Draugystės ryšiai

Asta uždarė failą ir nusiuntė jį savo darbo paštu. Pirmadienį ofise atvers, atspausdins, antspauduos ir pateiks ataskaitą. Viskas! Laisvė!

Ji dirbo mažoje Vilniaus įmonėje buhaltere. Darbas daug, bet atlyginimas geras, o ir ofisas tik per kelią nuo namų – nereikia leisti laiko kelionei, besikandžiojant viešajame transporte piko valandomis. Išeidavo anksti, pasivaikščiodavo, kvėpuodavo grynu oru.

Buhalterijos kolektyvas – tik moterys. Su niekuo artimai nebendraudavo. Daugumai šeimos, vaikai, o Asta buvo viena. Jei kas nors paprašydavo pagalbos, pasiimti dalį darbo – nesipriešindavo, dirbdavo namie vakarais ir savaitgaliais, kaip ir šiandien.

Šeštadienį atsikėlė anksti ir iš karto prie kompiuterio, dar kartą patikrino skaičius ir nusiuntė failą. Dabar galėjo pasirūpinti savimi ir pusryčiais, o po to… Sugalvoti, ką veiks toliau, sutrukdė telefono skambutis.

„Asta, labas!“ – suskambo džiaugsmingas moters balsas.

„Labas,“ – atsakė Asta atsargiai. „Kas tai?“

„Na tu tik pamanyk! Tai gi aš, Mėta!“

„Mėta?“ – nustebo Asta. „Tu Vilniuje?“

„Dar ne, artinuosi,“ – juokėsi kitoje linijos pusėje.

Asta nežinojo, ką atsakyti. Mažiausiai tikėtasi išgirsti būtent ją – savo mokyklos draugę. Po tos išdavystės prieš penkiolika metų jie nebendravo. Dabar gailėjosi, kad nekeitė telefono numerio.

„Astute, Vilniuje aš be tavęs nieko neturiu,“ – pertraukė tylą Mėta. „Ar gali mane sutikti? Prašau. Jau seniai išsiskyriau su Tadu. Nusprendžiau pradėti naują gyvenimą.“ – Jos balsas skambėjo prislopintai ir kaltai.

Asta nenorėjo matytis su buvusia drauge. Bet per tiek metų viskas jau buvo pergyventa ir pamiršta. O ir naujienų iš gimtojo miesto troško. Na gerai. Susitiks, palydės, kur reikia, ir viskas.

„Kelintą atvyksta traukinys?“ – be didelio entuziazmo paklausė.

„Po dvidešimties minučių. Ateisi?“ – Mėtos balsas pradžiojo.

„Man autobusu apie dvidešimt minučių, po to troleibusu. Ne anksčiau kaip per valandą atvyksiu. Lauksi? Tada niekur neik, laukyk stoties centre.“ – Asta girdėjo savo balsą ir netikėjo, kad ketina važiuoti sutikti buvusią draugę.

„Lauksiu,“ – pažadėjo ši.

Asta su liūdesiu žvelgė į atvėsusią arbatą, nuėjo į vonios kambarį, nusiprausė, greitai pasitaisė, apsirengė ir išėjo. Ji nuomojosi nedidelį vienbutį viename iš Vilniaus rajonų. Vienai užteko, o ir pigiau.

Įėjusi į stoties centrą, Asta sutriko. Kaip tarp tiek žmonių atras Mėtą? Matė ją prieš penkiolika metų – ar atpažins? Lėtai ėjo, laikydamasi vidurio, kad būtų matoma iš visų pusių.

„Asta!“ – sušuko kažkas.

Nuo kiosko link jos nubėgo pažįstama, bet pasikeitusi Mėta. Priaugusi svorio, iššviesinęs plaukus, ryškus makiažas suteikė jai vyresnioAsta pasukęs galvą pamatė Mėtą – ta stovėjo su šypsena ir atvirais rankomis, lyg niekados nebūtų įvykęs tas senas išdavystės žaizdą vargęs jų draugystę, ir staiga suprato, kad nebegali laikyti pykčio – taip ilgai gyvenęs jos šešėlyje tik dabar pajuto, kaip lengva gali būti tiesiog atleisti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 − four =

Draugystės ryšiai