Dukters Išdavystė

– Niekaip nenumaniau, kad būdama penkiasdešimt dviejų tapsiu visų juokeliu, ir visa dėl savo dukros, – kartu liūdna, kartu pikta skundžiasi Rūta savo draugei. – Visą gyvenimą dirbau iki išsekimo, taupiau, ėmiausi bet kokio papildomo darbo, kad tik dukrai nieko nestigtų, o galų gale ji mane apkaltino vagyste! Dabar visas Žalieji Kalnai apie tai pleta, o ji dar ir atrado tėvą, su kuriuo nekalbėjome penkiolika metų, ir jam apsiskundė.

Rūta maldavo dukrą ir buvusį vyrą nustoti platinti pletkus, nes tai gėda visam miestui. Bet viskas veltui. Jie kartojo tą patį: ji apiplėšė savo pačią dukrą. Draugė, išklausiusi, sumiškai paklausė:
– Rūta, nieko nesuprantu! Kaip gi tu galėjai ją apiplėšti? Papasakok nuo pat pradžios.

– Žinai, kaip viena augau Gabiją. Atsimeni, kaip vyras mane paliko su dviemete dukrele dėl kitos moters? Nesunku įsivaizduoti, kaip man sunku buvo.
– Žinoma, atsimenu. Iki šiol nesuprantu, kaip tu išsiverkei!

Rūta giliai atsikvėpė, prisimindama tas niūrias dienas. Po skyrybų ji suprato, kad negali likti gimtajame mieste, kur viskas priminė apie išdavystę. Pardavusi tėvų dviejų kambarių butą, su Gabija persikėlė į Žaliuosius Kalnus. Pinigų užteko tik nedideliam butui gerame rajone. Rūta įrašė dukrą į darželį ir ėmėsi dviejų darbų. Tada ir susipažino su drauge. Gyvenimas buvo sunkus: nesibaigiantys papildomi darbai, nuovargis, bet aplinkos pakeitimas davė vilties naujam pradžiams.

Rūta sunkiai dirbo, kad Gabijai nieko nestigtų. Gražūs drabužiai, naujas telefonas, šokių pamokos, repeticijos anglų kalbai – viskas, ko dukra norėjo. Be artimųjų paramos, Rūta viena tempė šeimą. Ji norėjo, kad Gabija niekada nejustų priverstos apsiriboti, todėl taupė ant savęs, atsisakydama naujų suknelių ir poilsio.

– Ar tikrai tu visa tai mokei pati? – nustebo draugė. – Aš galvojau, buvęs padeda pinigais!
– Jis mokėjo alimentus, – pripažino Rūta. – Bet penkerius metus tos sąskaitos neliečiau. Nieko nenorėjau imti iš išdaviko. Vėliau nusprendžiau pasitikrinti, kiek ten susikaupė. Suma buvo nemaža, bet poreikio tiems pinigams nebuvo – aš ir taip susitvarkiau. Nusprendžiau juos palikti ateiciai. Ėmiau ir iš algos ką nors atidėti.

Gabijai visada buvo kas reikia, todėl alimentais naudotis nereikėjo. Rūta svajojo apie senatvę: nusipirkti namuką kaime, užsodinti daržą, laikyti viščiukus, triušius. Dukra ištekės, o ji paliks jai butą ir siųs naminių užkandžių. Žinoma, didžioji sąskaitos dalis buvo iš alimentų, o ne jos santaupos.

– Kokia nuostabi idėja! – susižavėjo draugė. – Aš irgi svajoju apie namuką kaime. Šaunuolė!
– Neskubėk girtis, – kartai nusišypsojo Rūta. – Kai tik nusipirkau namą, buvau septintame danguje ir pasidalinau džiaugsmu su Gabija. Tuoj pat pasigailėjau. Ji apkaltino mane vagyste ir nustojo su manimi kalbėti.

– Argi dėl pinigų? – apstulbo draugė. – Gabija visada buvo protinga, gera mergina!
– Tokia ir liko, – atsikvėpė Rūta. – Bet kažkodėl nusprendė, kad aš pavogiau jos pinigus. Ilgai pykomės. O tada ji surado tėvo numerį ir apsiskundė jam. Dabar jie reikalauja grąžinti visą sumą. Buvęs pavadino mane savanaude, sakydamas, kad išleidau sau pinigus, kuriuos jis davė Gabijos išsilavinimui. Bet jie neatsižvelgia, kad dirbau dvejopai ir daviau dukrai viską, ko jai reikėjo. Argi aš tokia baisi motina, kad apiplėšiau savo vaiką?

Rūta nutilo, jos akys užplūdo ašaromis. Ji prisiminė, kaip atsisakydavo mažiausių džiaugsmų, kad Gabija augtų pasiturinti. Kiekvienas naujas gadgetas, kiekvienas atostogų išvykimas – visa tai buvo sumokėta jos darbo. O dabar dukra, kurią augino su tokia meile, apsuko prieš ją. Žalieji Kalnai erzinos nuo pletkų: „Rūta pavogė iš dukros alimentus!“ Kaimynai tyliai šnibždėjo, o Gabija, užuot gynusi motiną, erzino konfliktą, susisiekdama su tėvu, kuris juos paliko prieš penkiolika metų.

Buvęs vyras, Darius, nesivaržė apkaltindamas. Jis skambindavo Rūtai ir rėkdavo į ragą:
– Tu išleidai pinigus, kuriuos siunčiau Gabijai! Kaip gi tu galėjai? Tai jos ateitis!

Rūta bandė paaiškinti, kad pati aprūpino dukrą viskuo, ko reikia, kad alimentai gulėjo neliesti, kol ji nusprendė įgyvendinti savo svajonę. Bet Darius neklausė. Gabija taip pat. Jos pyktis buvo gilus, lyg motina būtų atėmusi kažką neįkainojamo. Rūta jautėsi išduota. Ji atidavė dukrai viską, o dabar ją kaltino savanaudiškumu.

Kartą, sėdėdama savo naujame namuke, apsupta tylos ir žolynų kvapo, Rūta susimąstė. Gal ji ir iš tiesų klydo, nepasisakius su Gabija? Bet argi jos aukos per tuos metus neįrodė, kad viskas buvo dėl dukros? Ji parašė Gabijai ilgą laišką, išliejusi širdį: apie savo nuovargį, svajonę apie namuką, apie norą, kad dukra niekada nežinotų stokos. Gabija neatsakė, bet po mėnesio netikėtai atvažiavo.

– Mama, aš buvau neteisi, – tyliai tarė ji, nuleidusi akis. – Aš nesupratau, kiek daug tu man padarei. Atsiprašau.

Rūta apkabino dukrą, o jos skruostais pasruvo palengvJie ilgai bučiavosi, o lauke pradėjo lyti šiltas lietus, lyg gamta pati norėjo nušluosti visas jų širdyse likusias liūdesio dėmes.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty + eighteen =

Dukters Išdavystė