Dvi savaites prižiūrėjau anūką, o vietoj padėkos kilo skandalas – marti pasakė, kad viską darau neteisingai.

Paskutinės dvi savaites praleidau rūpindamasi anūku, tačiau už tai sulaukiau ne dėkos, o skandalo – marti pareiškė, kad viską darau netaip.

Viskas prasidėjo tą vėlų vakarą. Jau buvo virš dešimtos, kai paskambino sūnus. Jo balsas drebėjo: „Mama, Korneliją nuvežė greitoji. Jai nepakėlė pilvo skausmai, gydytojai nusprendė nerizikuoti. Aš važiuoju su ja į ligoninę, o Mindaugo niekam palikti negaliu. Tik tu gali padėti…” Po pusvalandžio prie durų stovėjo mano sūnus su nešiojamu dėžutėmis ir pusantrų metų kūdikiu. Akyse – nerimas ir malda. Žinoma, negalėjau atsisakyti, nors ir su Kornelija, jo žmona, mūsų santykiai buvo, švelniai tariant, atšiaurūs.

Nuo tada, kai gimė Mindaugas, likau tarsi nušaldyta nuo jų gyvenimo. Kiek kartų siūliau pagalbą – ir su maisto gaminimu, ir su vaiku, tiesiog leisti jauniesiems pailsėti – bet visada girdėjau: „Ačiū, susitvarkysime patys.” Neverčiausi. Bet širdį graužė – aš esu senelė, noriu būti šalia. Paskutinį kartą mačiau anūką pavasarį. Tada Kornelija visai užsidarė. Per pandemiją prasidėjo tikra paranoja: viskas dezinfekuota chloru, durys atverčiamos alkūne, apie svečius net nekalbėta.

Ir štai dabar, kai iškilo bėda, mane visgi įsileido. Sūnus paliko man visą arseną: stiklainius, kremus, instrukcijas, švarų drabužį ir net fitbolą. „Kornelija Mindaugą pripauko tik ant šio kamuolio, kitaip jis neužmiega,” greitai paaiškino jis. Atsakiau linktelėjimu, nors galvoj mintis sukosi: „Na ne, čia jau per daug. Vaikas turi išmokti užmiegti pats.” Išleidusi sūnų į ligoninę, pranešau viršininkui ir išsinešiau dvi savaites atostogų savo sąskaita. Ne pirmas kartas – ir ne tokiais bėdomis teko susidurti.

Pirma naktis, žinoma, buvo sunki. Mažasis verkė taip, kad atbėgo kaimynai – klausė, ar viskas tvarkoje. Atsiprašinėjau, paaiškinau situaciją. Guriais pečiais – išėjo. Tačiau jau trečią naktį vaikas ėmė ramintis greičiau. Glostžiau jį už nugaros – tyliai, tolygiai. Užmigdavau po savo delnu, lyg tarytum prie lopšinės.

Po penkių dienų paskambino Kornelija. Klausė, kuo maitinu, kaip jis miega, kaip tuščiasi, kokios spalvos košė. Ramiai atsakiau į visus klausimus. Papasakojau, kad viskas gerai – jis ramiai valgo mano namų daržovių ir vaisių košes, nes pati gaminu, nepasitikiu parduotuvių skardinėmis. Ji tylėjo. Netikėjo, kad vaikas gali užmiegti be kamuolio, be ypatingų ritualų.

Praėjo dvi savaitės. Gyvenau tuo mažuoliu, įdėjau į jį visą savo širdį. Mano rankos vėl prisiminė, kaip laikyti kūdikį, širdis plakė kartu su jo kvėpavimu. Pavargau, žinoma. Bet buvau laiminga. Pagaliau pajutau save senelę.

Kai Korneliją išrašė, atidaviau anūką, kruopščiai sudėliojau daiktus. Jokio „ačiū”, jokios šypsenos. Tik nusiteikus žvilgsnis ir frazė:
— Jūs viską darėte netaip.
— Atsiprašau? — nesupratau.
— Jūs pažeidėt režimą. Dabar jis verkia naktimis, o nuo jūsų košės jis alergija. Jūs neklausėt mūsų. Prašiau laikytis nurodymų. Kodėl nesekėt mūsų metodais?

Apsikvaiščiau. Per dvi savaites nei vieno skundo, o dabar – kaltinimai. Už dėką – tik skandDabar, kai durys užsidaro paskutinį kartą, lieku viena su šaltu tylumu, kuris smeigiasi į širdį kaip ledinis peilis.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eighteen − thirteen =

Dvi savaites prižiūrėjau anūką, o vietoj padėkos kilo skandalas – marti pasakė, kad viską darau neteisingai.