!

Svečiai jau šurmuliavo: „Jaunikis atvyko! Valio!“ Ausma išbėgo pasitikti, bet sustojo, tarsi perkūno trenkta. Iš automobilio išlipo du nepažįstamieji. Motina ją nuvedė į šalį ir sušnabždėjo:

– Čia Arūnas. Arba tekėk už jo, o vėliau ramiai išsiskirsite, arba gyvenk su gėda. Rinkis.

Ausma linktelėjo, negebėdama ištarti nė žodžio. Ir po akimirkos jos ašarotame veide jau švietė šypsena.

Vestuvės griaudėjo iki ryto. Arūnas vaidino vyro rolę taip, tarsi visą gyvenimą tam būtų ruošęsis. Ausma net sutriko: „Iš kur toks švelnumas?“ Kai svečiai išsiskirstė, ji ištiesė jam ranką:

– Ačiū, tu mane išgelbėjai. Nesijaudink, greitai išsiskirsime.

Ir tuomet įvyko netikėtumas. Arūnas pažiūrėjo jai tiesiai į akis ir tvirtai pasakė:

– Aš nenoriu skirtis. Tu man patikai iš pirmo žvilgsnio.

Ausma sustingo.

– Ar juokauji? Vienas prisiekė meilėje ir pabėgo, o nepažįstamasis staiga nori likti visam laikui?

– Nepažįstamasis? – švelniai įsižeidė Arūnas. – Mano mama visą gyvenimą bijojo, kad nesusituoksiu. O aš sakiau: „Mano likimas pats mane suras“. Ir štai tu prieš mane. Pagalvok, Ausma, bet aš lengvai nepasitrauksiu.

Kas buvo toliau? Ausma mąstė. Mąstė taip ilgai, kad praėjo 25 metai. Užaugino su Arūnu tris vaikus, gyvena sielos draugai. O Aldona vis dar stebisi: kaip kaimo gėda tapo laime visam gyvenimui? Gal verta perskaityti šią istoriją dar kartą – galbūt ten slypi paslaptis, kaip likimas pats beldžiasi į duris?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen − one =

„Dieve, koks gėdos jausmas!“ – Vėra stovėjo, tarsi pasaulis sugriuvo po jos kojomis. Arba tekėti už nemylimo, arba tapti kaimo pajuoka.